Spalio 1 d. Šlienavoje (Kauno r.) vyks tarptautinė paroda-seminaras „Miškininkystė saugomose teritorijose“. Bus puiki proga susitikti ir šia tema padiskutuoti saugomų teritorijų žinovams, miškininkams, gamtosaugininkams, mokslininkams, gamintojų bei paslaugų atstovams.
Miškininkystė saugomose teritorijose tampa dar svarbesnė Europos Sąjungai paskelbus biologinės įvairovės ir miškų strategijas.
Pastaraisiais metais kilo daug diskusijų dėl miškų kirtimo saugomose teritorijose, tad vyksianti paroda-seminaras „Miškininkystė saugomose teritorijose” turėtų dar kartą iškelti aktualias problemas.
Registracija į mokymus čia.
Parodą rengia Aplinkos ministerija, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM ir www.miskininkas.eu.
Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, renginio tikslas – aptarti ir rasti bendrą sutarimą. Tai būtų diskusija apie tai, kaip suderinti gamtos apsaugą ir miškininkavimą saugomose teritorijose.
Aplinkos ministerijos atstovai seminare pristatys naujienas, susijusias su teisėkūra. „Turime iš naujo persvarstyti, kaip tvarkysime saugomų teritorijų miškus, kaip turi keistis pats miškininkystės mokslas, kad galėtume ir išsaugoti vertybes ir gauti ekonominės naudos.
Suprantu, kad šiandien klausimų yra daugiau nei atsakymų, o visiems priimtinų sprendimų nėra. Todėl tokio pobūdžio renginiai ypač svarbūs“ – pabrėžia Aplinkos ministerijos viceministras Danas Augutis.
Profesorius Gediminas Brazaitis įsitikinęs, kad tokių susitikimų labai reikia.
„Didelė dalis visuomenės yra neatsiejama nuo saugomų teritorijų, nes turi ten savo miškų, dažnai ten lankosi, naudoja gamtos resursus, – sakė profesorius. – Viena iš pagrindinių saugomų teritorijų yra miškai, kurie priklauso miško savininkams.
Saugomos teritorijos buvo įsteigtos saugoti tam tikrus gamtos resursus ir yra labai svarbu, kad miškininkai suprastų įvairių taikomų priemonių prasmę“.
Programa:
„Miškininkavimas saugomose teritorijose – lūkesčiai ir tikrovė”, Albertas Stanislovaitis, VSTT direktorius;
„Miškininkystė saugomose teritorijose – šiandienos naujienos”, Aplinkos ministerijos atstovas;
„Europos Sąjungos svarbos miško buveinių būklės kriterijai”, prof. Vitas Marozas, VDU ŽŪA MEF;
„Svetimžemiai ir invaziniai augalai saugomose teritorijose”, Tadas Vaidelys, VDU ŽŪA MEF ir KMAIK lektorius;
„Mašininis medienos tvarkymas jautriose teritorijose saugant miško paklotę. ES tyrimai – rezultatai ir spėjimai”, Felix Furst, Hohenlohe-Waldenburg vykdantysis direktorius;
„Kelių priežiūros abrakadabra miškuose”, Aidas Pivoriūnas, PMSA direktorius;
„Nuotolinių tyrimų galimybės miško ekosistemų pokyčiams stebėti”, prof. Gintautas Mozgeris, VDU ŽŪA MEF;
„Genetinių išteklių išsaugojimas miško sistemose”, dr. Vidmantas Verbyla, KMAIK;
„Medienos puvimo procesai miške ir jų įtaka fotocinozių kaitai”, dr. Remigijus Bakys, KMAIK;
„Saugomos teritorijos – požiūris gamybininkų akimis”, Audrius Radvilavičius, Lietuvos miško darbų rangovų asociacijos direktorius;
„Kada pro medžius saugomose teritorijose pradėsime įžvelgti žmones? Deklaracijos ir tikrovė”, dr. Algis Gaižutis, LMSA pirmininkas;
„Medienos ruoša”, dr. Albinas Tebėra, KMAIK.