Birželio 7 d. Seimas po svarstymo pritarė Referendumo konstitucinio įstatymo projektui Nr. XIVP-658(2). Šiuo teisės aktu įgyvendinamas Konstitucinio Teismo nutarimas, Lietuvos Respublikos piliečiams sudaromos teisinės galimybės saugiai įgyvendinti referendumo teises ekstremalių situacijų atvejais, sprendžiant svarbiausius Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimus.
Projekte numatyta, kad referendumo paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso piliečiams ir Seimui. Piliečių referendumo paskelbimo iniciatyvos teisę gali įgyvendinti ne mažiau kaip trys šimtai tūkstančių turinčių rinkimų teisę piliečių.
Siūlymą paskelbti referendumą turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė. Sprendimą dėl šio siūlymo priima Seimas Seimo statuto nustatyta tvarka.
Seimo nutarime dėl referendumo paskelbimo nurodoma referendumo rūšis, referendumo data, referendumui teikiamo sprendimo tekstas. Numatoma, kad referendumo data būtų skiriama ne vėliau kaip po 12 mėnesių ir ne anksčiau kaip po 3 mėnesių nuo Seimo nutarimo dėl referendumo paskelbimo priėmimo dienos. Referendumas vyksta vieną dieną.
Iniciatyva paskelbti referendumą tuo pačiu klausimu gali būti reiškiama ne anksčiau kaip po vienų metų.
Siūlomu teisiniu reguliavimu siekiama užtikrinti galimybę Lietuvos Respublikos piliečiams saugiai dalyvauti referendumuose. Numatoma, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje arba jos dalyje įvedus nepaprastąją padėtį, paskelbus ekstremaliąją situaciją ar ekstremalųjį įvykį arba paskelbus karantiną, kai laikinai apribojama asmenų judėjimo laisvė arba nustatomi kiti ribojimai, balsavimo patalpose balsuojantys rinkėjai turi būti aprūpinami būtinosiomis apsaugos priemonėmis, taip pat siūloma papildomai įrengti balsavimo patalpas tose apylinkėse, kur rinkėjų skaičius viršija 3000, o saviizoliacijoje esantys rinkėjai galės balsuoti namuose.
Įstatymo projekte taip pat siūloma nustatyti, kad piliečių papirkimo faktai būtų skelbiami Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje.
Siūloma tikslinti ir nuostatas, reglamentuojančias referendumui siūlomo sprendimo teksto kokybišką parengimą, numatant, kad grupės pateiktam referendumui siūlomo sprendimo tekstui reikalingą teisinę pagalbą suteiktų Seimo kanceliarija (šiuo metu galiojančiame Referendumo įstatyme minėtą funkciją atlieka Vyriausybės kanceliarija).
Įstatymo projektui po svarstymo pritarė 113, prieš balsavo vienas, susilaikė 3 Seimo nariai.