Vaikai daug juda ir dažnai net neįvertina poreikio pailsėti. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu parinkti mažyliui tinkamus batus. Kiek porų derėtų turėti? Į šį klausimą atsakyti vienpusiškai tikrai sunku. Greičiau yra svarbu turėti batukus konkrečiai progai, o ne su vienais dalyvauti visur. Taigi, batai vaikams, ką reikia žinoti ir kaip pasirinkti?
Kokybei – žalia šviesa
Be abejonės, patys kokybiškiausi batai yra iš natūralios odos. Na, nekalbant avie vasarinius tekstilinius batus. Net basutės turėtų būti pasiūtos iš odos. Vaiko odelė kvėpuos, koja neprakaituos. Odiniai batai turi dar vieną unikalią savybę – jie puikiai prisitaiko prie kojos formos. Tad jūsų mažylis galės šėlioti net kelias valandas nesustodamas ir dėl to tikrai nejaus diskomforto.
Jeigu vis tik susižavėjote sintetinės medžiagos ar dirbtinės odos batukais, ypač žieminiais ar rudeniniais, pasistenkite, kad mažylis jų nedėvėtų pernelyg ilgai. Ilgesniam dėvėjimui primygtinai siūlome įsigyti natūralios odos batukus, kad ir ne tokios patrauklios išvaizdos.
Rinkdamiesi vasarai tekstilinius ar zomšinius batukus bei basutes, visuomet teikite pirmenybę tai avalynei, kuri atidengia kiek galima daugiau vaiko kojos. Lai mažylio oda kvėpuoja bent jau šiltuoju metų sezonu.
Laisvalaikio ir sporto batelių skirtumai
Dažnai tėvai daro esminę klaidą – nusprendžia, jog laisvalaikio batai tinka ir sportui. Tai visiška netiesa. Paprastai sportiniai bateliai yra minkšti, spyruokliuojantys, lankstūs, nepakeltu kulnu. Jie yra pritaikyti išskirtinai sportui. Tuo tarpu, laisvalaikio batai dažnai būna kietu ir nelanksčiu padu bei gali turėti paaukštintą kulną. Paaukštintas kulnas, esant didelėms fizinėms apkrovoms, įtempia Achilo sausgysles, todėl intensyviau bėgiojant koja greičiau pavargsta, ją pradeda skaudėti, o netyčia kojai pakrypus galima net ir susižaloti.
Be abejonės, sportiniai bateliai didelės žalos laisvalaikiui nepadarys. Vis dėlto, reikėtų vaikučiui nupirkti atskirus batus sportui ir laisvalaikiui. Tikrai nieko baisaus jeigu mažylis ramiai pasivaikščios su bateliais paaukštinta pakulne. Tai netgi į naudą. Koja pripras prie skirtingų padėčių. Tik, kaip jau minėjome, to negalima daryti ilgai ir labai intensyviai.
Atskiras dėmesys guminiams batams
Bėgioti po balas ir taškytis iki beprotybės – vienas mėgstamiausių vaikų užsiėmimų. Neatinkime iš jų to džiaugsmo, geriau savo energiją nukreipkime kokybiškų guminių batų paieškai. Bene svarbiausia įsitikinti, jog guminiai batai vaikams yra tinkamo dydžio.
Visi vaikiški guminiai batai internetu pateikiami su tiksliais matmenimis, todėl žinodami atžalos pėdos ilgį, nesunkiai rasite tinkamą batų porą. Jokiu būdu nepirkite per didelių guminių batų. Vaiko koja juose jausis nestabiliai, smuks, todėl griuvimų ir diskomforto mažylis tikrai neišvengs.
Atkreipkite dėmesį į batų aulą. Jis turi būti nei pernelyg auštas, nei pernelyg žemas. Per aukštas aulas trukdys lankstyti kojas, o per žemas dalį vandens taškys į batų vidų.
Labai svarbu, kad aulas būtų nei per platus, nei per siauras. Ir dar – nesižavėkite jau dėvėtais guminiais batais. Jie tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kokybiški. Guma turi tendenciją greitai dėvėtis ir skylinėti, o net pati mažiausia nepastebėta skylutė gers vandenį į batų vidų.
Kur pirkti vaikiškus batus?
Žinoma, geriausiai vaikiškus batus pirkti fizinėje parduotuvėje kartu su pačiu vaiku. Ten jis galės pasimatuoti batus ir net apsukti keletą ratų su nauja avalyne ant kojų.
Tačiau tikrai nereikia gąsdintis ir internetinės prekybos. Išsamios dydžių lentelės nesunkiai leis nustatyti, kokio dydžio batai tinkamiausi jūsų mažyliui.
O jeigu ir suklysite, šiomis dienomis visos elektroninės prekybos vietos suteikia gana palankias prekių grąžinimo sąlygas. Tad be vargo grąžinsite netikusius batukus ir po keleto dienų jau sulauksite gero dydžio avalynės.