Penktadienis, 9 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

D. Petkus. Kaip „Laisvės“ partija Lietuvą „išdūrė“

Dovilas Petkus, www.propatria.lt
2021-02-23 01:06:01
142
PERŽIŪROS
9
Dovilas Petkus | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Dovilas Petkus | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Praėjus daugiau nei trejetai mėnesių nuo Seimo rinkimų, galime įvertinti pirmuosius naujosios vyriausybės darbus. Reikia, pažymėti, kad valdantieji rudenį atėjo su šūkiais apie mažesnius draudimus ir daugiau laisvės, ypač ryški šiuo klausimu buvo „Laisvės“ partija ir jos lyderė, dabartinė šalies ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė. Deja, skambūs posakiai apie laisvę liko praeityje, o Lietuvos visuomenė tapo įkalinta iškreiptų veidrodžių karalystėje. 

Verslo laisvė – niekam nereikalingas energijos švaistymas?

Su dvigubais standartais karantino metu nebesitaikstantys smulkieji verslai paskelbė, jog savo teises prieš valstybe gins teismuose. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė svarstė, kodėl didieji prekybos centrai, turintys tokias pačias ir netgi blogesnes sąlygas, negu smulkieji, veikė viso karantino metu, o smulkusis verslas iki šiol negali normaliai funkcionuoti. Galime prisiminti ir karantino pradžioje išreikštą smukiųjų verslų prašymą, suvaržymų metu bent jau apriboti prekybos centruose kitų, ne maisto prekių pardavimą, nes tokiu būdu rinka, kurioje nukenčia smulkieji, išsikreipia dar labiau. Į tokius verslo prašymus ekonomikos ministrė sureagavo teigdama, jog „ne maisto produktų pardavimo apribojimai didžiuosiuose prekybos centruose būtų tik bereikalingas energijos švaistymas“.

Sunku suvokti, kad byrant žmonių gyvenimams ir prarandant dešimtmečius kurtus verslus, už Lietuvos ekonomiką atsakingas šalies vadovas leidžia sau svaidytis frazėmis, kurios niekina šalies piliečių darbą ir pastangas. Kažkam tai – gyvenimas, o kitiems – nereikalingas energijos švaistymas.. Prieš rinkimus programose deklaruojama verslo laisvė, šiandien yra išskirtinai garantuojama tik didžiajam verslui, karantino metu susišluojančiam visą pelną. Tokio pobūdžio politika, laiminama vyriausybės, panašėja į verslo skerdynes, siekiant visą šalies rinką atiduoti į keletos asmenų rankas. Ne verslo laisvė, bet atvira oligarchizacija. 

Dar daugiau, nors Lietuvoje išties galime pasigesti libertarios politikos idėjų ir normalios diskusijos šia tema, mūsų šalyje verslo gerovę pasišovusi ginti „Laisvės“ partija, biudžete ragina pūsti biudžeto eilutes, skirtas įvairiausio plauko diskriminacijų ir lyčių lygybių institutams, mintantiems iš mūsų visų pinigų. Sunkmečio metu, suvaržius žmonių gerbūvį, dar drįstama ir pasišvaistyti valstybės lėšomis. Panašu, kad su laisvės lozungu atėjusiai liberaliai politikai „be draudimų“ labiau tinka oligarchų liokajų ir puotos maro metu organizatorių sinonimai. TikTok programėleje nuolat besilinksminančiai mūsų ekonomikos ir inovacijų ministrei būtų neprošal nukreipti savo energiją tinkama linkme – įsiklausant į verslo bendruomenės poreikius ir tinkamai juos atstovaujant, nes to nevykdant, Lietuvai išties būtina kito asmens energija šiame poste. 

„Laisvės“ partijos vertybės išties kuria mažiau draudimų?

Kitos Lietuvos valdančiųjų propaguojamos vertybės ir iš jų atsirandantys įstatymų projektai, taip pat nežada mažiau suvaržymų. „Laisvės“ partijos prioritetas įtvirtinti homoseksualias partnerystes ir santuokas, jokioje Lietuvos rinkėjų amžiaus grupėje neturi daugumos palaikymo. Net ir jauniausi šalies piliečiai, vadinami šios partijos elektoratu, tarp 18 – 29 m. nepalaiko tokių iniciatyvų. Panašiai ir su asmenvardžių pakeitimo ne valstybine kalba įstatymu, kurį Vilnijos krašte 2014 m. vykdytame tyrime „svarbiu klausimu“ įvardijo vos apie 15 proc. pačių lenkakalbių.

Jokio realaus visuomenės pritarimo neturintys klausimai yra išpučiami ir buldozeriu stumiami Seimo darbotvarkėse. Negana to, „Laisvės“ partija buvo pirmoji, kuri į savo nuostatas įtraukė ir siekį įvesti „neapykantos kalbos“ įstatymą, kuriuo būtų baudžiami visi nepritariantys gėjų partnerystei. Tokiu atveju, dauguma tam nepritariančių šalies piliečių arba dėl religinių įsitikinimų niekada su tokiais šeimos modeliais negalintys sutikti rinkėjai yra prievarta ir draudimais nutildomi ir persekiojami. Kad šis įstatymas nėra tik asmens orumą ar garbę ginantis potvarkis, įrodo ir Vakarų šalių praktika, kuomet viešai homoseksualias sąjungas kritikavę asmenys arba gėjų vestuvėms tortą atsisakiusi iškepti privati įmonė buvo apkrauta didžiulėmis baudomis. 

Galų gale reikia pasakyti, jog ryškiausi pastarųjų metų išpuoliai prieš istorinę atmintį buvo paradoksaliai vykdomi ne antivalstybinėmis vadinamos Voldemaro Tomaševskio partijos, o „Laisvės“ partijos su Vilniaus meru priešakyje. Be jokio pasitarimo naktimis dingstančios Lietuvos partizanų, tokių kaip Jono Noreika atminimo lentos, yra įrodymas, jog diskusija ir demokratiškumas nėra šios politinės jėgos bruožas. Laisvės suvokimas dažnai apibrėžiamas įvairiai, tačiau kiekvienas sveiko proto žmogus gali nujausti, kada taip vadinama „laisvė“ pradeda labiau priminti diktatūrą. Oligarchinę, neatstovaujančią tautos, baudžiančią už nuomonę diktatūrą.  Labiausiai apgauti šioje istorijoje turėtų jaustis žmonės, atidavę balsą už šią politinę jėgą, tikėdamiesi „mažiau draudimų“.

Tai turėtų būti visiems pamoka, jog „laisvė“ išties yra gražus žodis, po kuriuo gali slėptis dar neregėti suvaržymai. 

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Laisvės partija patvirtino kandidatų sąrašą ir rinkimų programą
  2. Laisvės partija ruošiasi rinkimams – pristatė savo Ateities ekonomikos planą
  3. Staigmeną rinkimuose pateikusi Laisvės partija apie galimas koalicijas kol kas nesvarsto
  4. D. Petkus. Kam turime dėkoti už savo šimtmetį?
  5. M. Kundrotas. Ar leisime Lietuvą paversti kumetynu?
  6. Vyriausybėje tartasi, kaip toliau gerinti smulkiojo ir vidutinio verslo sąlygas
  7. Š.Navickis. Nesiskaitymo pradmenys
  8. Č. Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos
  9. A. Bagdonas. Sirgti ar bankrutuoti?
  10. R. Karbauskis. Tragikomedija „130 kvailumo atspalvių arba nuo vilko ant meškos“
  11. L. Kairiūkštis. Ar reikia palaikyti smulkųjį verslą?
  12. V. Radžvilas. Pavergti laisvinant
  13. J. Dirvonėnas. Senoji legenda – 2013?
  14. A. Žarskus. Kita laisvių ir teisių pusė
  15. Ministrė ketina į Lietuvos įmones pritraukti gabių užsienečių

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 9

  1. Vidas says:
    5 metai ago

    Geras, teisingas straipsnis. Aciu, kad rasote tokiomis aktualiomis Lietuvai temomis. Pagarba!

    Atsakyti
  2. Bartas says:
    5 metai ago

    Toliau bus dar gražiau. Čia tik žiedeliai.

    Atsakyti
    • Kantrybės! says:
      5 metai ago

      Sako, tai dar tik žiedeliai?
      – Jokubaitis: po trejų metų tie, kuriuos išrinkom, pradės daryti dalykus, kurie mums nepatinka
      – delfi.lt/news/daily/lithuania/jokubaitis-po-treju-metu-tie-kuriuos-isrinkom-prades-daryti-dalykus-kurie-mums-nepatinka.d?id=85790243

      Atsakyti
    • Žemyna says:
      5 metai ago

      Žurnalistas apie valdančiųjų ir Nausėdos santykius: užkulisiuose vis dažniau minimas žodis „apkalta“
      – delfi.lt/news/daily/lithuania/zurnalistas-apie-valdanciuju-ir-nausedos-santykius-uzkulisiuose-vis-dazniau-minimas-zodis-apkalta.d?id=86546725 —

      Prieš rinkimus G.N. pasisakė, jog valstybinė kalba pase turi likti savo vietoje. Taigi – jis nereikalinga kliūtis, kurią reikia pašalinti, kad negaišintų, kad darbai nestotų?„Atšilimas” su strategine baigėsi, ryžtingajai ministrei kliūtys iš kelio šalinamos? Gal 1/4 balsų visu sąrašu šiaip taip surinkusieji vers lauk tą, kas pats asmeniškai tiesiogiai (ne sąrašu, lyg skydu prisidengęs), surinko ar ne per pusės rinkėjų balsus? Tai ir yra liberalumas, tolerancija? Tai „Laisvės” partijos esmė?
      Kai verčiame, ar galiausiai ne perversmą turime? Perversmo prireikia, kai balsavimu nepavyksta mažos grupės įnorio patenkinti?

      Atsakyti
    • „Stepas paskuii stepą” says:
      5 metai ago

      o žingsnis po žingsnio perimam viską į „liberalų” rankas? –
      TS-LKD frakcijai paruošta pažyma dėl tolesnio prezidento atstovavimo EVT: įžvelgia grėsmę Lietuvos įtakai ES
      – delfi.lt/news/daily/lithuania/ts-lkd-frakcijai-paruosta-pazyma-del-tolesnio-prezidento-atstovavimo-evt-izvelgia-gresme-lietuvos-itakai-es.d?id=86548557

      Atsakyti
      • Užsienio nebėra! says:
        5 metai ago

        vartojamas žodis „užsienis” rodo neteisingą ?prezidento požiūrį, kai pasaulis globalėja, ir jokio užsienio apskritai nebėra.
        Kitur sakoma „išorė”. Kas kitaip sako – netinka būti politiku.. Radijo laidoje, berods, ir tuo, kaip viena itin svarbių priežasčių, grįstas siekis atimti iš prezidento teisę dalyvauti Vadovų taryboje ir perduoti tai premjerei…. .

        Atsakyti
  3. Pajūrietis says:
    5 metai ago

    O dabar laukiame tamstos straipsnio „Kas jie, tos partijos rinkėjai?“. Arba „Kaip jie atėjo į valdžią?“. Apie gilumines priežastis.

    Atsakyti
  4. Pensininkas says:
    5 metai ago

    Ministrės galvoje supratimo apie ekonomiką nėra, joje švilpauja tik piderastiniai vėjai, kurie ją ir atpūtė į seimą. Šimonytė, iš moteriško solidarumo, pasiėmė ją (kaip ir kitus ministrus – “specialistus”) į savo šaunios vyriausybės gretas. Dabar tikrai gyvensime Nausėdinėje gerovės valstybėje.

    Atsakyti
    • Bartas says:
      5 metai ago

      Prasiskverbė ir tokios žinutės (nesakysiu iš kur) , kad ši mergina (Šimonytė) užsimanė Lietuvos Respublikos prezidentui, iš kedės ”,išlaužti vieną koją”. ( jei paklausite, kam tą koją laužti, o čia jau “fizika”. Laikyk lygsvarą ir nesitampyk ). Nes, jos manymu, prezidentas gali nesugebėti “mandatuoti” vyriausybės sprendimų ES viršūnių susitikime.
      A ne gražus lietuviškas naujadaras ?
      Ir
      “iš kur mergaitei tiek drąsos
      tiek valios geležinės”.
      O gal tikrai jos rankoje granata?

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Šauktiniai
Lietuvoje

Paskelbtas 2026 metų karo prievolininkų sąrašas

2026 01 09
Panevėžys
Lietuvoje

Panevėžys atnaujins ir plės vaizdo stebėjimo sistemą

2026 01 09
Gėrimai
Lietuvoje

Siūloma uždrausti parduoti nepilnamečiams nealkoholinius vyną, alų ir sidrą

2026 01 09
Futbolo maniežas
Lietuvoje

Klaipėdoje iškils futbolo maniežas su oro kupolu

2026 01 09
Alkas.lt ir pixabay.com koliažas
Naujienos

Ukraina prašo skubiai šaukti JT Saugumo Tarybą po Rusijos smūgio „Orešniku“ Lvovo sričiai

2026 01 09
Pavojingus gaminius į rinką teikusioms bendrovėms skirtos baudos
Lietuvoje

Pavojingus gaminius į rinką teikusioms bendrovėms skirtos baudos

2026 01 09
Jaunos šeimos | pixabay.com nuotr.
Lietuvoje

Įdomioji 2025-ųjų Klaipėdos rajono statistika: tarp rečiausių vardų – Iveina, Ertas ir Prometėjas

2026 01 09
Seime rengiama konferencija: „Kokios Lietuvos istorijos mokomi mūsų moksleiviai?“
Istorija

Seime rengiama konferencija: „Kokios Lietuvos istorijos mokomi mūsų moksleiviai?“

2026 01 09

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Naivus klausimas apie S. Buškevičius. Kairieji radikalai, o ne vatnikai yra pavojingesni Lietuvai
  • Rimgaudas apie S. Buškevičius. Kairieji radikalai, o ne vatnikai yra pavojingesni Lietuvai
  • Kuršis apie Ukraina prašo skubiai šaukti JT Saugumo Tarybą po Rusijos smūgio „Orešniku“ Lvovo sričiai
  • Naivus klausimas apie J. S. Laučiūtė. Ar gilios lietuvių ir Lietuvos šaknys? (II)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Paskelbtas 2026 metų karo prievolininkų sąrašas
  • Panevėžys atnaujins ir plės vaizdo stebėjimo sistemą
  • Siūloma uždrausti parduoti nepilnamečiams nealkoholinius vyną, alų ir sidrą
  • Klaipėdoje iškils futbolo maniežas su oro kupolu

Kiti Straipsniai

Vėliavos diena 2026 ir smurtas prieš vėliavą

J. Nedzveckas. Trispalvės paminėjimas – laisvės ir nelaisvės erdves kartais skiria vos keli žingsniai

2026 01 02
SEO paslaugos verslui

SEO paslaugos – ilgalaikė investicija į verslo augimą internete

2025 12 30
„Laisvas“ žodis ir Sąjūdis

G. Jakavonis. „Laisvė“ nuo Eurikos Masytės iki Rūtos Meilutytės

2025 12 23
pixabay.com, Tumisu nuotr.

Kaip pasiruošti mokestiniam patikrinimui? Patarimai verslui

2025 12 20
Mokesčiai

Artėja mokesčių reformos įsigaliojimas: kaip susimažinti mokestinę naštą?

2025 12 09
Odoo programa sandėlio kontrolei- efektyvus valdymas ir integracijos

Odoo programa sandėlio kontrolei: efektyvus valdymas ir integracijos

2025 12 02
MB apskaita pradedantiesiems

MB apskaita pradedantiesiems: aiškiai apie svarbiausius žingsnius

2025 11 30
Kodėl vis daugiau ieškoma talentingų darbuotojų

Kodėl dažniau ieškoma talentingų, o ne kuo daugiau darbuotojų?

2025 11 30
Interaktyvūs ekranai

Interaktyvių reklamos ekranų nuoma – naujos galimybės

2025 11 23
Prezidentas Volodymyras Zelenskis

V. Zelenskis. Vienybė mums reikalinga kaip niekad, kad mūsų namuose būtų garbinga taika

2025 11 21

Skaitytojų nuomonės:

  • Naivus klausimas apie S. Buškevičius. Kairieji radikalai, o ne vatnikai yra pavojingesni Lietuvai
  • Rimgaudas apie S. Buškevičius. Kairieji radikalai, o ne vatnikai yra pavojingesni Lietuvai
  • Kuršis apie Ukraina prašo skubiai šaukti JT Saugumo Tarybą po Rusijos smūgio „Orešniku“ Lvovo sričiai
  • Naivus klausimas apie J. S. Laučiūtė. Ar gilios lietuvių ir Lietuvos šaknys? (II)
  • Naivus klausimas apie S. Buškevičius. Kairieji radikalai, o ne vatnikai yra pavojingesni Lietuvai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
U. Armalis. Vietoje pagalbos gidams ciniškas viceministro pasveikinimas

U. Armalis. Vietoje pagalbos gidams ciniškas viceministro pasveikinimas

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai