Rugpjūčio 23 d., pirmadienį, kauniečiai kviečiami į Vienybės aikštę paminėti reikšmingą, jautrų ir vieną išskirtiniausių įvykių mūsų šalies istorijoje – Baltijos kelią.
Nemokamų renginių programoje – mokomieji užsiėmimai, fotografijų paroda, koncertas bei kiti pasirodymai.
„Baltijos kelias. Mums pakeliui“
„Kiekvienais metais ši diena mums primena neišmatuojamą ryžtą ir drąsą, kuri sugrąžino tris Baltijos šalis – Lietuvą, Latviją ir Estiją – į pasaulio žemėlapį.
To meto žmonių susitelkimas tapo vienybės pavyzdžiu, kuriuo turėtume sekti ir šiandien, brangindami bei augindami savo laisvę.
Šiuo renginiu norima paskatinti kauniečius puoselėti gyvąją istoriją“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.
Kauno kultūros centras drauge su Kauno miesto savivaldybe tęsia paprotį, rugpjūčio 23-iosios popietę pakviesdami į minėjimą „Baltijos kelias. Mums pakeliui“.
Kauniečių ir miesto svečių lauks pažintinis muzikos ir švietimo parkas Vienybės aikštėje – teminės veiklos, ekspozicijos, muzika ir galimybė pasidalinti gyvais prisiminimais.
Nuo pamokų iki parodų
17 val. renginiui pradžią duos Kauno kultūros centro tekstilės studijos „Gijų sodai“ užsiėmimai. Čia pat susirinkusiųjų lauks Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos kūrybiniai užsiėmimai, knygų mainykla, stalo žaidimai, galvosūkiai. Menininkė Ala Volkova kvies į atvirukų kūrimo užsiėmimus.
Kauno apskrities viešoji biblioteka rengs kultūrinę pamoką „Susipažink su Kauno istorija“.
Pamokoje bus galima patyrinėti miesto paveldo vertybes, pažaisti mokomuosius bei pažintinius žaidimus.
Lietuvos švietimo istorijos muziejus rengs draugystės apyrankių pynimą, o Kauno taikomosios dailės mokykla – piešimą ant kūno.
Vienu iš renginio bruožų taps fotomenininko Romualdo Požerskio fotografijos darbų paroda „Baltijos kelias“.
Meškėla su Kauno bigbendu
Šventinį vakarą vainikuos 18 val. prasidėsianti muzikinė programa: Kauno bigbendas su Povilu Meškėla dovanos puikiai pažįstamas ir daugelio pamėgtas lietuviškas dainas.
Koncerte skambės maestro Stasio Povilaičio šlageriai apie Lietuvą, kuriuos drauge dainuoti galės įvairių kartų atstovai – nuo jaunuolių iki pensininkų.
„Švieski man vėl“, „Sudeginti tiltai“, „Mano kraštas“ – dainos, menančios žmones ir įvykius, kurie tampriai suaugę su mūsų gyvenimais.
Renginyje dalyvių prašome laikytis visų galiojančių COVID-19 saugumo reikalavimų.
Daugiau naujienų apie sumanymą – specialiai šiam renginiui skirtoje feisbuko paskyroje.
Bet čia dera prisiminti ir tai, kad Kaunas Baltijos kelyje kažkodėl stojo ne jam skirtoje vietoje, t.y. ne kaip buvo numatyta Sąjūdžio parengtame plane – tarp Ukmergės -Panevėžio, o sustojo – nuo Kauno iki Ukmergės, tarsi, susikibimo rankomis kelias vestų į Kauną… Dėl to Sąjūdžiui kilo problemų tuojau pat užpildyti kelyje tarp Ukmergės ir Panevėžio dėl Kauno poelgio susidariusią spragą žmonėmis. Toks elgesys negali būti niekuo objektyviai pateisintas, tai veikiau nepamirštinas kaip dar vienas istorinis “Kaunas yra Kaunas” faktas…