Vairuotojo pažymėjimas pagaliau jūsų rankose? Beliko tik smulkmena – nuosavi „ratai“! Juk nuolatinė praktika – vienas iš svarbiausių patarimų, skirtų pradedančiam vairuotojui, norinčiam įgyti daugiau patirties ir pasitikėjimo kelyje, sėdint už vairo.
O gal jau turite „n“ metų stažą, tačiau automobilis, kuris, tikėtina, ne jaunesnis už jus patį, galutinai „palūžo“ ir švaistyti pinigus remontui jau nėra adekvatus sprendimas?
Situacijos skirtingos, o naujo automobilio poreikis – tas pats. Jei turite atliekamų pinigų šiam pirkiniui, beliks tik išsirinkti poreikius atitinkantį variantą. Priešingu atveju aktualia gali tapti paskola automobiliui ar kiti variantai, padėsiantys gauti reikiamą pinigų suma.
Automobilio paskola – sprendimas, tinkamas statistiniam Lietuvos vairuotojui
Nors kelyje matomos prabangiausios, galingos, neseniai iš salono išriedėjusios mašinos nebestebina, visgi žmonėms, gaunantiems vidutines pajamas, pastarosios – sunkiai „įkandamas“ riešutėlis (aišku, negalima atmesti laimingo loterijos bilieto tikimybės…).
Nusipirkti naują ar mažai naudotą automobilį, žinoma, galima pasinaudojus lizingu, tačiau:
- perkant lizingu, yra būtinas pradinis įnašas, kurio dydis įprastai siekia bent 10 proc. perkamos transporto priemonės vertės;
- lizingu perkamam automobiliui galioja tam tikri reikalavimai, vienas kurių yra susijęs su jo amžiumi. Pagal šiuo metu galiojančias autolizingo taisykles, pasibaigus lizingo mokėjimo terminui, automobilio amžius negali būti didesnis nei 13 metų;
- automobilio lizingą išduodančios įmonės reikalauja, jog transporto priemonė būtų privalomai draudžiama KASKO draudimu, kuris, priklausomai nuo automobilio modelio bei kitų individualių niuansų, gali kainuoti iš tiesų didelę sumą pinigų.
Išvada aiški: automobilio lizingas – finansiškai didelis įsipareigojimas (brangiai kainuojantis automobilis – didelė mėnesinė lizingo įmoka), prieinamas toli gražu ne kiekvienam vairuotojui.
Tuo tarpu auto paskola – gerokai žemiškesnis variantas, atitinkantis statistinio Lietuvos vairuotojo portretą, tai yra gaunančio vidutines ar mažesnes nei vidutines pajamas ir mielai sėdinčio už vidutinės klasės automobilio vairo.
Automobilio paskola, tiksliau – šią klientui suteikiantis kreditorius, lyginant su lizingo bendrove, yra nepalyginamai lankstesnis ir kelia kur kas mažesnius reikalavimus.
Tiesą sakant, kreditorius reikalauja tik vieno: paskola automobiliui pirkti turi būti grąžinama laiku, laiku mokant nustatyto dydžio mėnesines paskolos įmokas.
Nors pavadinimas „autokreditas“ ir sufleruoja, kokiam pirkiniui, tai yra automobiliui, ši paskola yra skirta, kredito gavėjas gali įsigyti ir kitą norimą transporto priemonę, pavyzdžiui, valtį ar motociklą.
Kreditas automobiliui taip pat išduodamas paskolos teikėjui „nesikabinėjant“ prie tokių detalių, kaip jau minėtas transporto priemonės amžius. Tik pats pirkėjas, aišku, atsakingai įvertindamas savo pasirinkimą, gali nuspręsti, kokio amžiaus ar būklės automobilį pirks.
Nemažai daliai asmenų, ketinančių pirkti automobilį, aktuali detalė, jog paskolos bendrovė nereikalauja jokių ataskaitų ar sąskaitų, jog visa kredito suma, lig cento, buvo panaudota būtent konkrečios transporto priemonės įsigijimui.
Aišku, atsakingas žmogus pasiskolintų pinigų nemėtytų į visas puse (jei tokios mintys kyla, galbūt geriau visai susilaikyti nuo paskolos?), bet, pavyzdžiui, dalį paskolos išleisti įsigyto automobilio remontui – visai protinga investicija.
Kur rasti geriausią paskolą automobiliui?
Paskola automobiliui – galimybė, kurią šiandien siūlo daugelis finansines paslaugas teikiančių įstaigų. Jūsų tikslas, savaime suprantama – geriausia paskola automobiliui.
O, kalbant konkrečiau, automobilio paskola, išduodama geriausiomis sąlygomis. Vadinasi, užuot griebus pirmą „Google“ paieškos sistemoje išmestą variantą, turėtumėte skirti šiek tiek laiko ir atidžiai išanalizuoti skirtingų kreditorių turimus autopaskolos pasiūlymus.
Neabejotinai svarbiausia – metinė palūkanų norma. Taip pat atsižvelkite į tokius niuansus, kaip sutarties sudarymo ar administravimo mokesčiai. Visa tai lemia tiek mėnesinės įmokos, tiek ir visos grąžintinos paskolos sumos dydį.