Spalio 1 d. Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias nuo 2021 metų gyventojai daugiabučių balkonuose nebegalės rūkyti, jei bent vienas namo gyventojas tam prieštaraus.
Vienas pataisų iniciatorių sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Seime prieš balsavimą teigė, kad žmogaus teisė į sveikatą yra prigimtinė.
Tuo metu opozicijos atstovai abejojo, kad toks draudimas bus veiksmingas, nes pažeidėjus bus sunku kontroliuoti bei bausti.
„Kaimynas paskundė, atėjo policija, skambina į to žmogaus, kuris rūko, duris. Jis neleis. Pareikalaus teismo sankcijos įeiti į butą ir viskas tuo ir baigsis. Čia yra tuščias pagal turinį įstatymas“, – sakė K. Masiulis.
Opozicijai liko neaiškumų ir kas kontroliuos rūkančiuosius, ir kaip tokį draudimą įgyvendinti praktikoje.
Pakeitimais uždrausta rūkyti ir sporto varžybų ar kitų renginių lauke metu, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir viešojo maitinimo vietose lauke. Šis draudimas nebus taikomas rūkymui skirtose vietose.
Visai teisingai nusprendė. Prieš metus laiko 11-ame aukšte apie dvi paras smilko butas esantis virš mano buto. Visi galvojo, kad kažkas rūko balkone ir nekreipė dėmesio. Tik atsitiktinai pastebėjo, kad iš ventiliacijos kaminėlio kažkodėl rūksta dūmai. Namas tai 12 aukštų ir tuos dūmus sudėtinga pamatyti. Dar prieš keletą metų kai 4-o aukšto balkone „žmonės“ kepė šašlykus tai visas namas buvo dūmuose.
Man knieti mintis, jog kiekvienam, apsigyvenančiam daugiabutyje, turėtų būti įteikiamos taisyklės, patarimai ir pamokymai, kaip jame gyventi, kokių bendrabūvio taisyklių laikytis, kaip spręsti įv. netikėtumus, taisyti gedimus ir t.t. O jis pasirašo, įsipareigoja laikytis ir atlyginti netinkama gyvensena sukeltą žalą.
Juk virdulį ar pan. pirkdami, gauname vartojimo taisykles. O čia ir jungtinė privati nuosavybė, ir gyvenimas bendruomenėmis, o ne laukuose pavienėse trobelėse.
Vakaruose jau praktikuojama, kad į daugiabučius keliasi ne bet kas ir ne bet kaip, o pagal gyvenimo būdą, pomėgius, požiūrius. Tada tie, kas mėgsta ūžti per naktis, ar kas kaip kaminas rūko, ar savo butus viešnamiais paverčia, susirenka į vieną namą, ir neturi vieni kitiems priekaištų. O ir socialiniams darbuotojams lengviau savo darbą dirbti, kai panašių poreikių turintys susibūrę gyvena.
Labai teisingas pasiūlymas.
aš naktį negaliu miegoti, atsidaręs balkono duris, nes apačioje rūkančio smirdžiaus teisė yra aukščiau manos.
Seimo sprendimas teisingas.