Kaziuko mugė niekur nedingsta – šiemet ji keičia rūbą ir saugiai visus pasitiks internete. Ir truks ne keletą dienų, o ištisus metus.
Kaziuko mugės ištakos siekia XVII amžių ir manoma, kad šimtmečius gyvuojantis kasmetis renginys nevyko tik Antrojo pasaulinio karo metais. Šiais metais didžiausios pavasario šventės planus pakoregavo pasaulinė pandemija.
„Akivaizdu, kad kovą planuota Kaziuko mugė Vilniuje tikrai neįvyks. Sausį svarstėme galimybę perkelti renginį į balandį, tačiau matydami situaciją ir visų pirma galvodami apie žmonių saugumą, nusprendėme šiais metais Vilniaus senamiestyje mugės neorganizuoti. Kad ir kokie būtų karantino ribojimų sušvelninimai balandžio – gegužės mėnesiais, galimybė saugiai suorganizuoti šimtus tūkstančių žmonių pritraukiančią šventę yra praktiškai neįmanoma“, – sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.
Vilniaus miesto savivaldybė drauge su Kaziuko mugės organizatoriais kviečia visus nuo kovo 4 d., 14 val., apsilankyti virtualioje Lietuvos amatininkų ir kūrėjų mugėje adresu www.craftson.lt. Kaip teigia vienas iš šio projekto iniciatorių Renaldas Gražys, Craftson.lt – vieta, kur autorinių darbų kūrėjai bei talentingi gamintojai savo dirbinius, kupinus rankų šilumos, širdies ir gerų emocijų, galės pristatyti ištisus metus.
„Ko gero, daugeliui tradicinės Kaziuko mugės dalyvių, kuriančių tradicinius, rankų darbo gaminius yra didelis iššūkis susikurti ir administruoti savo e-parduotuvę, o lankytojui – atrasti šiuos talentus. Tikiu, kad ši platforma padės sujungti kūrybiškumą ir meistrystę, tradiciją ir šių dienų galimybes lengvai, o svarbiausia saugiai įsigyti kažką originalaus, gražaus ir ypatingo“, – teigė R. Gražys.
Mugės dalyviams skirtoje elektroninėje parduotuvėje kiekvienas nekeldamas kojos iš namų galės ne tik pasigrožėti menininkų darbais, bet ir juos įsigyti saugiai bei patogiai. Tai bus puiki galimybė įvertinti darbus menininkų, kurie nuoširdžiai ruošėsi Kaziuko mugei.
Kuo toliau, tuo mažiau bus apčiuopiamo, liečiamo?
Pvz., virtualiuose laukuose ar šiltadaržiuose auginsime virtualius pomidorus, žirnius, bulves, avietes, prieskonius, vaiskrūmius ir t.t.? Virtualiose virtuvėse gaminsime sau patiekalus, kepsime, o paskui virtualius barščius, kopūstienes srėbsime, virtualius cepelinus virtualiais spirgučiais apibersime, iš virtualios karvės melžto pieno gauta grietine pagardinsime ir savo virtualiais liežuviais, gomuriu mėgausimės jų skoniu, o galiausiai virtualia namine gira užsigersime, ir eisime į virtualią Kaziuko mugę lazerines akis paganyti, virtualų mielą dirbinį nusipirkti…
Ko tylite?
Bandote įsivaizduoti savo virtualią šeimą virtualioje virtuvėje iš virtualios mugės atsineštus virtualius riestainius kramtančią? Na, na – ir kaip virtuali uošvė patinka?
O kas ne t a r i a m a šiais laikais, išskyrus mirtį? 🙂
Taigis… Paguodėt.
Kęstutis Tamašauskas: APIE ŠLIAUŽIANTĮ VALSTYBĖS PERVERSMĄ
– respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/kestutis_tamasauskas_apie_sliauzianti_valstybes_perversma/
Romualdas Žekas: Priešas jau viduje
– respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/kestutis_tamasauskas_apie_sliauzianti_valstybes_perversma/
A.Maldeikienei tremtinių atsiminimai – lėkšti
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/amaldeikienei_tremtiniu_atsiminimai__leksti/
(Visą interviu su G.Rutkausku skaitykite rytojaus dienraštyje „Vakaro žinios”. )
Ir taip mąstantis žmogus MUMS tame parlamente atstovauja??? Vėliau pasitaisė, jog turėjo galvoje lit-rą apie tremtį, o ne tremtinius…
Ir tai ne viskas. Ji tikra, jog Konstitucija yra tai, ką galima pagal įgeidžius taisyti. Ar kiekvieną kadenciją galima perrašinėti – nepaklausiau.
O dar šit kuo pasigrožėkite, atminimui apie Rodina-matj zoviot įsidėkite:
– respublika.lt/uploads/img/catalog/1/photo_1_67143002.jpg
Perskaičiau, ką pasakė. Šlykščiau neįmanoma. Klaiku.