Kėdainiuose, Didžiosios Rinkos aikštėje, minit „Baltijos kelio“ 31-ąsias metines surengta konferencija „Atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Prisiminti ir suvokti“. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Pauliaus Aukštikalnis, renginyje dalyvavo ir mintimis dalijosi Vilniaus universiteto Kauno fakulteto profesorė Virginija Jurėnienė, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rimvydas Valadka, Lietuvos nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento tyrėja, istorikė Silvija Stankevičiūtė ir kiti.
„Lietuva per trumpą istorinį laikotarpį tapo pažangia valstybe, puoselėjančią vakarietiškas vertybes. Ar visas vakarietiškas vertybes puoselėjame? Ką praradome? Šiandienos aktualijos tai emigracija, imigracija ir jų keliamos problemos, socialinė atskirtis, dvi Lietuvos – centras ir periferija, lyčių lygiateisiškumas, tautinis pasididžiavimas ir pilietinis aktyvumas. Kas XXI a. lietuviui yra svarbiau tautiškumas ar globalumas?“ – klausė Virginija Jurėnienė.
Jau po Nepriklausomybės atkūrimo gimusios kartos atstovė, istorikė Silvija Stankevičiūtė pabrėžė savo kartos vertybes ir ką šiai kartai reikia žodis laisvė: „Po lemtingos 1990 m. kovo 11 d. gimusi karta augo, bręsta, kuria nepriklausomoje Lietuvoje ir jos kasdienybę lydi viena pamatinių žmogiškųjų vertybių ir duotybių – laisvė. Laisvė mums atrodo tokia kasdieniška, sava, įprasta, kad dažnai nesusimąstome, jog dar visai neseniai Lietuvą lydėjo kitokios patirtys ir, jei ne lemtingi įvykiai, mūsų kasdienybė galėtų klostytis visai kitaip. Mūsų karta – laisvės karta, matanti ir kurianti drąsią, augančią, stiprią, kūrybišką, perspektyvią Lietuvą, su jos gamtos grožiu, senosiomis tradicijomis ir pagarbiu požiūriu į praeitį. Tai karta, kurią įkvepia Lietuvos istorija ir kuri supranta praeities svarbą dabarčiai bei žvelgia į plačius ateities horizontus.“
Kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja Raminta Naujanytė–Bjelle iš lietuviškų šaknų gimusias folkloro apraiškas reginio dalyviams atskleidė savo dainomis.