Balandžio 28 d. Seimas nusprendė atsisakyti Vyriausybę įpareigoti dar aktyviau rūpintis, kad Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) elektra nepatektų į Lietuvą.
Seimas po pateikimo nepritarė rezoliucijos „Dėl energetinės nepriklausomybės ir Astravo branduolinės elektrinės keliamos grėsmės“ projekto svarstymui: už balsavo 43 Seimo nariai, prieš – 21, o susilaikė – 42.
Dokumentą inicijavę Seimo nariai siūlė Vyriausybei panaudoti technines priemones, kurios dar iki Astravo AE veiklos pradžios apribotų elektros patekimą iš Baltarusijos į Lietuvą.
„Europos Sąjunga neturi pozicijos dėl Astravo. Mus palaiko tik Lenkija“, – kalbėjo konservatorius Žygimantas Pavilionis, pabrėždamas, kad šiuo dokumentu pasauliui būtų parodyta, jog Lietuva neketina atsisakyti pozicijos dėl Astravo AE saugumo
Astravo AE stato Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“, ją finansuoja Rusija, suteikusi paskolą.
Lietuva teigia, kad Astravo AE statoma pažeidžiant saugumo ir aplinkosaugos standartus. Minskas kaltinimus neigia.
”… pasauliui būtų parodyta…” Jau parodėt su nafta ir dujomis. Kiek Lietuvai tai kainuoja ? O pasaulis žiūri, ką jūs rodot ? Ar bent Europa ?
Gal reikėtu palaukti tolesniu veiksmu Baltarusijos pusės , jei yra problema reikia kalbėtis o papildomus galia reguliuojančius kirtiklius pastatyti dar spėsime . Ir labai norėdama viena ka Lietuva gali tik susitarti dėl abipusio bendradarbiavimo šiuo klausimu . Tam kad dialogas būtu abipusis į diskusijas galėtume įtraukti ir uždarinėjamos Ignalinos AE aptarimo klausimus . Reikalaudami iš kitu skaidrumo negalima sau taikyti išimčių . http://www.iae.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/atnaujintas-ignalinos-atomines-elektrines-uzdarymo-planas/393 . Ar ne tikslinga būtu ta saugumo klausima paversti regioniniu ? Diplomatija turėtu leisti Lietuvai padaryti žingsnį į priekį ir iš to erzelio sukurti ka nors vertingo .