Sandros Ponelienės, advokatės, kuri atstovavo Vytautą Baką teisme, teigimu: „Lietuvos Aukščiausiasis Teismas panaikino Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Vytautas Bakas pažeidė juridinio asmens, koncerno „MG Baltic“ dalykinę reputaciją, ir patvirtino, jog V. Bako išsakyti teiginiai yra jo nuomonė, o ne „MG Baltic“ dalykinę reputaciją pažeidžianti žinia. Teismas pritarė kasacinio skundo argumentams, jog nuomonei negali būti taikomas Civilinio kodekso 2.24 straipsnis, nes ji negali būti patikrinta pagal tiesios
ir tikslumo kriterijų ir negali būti paneigta. Tokiu būdu šiai dienai koncernas privalės grąžinti V. Bakui ankstesniais teismų sprendimais iš jo priteistas koncerno bylinėjimosi išlaidas, o bylos nagrinėjimas grįžta į apeliacinę instanciją.“
„Dėkoju visiems kurie mane palaikė, mano antikorupcinė darbotvarkė nesikeičia“, – teismo nutartį komentavo V. Bakas. „Prieš kelerius metus parlamente paskelbėme tyrimą, kuriame atskleidėme, kaip piliečių nerinktos interesų grupės kūrė stambias korupcines schemas, steigė partijas, papirkinėjo pareigūnus ir politikus, dorojosi su joms netinkančiais politikais, kišosi į valstybės valdymą, manipuliavo žiniasklaida, išnaudojo neskaidrias įtakos schemas konkurenciniam pranašumui įgyti. Mano ir kolegų iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto iniciatyva buvo išviešintos koncerno „MG Baltic“ vadovų ir juos aptarnaujančių politikų korupcinės schemos. Tyrimo pagrindu gimė nauji įstatymų projektai. To reikėjo, kad valstybė pradėtų sveikti.“
V. Bakas pabrėžė, kad turime tęsti pradėtus darbus skaidrinant valstybę, užtikrinant žmogaus teises ir laisves, saugant pagrindinius demokratijos principus. Šiandien oligarchinės grupuotės vis dar turi didelę įtaką valstybės gyvenimui, koncernas „MG Baltic“, jo vadovai ir politikai yra teisiami skandalingiausioje korupcijos byloje, jos sukurtų partijų atstovai po rinkimų įgijo didelę įtaką valstybėje.
„Tęsiu antikorupcinę, skaidrumo darbotvarkę, nes korupcija nesuderinama su pagarba žmogui, su žmogaus teisėmis, stipriomis valstybės institucijomis, demokratijos principais, gerovės valstybe. Korupcija yra skurdo, nepasitikėjimo valstybės institucijomis ir silpnų demokratinių institutų priežastis“, – teigė Seimo narys. V. Bakas teigė žinąs, kokius darbus reikalinga padaryti šioje srityje. Būtina stiprinti piliečių galimybes ginti viešąjį interesą, kurti efektyvius viešojo intereso gynimo mechanizmus. Toliau teks diegti įrankius, kad teisėsaugos institucijos ieškotų, rastų dėl korupcijos sukauptą turtą. Seimo nario nuomone, ypač svarbu, kad stambios korupcijos atvejai sulauktų Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Seimo ir visuomenės dėmesio.
„Yra daug pilietiškų žmonių, kurie neabejingi valstybės ateičiai, palaikysiu šiuos žmones. Raktas, kaip apsivalyti nuo korupcijos – aktyvi, brandi ir nepakanti korupcijos apraiškoms visuomenė, todėl ginsiu visuomenės teisę aktyviai išsakyti savo poziciją. Dėkoju visiems, kurie mane palakė šį laikotarpį, tiki mūsų teisine valstybe“, – teigė V. Bakas.
Kol kas nei Delfi, nei LRT nepaskelbė šios informacijos. Gal bijoma ar neleidžiama?
Šaunuolis V.Bakas.
Bet ar kažko bijome?
Bakas gerokai perlenkia. Bet jam tai naudinga, nes tokie, kaip Bakas, Gražulis, Valkiūnas ir pan. dėl to ir išrenkami. Provincijoje rėksnius myli 🙂
Iš tiesų tai destruktyvia politine veikla užsiimantys politikai, tad tenka apgailestauti, kad kur nors Alytuje, Gargžduose ar Biržuose atsiranda žmonių (deja, nemažai), kurie juos ir išrenka.
nu matai, sokas… pasirodo ‘..Alytuje, Gargzduose ar Birzuose..’ yra siek tiek kitaip mastanciu ir matanciu kas vyksta… zoles garbintojai ir Lietuvos ‘duobkasiai’ ten nera populiarus, ajajai. kas daryti?
Tamsta Žemaiti, esi morališkai ir politiškai pasiklydęs žmogelis,deja.Apie tai liudija Tamstos įvairiose svetainėse patalpinti dažni komentarai.
Žemaitis tipiškas politinės šiuolaikinės srovės aystovas – viską verčia aukštyn kojom. Būtent jo komentaras destruktyvus! Ar tik ponas ne tik iš tų, kurie priima ir tvirtina išsigimusį požiūrį “Moralė — ne šių laikų dimensija”. O ginančius moralę apkabinėja savais epitetais, kad sumenkinti, ir gal ką įtikinti… Ir dar jį labai erzina žodis atsakomybė (paryriau tai: tuoj užpuolė, kad ne lietuviška vartosena). O jei kas elgiasi atsakingai, tai dar labiau poną suerzina…logiška seka…
Sveikinu V. Baką ir Teismą, kuris gina teisingumą. Komentatoriui Žemaičiui primenu, kad korupcija ir socialinis neteisingumas (atskirtis) tampa Nacionalinio saugumo klausimu ir jei išrinkta valdžia to nesiims, tai gali atsirasti gelbėtojai iš trečiųjų šalių. Tai jau trečiasis teismas kurie apgynė viešąjį interesą. Sveikintini poslinkiai.
O, taip, taip, karščiausiai pritariu! Valio! Bet kodėl nė žodžio apie tai, kad yra valstybės institucijos, pirmiausia, prokuratūra, privalančios (!) ginti viešąjį interesą, ir išlaikomos mokesčių mokėtojų? Čia gi toks vaizdas tarsi susidaro, kad viešojo intereso gynimas galimai vos ne perkeliamas ant pilietiškų žmonių sprando? Eikite, ginkite viešąjį interesą, o aš jus palaikysiu? Rimtai? Pilietiškam žmogui tai gali kainuoti ypatingai daug, vos ne sužlugdytą tolesnį gyvenimą, karjerą, šeimą, suvarytą sveikatą (prisiminkite pilietiškos darbuotojos iš Kalėjimų departamento istoriją, kiek tai žmogui kainavo). O tie, kurie privalo ginti viešąjį interesą, už tai gauna darbo užmokestį, tuo metu bus užsiėmę kuo? Pilietiškumas – labai gera savybė. Bet skatinti žmonės būti pilietiškais, neužsimenant nieko apie valstybės institucijas, kurios privalo (!) ginti viešąjį interesą, man skamba labai jau savotiškai. Būti pilietišku Seimo nariu – viena. Būti pilietišku paprastam žmogui iš gatvės – visai kita. O gal tarp šių skirtingų žmonių galimybių ginti viešąjį interesą nėra jokio skirtumo?