Virtuvė yra viena iš tų namų erdvių, kurioje nuolat vyksta veiksmas, todėl patogiam jos įrengimui visuomet norisi skirti pakankamai dėmesio. Visgi, įrenginėdami šį kambarį, neretai vadovaujamės kartą ar kelis išgirstais prasimanymais, kurie gerokai apsunkina pačius darbus ir tuo pačiu neleidžia visapusiškai išnaudoti virtuvės potencialo. Atrinkome pačius populiariausius – susipažinkite ir nustokite jais tikėti.
Kuo virtuvė didesnė – tuo geriau
Šiuo prasimanymu nustosite tikėti iš karto, kai nuplovę produktus, turėsite pereiti per visą kambarį tam, kad pagaliau juos pradėtumėte pjaustyti ar kitaip apdoroti. Visgi, tokios klaidos norėtųsi išvengti dar įrengimo metu. Kaip jau supratote, šiuo atveju svarbus ne virtuvės dydis, bet visų joje esančių daiktų išplanavimas – jei laikysitės darbinio trikampio principo, net ir mažesnėje erdvėje gaminimo procesais galėsite pasimėgauti. Ši taisyklė labai paprasta: svarbiausia, kad viryklė, kriauklė ir šaldytuvas būtų išdėstyti taip, kad patalpoje jie sudarytų trikampį. Žinoma, galite bandyti eksperimentuoti, tačiau būtent toks išdėstymas laikomas kone pačiu efektyviausiu.
Būtina pasirūpinti keliais apšvietimo šaltiniais
Lyginant kokybę su kiekybe, virtuvėje laimėtų kokybiškas apšvietimas. Žinoma, keli papildomi sluoksniai tikrai nepamaišys, tačiau turėtumėte įsitikinti, kad jie atlieka ir tam tikrą funkciją bei apšviečia būtent tas vietas, kuriose ryškumo norisi labiausiai. Pavyzdžiui, spintelių apšvietimas gali būti pritaikomas ne tik kaip dekoro elementas, bet ir kaip būdas dar ryškiau apšviesti stalviršius. Planuodami lubinį apšvietimą, taip pat turėtumėte sudėlioti visas lemputes taip, kad jos apšviestų pagrindines darbines zonas – tikėtina, kad tuomet daugybės papildomų sluoksnių Jums nebereikės.
Yra svarbesnių niuansų, nei daiktų sandėliavimo klausimas
Priešingai – galima sakyti, kad tai vienas svarbiausių dalykų, kurį turėtumėte apsvarstyti. Ne paslaptis, jog virtuvėje naudojamės pakankamai dideliu daiktų kiekiu, į kurį įeina puodai, įrankiai, prieskoniai ir kiti panašūs dalykai. Jei jie neturės jiems skirtos vietos, virtuvėje nebus tvarkos – tai tikrai nepridės noro ką nors pasigaminti. Niekuomet nesuklysite, jei iš anksto pagalvosite, kur sudėsite visus būtiniausius reikmenis.
Kuriant interjerą, reikia vadovautis vyraujančiomis madomis
Tikriausiai puikiai žinote, jog namų interjero, o taip pat ir virtuvės tendencijos kinta kiekvienais metais, todėl net ir labai norint neatsilikti nuo vyraujančių madų, vienokius ar kitokius pokyčius reikės planuoti kasmet. Kad galėtumėte to išvengti, į tendencijas žiūrėkite kaip į įkvėpimo šaltinį, o ne į būtinybę – tikėtina, jog tarp madingų sprendimų surasite bent kelis, kurie patiks Jums, tačiau šias idėjas galite adaptuoti savaip. Prisiminkite, kad virtuvėje pirmiausiai jauku turi būti Jums patiems ir visiškai nesvarbu, ką apie tai mano interjero dizaineriai.
Virtuvės remontas visuomet reikalauja didelių investicijų
Toks teiginys tikrai nėra teisingas, kadangi didelė dalis išlaidų priklauso nuo to, kokias medžiagas rinksitės ir kokioms funkcijoms teiksite pirmenybę. Be to, galbūt nuspręsite pasilikti tam tikrus įrenginius ir baldus, tačiau perdažysite ar tapetais padengsite virtuvės sienas – tokie pokyčiai bus ir nebrangūs, ir akivaizdūs. Visgi, net ir ruošiantis generaliniam remontui, yra ne vienas būdas sutaupyti – svarbiausia tiksliai planuoti savo išlaidas ir paskirti dėmesio specialių pasiūlymų paieškai. Jų visuomet atrasite Pigu.lt el. parduotuvėje.
Indaplovė virtuvėje nereikalinga
Nors atsisakančiųjų indaplovės skaičiai vis mažėja, šie įrenginiai yra kone labiausiai apipinti tikrovės neatitinkančiais prasimanymais. Pavyzdžiui, vis dar yra manančių, jog šio prietaiso naudojimas reikalauja daugiau vandens nei įprastas indų plovimas rankomis. Visgi, ne kartą apskaičiuota, kad indaplovė vandens sunaudoja net keliais kartais mažiau nei mes patys, kadangi šiame įrenginyje vanduo cirkuliuoja, o mes jį nuolat leidžiame iš krano.
Taip pat pasitaiko galvojančių, kad plaunant indus indaplovėje, atliekamas dvigubas darbas, kadangi iš pradžių juos reikia praskalauti. Visgi, iš tiesų prieš dedant juos į šį įrenginį, užtenka nubraukti didesnius maisto likučius – lygiai tokį patį veiksmą atliekate ir tuomet, jei nenorite užkimšti virtuvės kriauklės. Tad akivaizdu, kad šis įrenginys iš tiesų gali palengvinti Jūsų kasdienybę ir netgi padėti šiek tiek sutaupyti.
Tapetai virtuvėje nėra tinkamas pasirinkimas
Tai – pakankamai gajus išmislas: tikėdami juo, prarandate galimybę ganėtinai nebrangiai atnaujinti šios patalpos interjerą. Žinoma, tapetai virtuvei turėtų būti pasirenkami atsakingai, tačiau jeigu rinksitės tvirtus, plaunamus, pavyzdžiui, vinilinius gaminius, bet kokių papildomų rūpesčių Jums tikrai pavyks išvengti. Be to, galėsite eksperimentuoti su įdomesnėmis spalvomis ar gyvybingais raštais, taip šiai erdvei suteikdami dar daugiau jaukumo. Patys tapetai nereikalauja didelių investicijų, o atidžiai laikantis pagrindinių instrukcijų, juos galima suklijuoti ir patiems (apie tai plačiau skaitykite čia), taigi apie tokią idėją iš tiesų vertėtų pagalvoti.
Nustoję tikėti šiais prasimanymais, virtuvę įsirengsite ir greičiau, ir patogiau. Svarbiausia pasirūpinti patogiu baldų ir įrenginių išdėstymu bei pirmenybę visuomet teikti praktiškiems ir funkcionaliems sprendimams – tuomet bet kokių klaidų Jums tikrai pavyks išvengti.
Darantis virtuvę kiekviena zona, kiekviena spintelė turi apgalvota. Atstumai tarp tam tikrų vietų, pvz kriauklės ir kaitlentės. Dažnai matau pas žmones keistus sprendimus, dabar gyvenam nuomojamam bute, žmonės darėsi butą sau, tai labai daug kur randu prie ko prikibt, net norisi paklaust kodėl jūs taip sugalvojot? 😀 vis tik virtuve naudosimės 10-15 metų minimum, turi ir į priekį pagalvoti..