Prieš pora metų Kaziuko mugės dėmesio centre buvo dzūkai, pernai džiaugėmės aukštaitiška švente. Kitais metais visų akys, ausys, uoslės kryps į sūduvius, o šiemet kovo 2 – 4 d. laukia Žemaičių dienos. Visą mugės programą rasite ČIA, o ČIA galite parsisiųsti mugės skarajutę [pdf].
Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Ji yra viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose. Mugė pritraukia kelis šimtus tūkstančių lankytojų. Antrąją mugės dieną vyksta šventinės teatralizuotos eitynės, kuriose dalyvauja, kaip ir senais laikais, žymiausi amatininkai, liaudies meno, senovės amatų propaguotojai. Amatininkų, tautodailininkų eitynės Vilniaus gatvėmis ypatingos dėl to, kad reiškia meistrų vienybę ir nusiteikimą po viena vėliava siekti bendrų tikslų.
O kokią Kaziuko mugę pamatė 1936 metais viešėję svečiai iš Vokietijos? Išlikę unikalūs archyviniai kadrai atskleidžia tarpukario šventės koloritą.