Sėslus gyvenimo būdas priverčia žmones ieškoti būdų, kaip užsiimti aktyvia fizine veikla. Bėgiojimas, pasivažinėjimas dviračiais ar kita panaši veikla yra mėgiamos, tačiau tikrai ne labiau nei sporto salės lankymas. Dažnas jaunas žmogus turi įsigijęs sporto salės abonimentą. Jei jūs vienas tokių – padėsime jums sužinoti, kaip jį kuo geriau išnaudoti.
Treniruočių sunkinimas – būtinas norint nesustoti vietoje
Jei norite pasiekti geriausių pasiekimų sporto salėje, turite suprasti šį bei tą apie žmogaus kūną. Tai ypač galioja tiems, kurie turi užsibrėžę tikslą pasididinti savo raumenų kekį. Norint geriausių pasiekimų, treniruotes būtina nuolat sunkinti, pvz. didinant naudojamus svorius. Jei to nedarysite, kažkuriuo metu pasieksite ribą, kai jūsų kūnas prisitaikys prie treniruotės ritmo ir sudėtingumo. Negaudamas pakankamo pasipriešinimo, jūsų kūnas nustos tobulėti: nustos augti raumenų kiekis, nustos stiprėti širdis ir t.t. Todėl nesvarbu kokiam tikslui treniruojatės ir kokius pratimus atliekate, būtinai didinkite pasipriešinimą savo raumenims ir kūnui treniruotėse.
Negalima apsistoti tik ties viena raumenų grupe
Taip pat svarbu nepamiršti kai kurių raumenų grupių. Jei treniruosite tik vienos grupės raumenis (pvz. tik bicepsus), tai neišvengiamai padidinsite susižeidimų pavojų arba susidursite su atsirandančiu skausmu. Taip nutinka todėl, kad raumenys yra stiprinami ir vystomi netolygiai, todėl silpnesniems ir mažiau išvystytiems raumenims tenka vis didesnis krūvis, o tai ir sukelia skausmą bei padidina susižeidimų tikimybę. Todėl treniruojantis sporto salėje svarbu stengtis vystyti visus kūno raumenis tolygiai ir ne tik dėl jau paminėtų priežasčių, bet ir dėl kūno išvaizdos.
Pratimų keitimai padeda stiprinti skirtingus raumenis
Svarbu nuolatos keisti pratimus ar atlikti skirtingus jų derinius. Tik taip užtikrinsite, kad net ir sunkiausiai treniruojami ir mažiausi raumenys yra paveikiami treniruotėje. Šiam tikslui net nebūtina radikaliai keisti treniruotės ir pratimų: kartais paprasčiausias stovėsenos ar svorių laikymo pakeitimas gali padėti aktyvuoti iki tol mažiau treniruotus raumenis.
Mityba – kita medalio pusė
Vienas iš faktų, kurių nesupranta ar nenori suprasti sporto salės lankytojai yra tas, kad sportas – tik viena medalio pusė. Kita pusė – mityba. Jei sportuosite, bet nepakeisite savo mitybos ir nesimaitinsite tinkamai, galite nesitikėti geriausių pasiekimų. Tai tikrai nereiškia, kad visai nieko nepasieksite, tačiau tai reiškia, kad tikrai nepasieksite tiek, kiek galėtumėte pasiekti suderinę treniruotes su atitinkamais pokyčiais mityboje.
Maisto papildai padeda pasiekti didžiausių pasiekimų
Pabaigai reikėtų paminėti maisto papildus ir jų įtaką treniruojantis. Dauguma maisto papildų yra paruošiami iš gamtinių medžiagų (baltymai, kreatinas, net nekalbant apie vitaminus…), todėl naudodami juos galite nesijausti, kad „sukčiaujate“ bei negalvoti dėl poveikio sveikatai: vartojant pagal paskirtį ir patarimus, maisto papildai nesukelia šalutinių poveikių. Kita vertus, jie tikrai padeda siekti savo užsibrėžtų tikslų: suteikia energijos treniruojantis, daugiau jėgų, paspartina raumenų augimo spartą, aprūpina kūną būtinais vitaminais ir mineralais…
Parengtas pagal internetinio puslapio nutriwell.lt medžiagą