Nevyriausybinės organizacijos ir Kauno bendruomenės skatinamos prisidėti prie vaikams ir jaunimui pritaikyto miesto kūrimo, socialinių, sporto ir sveikatinimo paslaugų bei kultūros renginių plėtros. Programa „Iniciatyvos Kaunui“ skelbia pirmuosius kvietimus 2021 metų veikloms. Geriausiems sumanymams numatyta savivaldybės piniginė parama. Paraiškų laukiama iki sausio vidurio.
Penkios pirminės sritys
Kauno miesto savivaldybė tęsia dar 2016 metais pradėtą programą „Iniciatyvos Kaunui“. Jos gaires nubrėžia miesto ilgalaikė strategija, kryptingas siekis spręsti visuomenei svarbius klausimus bei gerinti gyvenimo kokybę Kaune. Miesto partneriais kviečiamos tapti nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, bendruomenės ir kitos viešosios įstaigos, siūlančios savitus sumanymus bei teikiančios paraiškas jiems įgyvendinti.
2021 metų programa „Iniciatyvos Kaunui“ pareiškėjus pasitinka su penkiomis kertinėmis sritimis: „Kaunas – veržlus miestas“, socialinių ir sveikatinimo paslaugų plėtra, vaikams ir jaunimui palankus miestas, „Kaunas pilnas kultūros“ bei „Kaunas sportui – sportas Kaunui“. Pastaroji skyla į dvi smulkesnes grupes: Kauno pristatymą kaip būsimų olimpiečių bei aukščiausio lygio sporto komandų kalvę ir šiųmetinės programos naujieną – negalią turinčių žmonių integraciją per sportą.
Dalyvių paraiškų kartu su kvietimuose nurodytais dokumentais laukiama iki 2021 m. sausio 13 dienos.
Paraiškas vertins ekspertai
„Kasmet bendraudami su programos dalyviais matome, kad miestiečiai turi ambicingų idėjų, tačiau ne visuomet išdrįsta jomis pasidalinti su kitais. Tikiu, kad „Iniciatyvos Kaunui“ tampa ta vieta, kurioje atsiranda kompleksiniai sprendimai, kokybiški rezultatai ir graži partnerystė tarp savivaldybės ir miestiečių. Esama kasmet darbus tęsiančių inovatorių, bet ir sulaukiama vis daugiau naujokų.
Likus metams iki Kauno tapimo Europos kultūros sostine, vienu iš prioritetų tampa gyventojų įtraukimas į kultūros ir meno veiklas bei miesto įvaizdžio stiprinimas užsienyje. Šalį purtančios pandemijos akivaizdoje sieksime sustiprinti socialinių paslaugų teikimą bei vienišų žmonių ir senjorų įtraukimą į socialiai ar visuomeniškai aktyvias veiklas. Taip pat puoselėsime ilgalaikį įdirbį jaunimo užimtumo, visuomenės sveikatos gerinimo, fizinio aktyvumo bei sporto srityse. Šiemet visos jos yra prioritetų sąraše, todėl miestas svariai prisidės jas finansuojant“, – apie programos siekius pasakojo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.
Projektų atrankos bei vertinimo kriterijai šiemet nekinta. Visas paraiškas svarstys nepriklausomi ekspertai, kurie atsižvelgs į aktualumą bei atitikimą kvietime nurodytiems reikalavimams. Svarbiu vertinimo aspektu išlieka ir projektinės veiklos imtis – kokį kiekį žmonių ji pasieks ir kokių rezultatų galima tikėtis projekto pabaigoje.
Ženklus miesto indėlis
Vieno projekto įgyvendinimui savivaldybė iš miesto biudžeto gali skirti iki 80 proc. viso projekto išlaidų. Likusia lėšų dalimi turi pasirūpinti pats projekto iniciatorius arba jas padengti gali iniciatyvos rėmėjai bei partneriai. Visos miesto finansuojamos idėjos privalo būti įgyvendintos iki 2021 metų pabaigos.
Šiemet paraiškas teikiantys asmenys turėtų įsivertinti ir galimus pavojus, susijusias su COVID-19 grėsmių valdymu ar karantininiu režimu. Tai itin svarbu programos dalyviams, kurių planuose – bendradarbiavimas su užsienio šalių organizacijomis ar Kauno miestais-partneriais.