Alytaus miestas pradėjo švęsti 439-ąjį gimtadienį. Šventė dėl koronaviruso šiemet kitokia nei įprastai.
Savivaldybės teigimu, atsisakyta masinių susibūrimų – tradicinės šventinės eisenos, didelių scenų, fejerverkų.
Šventinė nuotaika jausis visame mieste, gimtadienis atkeliaus į visus mikrorajonus. Įvairiose miesto erdvėse vyks koncertai, pramogos vaikams, dviračių žygis, filmai visai šeimai. Viską vainikuos visiems gerai žinomas ir alytiškių labai pamėgtas miesto himnas – jį 22 val. visi kviečiami garsiai dainuoti savo namuose.
Visą miesto šventės programą galima rasti Alytaus miesto savivaldybės interneto svetainėje.
Renginių svečių, žiūrovų prašoma laikytis saugaus atstumo, dėvėti veido apsaugos priemones, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, o peršalimo simptomus jaučiančių žmonių prašoma renginiuose nedalyvauti.
Alytaus vardas pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1377 metais Vygando Marburgiečio kronikoje, o 1581 metų birželio 15 dieną Stepono Batoro privilegija Alytui suteikta Magdeburgo teisė.
Man įstrigo vaizdas, kaip Alytaus saugumo vadas groja armonika ant prezidentūros slenksčio. Kaži ką jis beveikia dabar ?
Lietuvių kalbai miestų radimusis gimtadieniais vadinti yra vulgaru. Labiau tiktų, tiksliau būtų, tai vadinti vardadieniais, juolab, kai šaltinyje yra paminėtas būtent jo vardas, o ne tarkim pamatinio akmens padėjimas. Vadinasi paminėjimo metu jis jau buvo.
Labai teisinga pastaba – tai vardynų metinės.