Su Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos bei Valstybinės miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio atstovais šiandien susitikę rajono savivaldybės vadovai aptarė galimybę bendradarbiauti įgyvendinant svarbių lankytinų vietų pritaikymo turizmo poreikiams projektus. Daugiausia kalbėta apie garsiausias mūsų turistines vietas – Ladakalnį ir Ginučių piliakalnį. Šiuo metu ten esanti infrastruktūra (pvz. laiptai, stendai) yra pasenusi, neatitinka šiuolaikinių poreikių. Atvykę į tokią žinomą vietą, žmonės nori ne tik pasigėrėti gamta, bet ir išgerti kavos, nusipirkti suvenyrų, pasinaudoti higienos paslaugomis. Siekiama Ladakalnį bei Ginučių I ir II piliakalnius sujungti į bendrą turistinį kompleksą, kuris turėtų naujienų sistemą, lankytojų aptarnavimo tašką ir prekybos vietą.
Blogiausias ir darbus trukdantis dalykas yra tas, kad minėtos Aukštaitijos nacionalinio parko vietos yra Miškų urėdijai priklausančiose teritorijose. Ir tik sklypų savininkas šiuo metu čia gali atlikti statytojo veiklą. Ginučių piliakalnis stovi konservacinės paskirties sklype, kuriame draudžiama ūkinė veikla, nesusijusi su šių vietų ir jų užimtų teritorijų priežiūra, tvarkymu ir apsauga. Ladakalnis yra saugoma gamtos paveldo vertybė. Kaip sakė savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, „siekiame, kad kuo greičiau prasidėtų darbai, tačiau nebūdami sklypų savininkai, negalime tų darbų vykdyti. Kita vertus, kai žmogus lipa į piliakalnį ir mato sulūžusius laiptus, jam tikrai nerūpi, kam tas piliakalnis priklauso. Pirmiausia kaltinama savivaldybė, todėl savivaldybė ir nori bendradarbiauti su parku ir miškų urėdija bei imtis parengti projektą pagal pateiktus pasiūlymus“.
Sutarta, kad Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija Ignalinos rajono savivaldybės administracijai pateiks projektinius pasiūlymus, darbų aprašymus, o prieš rengdama projektą savivaldybės administracija kreipsis į Valstybinę miškų urėdiją dėl leidimo jį rengti ir įgyvendinti minėtose teritorijose.
Šitas teiginys ,,..žmonės nori ne tik pasigėrėti gamta, bet ir išgerti kavos, nusipirkti suvenyrų..” yra neteisingas. Tik mažuma nori tokioje išskirtinėje vietoje miesto ir prekybos triukšmo. To galimai reikia toliau, artimiausiame miestelyje. Palikime gamtos kuo daugiau.
O sulūžusias dalis reikia tvarkyti. Bet gamtai artimomis priemonėmis.,