
Įgyvendinant Vyriausybės patvirtintame šalies ekonomikos skatinimo plane numatytas priemones, kuriomis siekiama išsaugoti darbo vietas ir gyventojų pajamas, iki šiol išmokėta per 99 mln. eurų ( 19,8 proc. numatyto finansavimo), per paskutinę savaitę naudos gavėjus pasiekė daugiau nei 21 mln. eurų.
Nuo karantino pradžios dėl prastovų kompensavimo darbuotojams, kurių skaičius siekia beveik 119 tūkst., kreipėsi daugiau nei 18 tūkst. darbdavių. 15,4 tūkst. darbdavių kompensacija, skirta dėl prastovų 103,6 tūkst. darbuotojų, jau išmokėta, o bendra suma siekia daugiau nei 19 mln. eurų.
Nuo karantino pradžios dėl išmokos gavimo kreipėsi apie 71 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų. Iš jų išmokas jau gavo daugiau nei 60 tūkst., arba 90,7 proc. asmenų, kurie kreipėsi su paraiškomis dėl išmokų. Bendra išmokėta suma siekia daugiau nei 8 mln. eurų.
Nors registruotų bedarbių skaičius praėjusią savaitę sumažėjo 3 152 asmenimis, arba iki 11,3 proc., tačiau šiuo metu registruotas nedarbas vėl siekia 11,5 proc. Nedarbo lygis tebėra aukštas, bet laisvų darbo vietų skaičius žemesnis nei atitinkamą mėnesį 2019 metais.
„Šiandienos naujausiais duomenimis, registruotų bedarbių skaičius grįžo į praėjusios savaitės pirmadienio lygį. Nepriklausomai nuo to, tai pirma savaitė karantino laikotarpiu, kuri prasideda ne didesniu nedarbo lygiu nei ankstesnė. Įdarbinimų ir atleidimų skirtumas išliko teigiamas 9 dienas iš eilės, o iki šiol ilgiausia serija karantino metu buvo 2 dienos. Tai, kad šiandien išaugo registruotų bedarbių skaičius, gali rodyti, jog dalis neaktyvių gyventojų, dirbančių savarankiškai arba šešėlyje, nusprendė užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje“, – sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.
Toliau siekiama užtikrinti verslo likvidumą: mokestiniai atidėjimai įmonėms jau peržengė 360 mln. eurų. Įgyvendinant finansines priemones, Žemės ūkio paskolų garantinis fondas (ŽŪPGF) ir INVEGA išmokėjo 39 mln. eurų: iš jų 4 mln. eurų – ŽŪPGF, 35 mln. – INVEGA. Per praėjusią savaitę pagal INVEGA įgyvendinamas priemones išmokėta daugiau nei 6 mln. eurų.
Vyriausybė aktyviai stebi šalies ekonomikos situaciją ir prireikus operatyviai koreguoja ekonomikos skatinimo priemonių paketą.
Atsižvelgdama į labiausiai nukentėjusius sektorius ir darbo grupės valstybinio lygio ekstremaliosios situacijos priemonių taikymo verslui klausimams koordinuoti su verslo atstovais aptartus siūlymus, Vyriausybė patvirtino 350 mln. eurų vertės investicijų paketą, skirtą ekonomikai skatinti trumpuoju laikotarpiu. Be to, reaguojant į ekonominę situaciją ir verslo poreikius, ekonomikos skatinimo planas papildytas priemonėmis, kuriomis siekiama didinti mažų įmonių ir žemės ūkio bei turizmo sektorių likvidumą.