Atgyjantis Šiaulių Dainų parkas nuo šiol taps dar patrauklesne vieta. Greta neseniai nutiesto pėsčiųjų ir dviračių tako pasodintos sakuros neabejotinai taps nauju miestiečių ir miesto svečių traukos tašku. Sakurų sodinimo akciją savo atvykimu pagerbė garbingi užsienio svečiai. Kartu su miesto meru jie prisidėjo prie gražios iniciatyvos. Sakurų parko sodinimą inicijavo gamyklą Šiauliuose įkūrusi bendrovė „INTUS Windows“. Akcija skirta lietuviams žinomiausiam japonui Čijunei Sugiharai ir jo nuopelnams žmogiškumui atminti.
Atrodytų paprasta medelių sodinimo akcija į Šiaulius sukvietė bene galingiausių pasaulio valstybių ambasadorius. Ir neatsitiktinai, nes iniciatyva buvo dedikuota, ko gero, svarbiausioms pasaulio vertybėms – žmogiškumui ir taikai. Mero Artūro Visocko pakviesti, Šiauliuose mielai sutiko apsilankyti Japonijos, Izraelio ir JAV ambasadoriai. Lietuvoje Robertas Gilchristas. Renginyje dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Šiaulių žydų bendruomenių atstovai.
Renginį savo skrydžiu virš Dainų parko atidarė NATO oro policijos misiją Šiauliuose atliekančių Italijos karinių oro pajėgų naikintuvai.
Tokio parko įkūrimas Šiauliuose labai simboliškas, nes 2020-ieji yra paskelbti Japonijos vicekonsulo Čijunės Sugiharos metais, Antrojo pasaulinio karo metais išdavusio Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms ir taip išgelbėjusio daugiau kaip 6 000 žmonių gyvybių, taip pat Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.
„Šios sakuros Šiauliuose tegul simbolizuoja humanizmą ir primena mums vieno didžiausių Lietuvoje žydų gelbėtojo – japono Sugiharos nuopelnus žmogiškumui. Tai žmogus, kuris išgelbėjo per 6 000 gyvybių. Žmonės nori gyventi taikoje, tačiau tai ne visada yra duotybė. Įtvirtinkim žmogiškumo idėją, džiaukimės gyvenimu ir tegul visur: Šiauliuose, Lietuvoje, visose kitose šalyse būna taiki padangė“, – linkėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Ir ko čia visi taip panoro visą Lietuvą apsodinti sakuromis ? Ar tos sakuros žydėdamos nesugadins lietuviškų vyšnių veislių ? Ar nepadaugės rūpesčių dėl naujo invazinio augalo ? Sakytum Lietuvoje nebėra savų, gražiai žydinčių augalų …
Prieš 100 metų šlėgtos puolė mokytis lenkų kalbos, kad tik nekalbėti lietuviškai. Tai dabar atgijo jų anūkai ir sakuras sodina, kad tik būtų ne lietuviška.
Sakurų parko sodinimą inicijavo gamyklą Šiauliuose įkūrusi bendrovė „INTUS Windows“. Net ir įmonė nesugebėjo lietuviškai pasivadinti. 100 procentų bus šlėgtos.
🙁
Primena mūsų a.a. kaimynę, kuri Gariūnų pradžios laikais kuljturos naujoves iš Polščos vežė:
– Sluchai, a u Polščy kavry z puchiem pa kaliena….
Sprendžiant pagal tos įmonės pavadinimą, tai užsieniečiai: iš JAV ar UK. O gal dar iš kur? Įdomu, kokia kalba jie kalba su klientais? Ar pramoko jau nors kiek lietuviškai? O apie polonizaciją Visuotinė lietuvių enciklopedija rašo: „Etninėje Lietuvoje polonizacijos svarbiausi veiksniai taip pat buvo Katalikų Bažnyčia, didžiojo kunigaikščio dvaras ir miestai. Procesas ne visada vyko savanoriškai, pavyzdžiui, lenkų kilmės jėzuitai bausdavo gyventojus už pagoniškų papročių laikymąsi, daugelis draudė vartoti lietuvių kalbą bažnyčiose ir mokyklose.“