Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje didžiausioje Baltijos šalyse turizmo parodoje „Adventur 2020“ buvo pristatytas Pagėgių ir Jurbarko savivaldybių parengtas bendras turistinis maršrutas, kviečiantis pakeliauti intelektualiu asmenybių keliu palei Nemuną nuo Jurbarko iki Bitėnų bei susipažinti su skulptoriaus Vinco Grybo, dailininkės, miniatiūrų meistrės Lidijos Meškaitytės, vokiečių rašytojo Johaneso Bobrovskio ir aušrininko, spaustuvininko Martyno Jankaus kūryba ir darbais. Visi šie žymūs žmonės pristatomi jų gyventoje, kurtoje aplinkoje – saugomuose kultūros paveldo objektuose.
2010 metais sutvarkytoje Vinco Grybo sodyboje Jurbarke, kurioje jis gyveno ir kūrė 1928-1941 m., veikia memorialinis muziejus: name – dokumentų ir liaudies meno ekspozicijos, buvusiose dirbtuvėse su išlikusia įranga (molbertu, buv. molio duobe, senuoju krosniniu apšildymu) – skulptoriaus darbai, jų projektai, maketai. Gipso liejykla dabar pritaikyta dailės studijai – taip išpildyta skulptoriaus svajonė, apie kurią dar 1934 m. rašė Lietuvos spauda, minėdama, jog „gautas leidimas įrengti privačią V. Grybo skulptūros mokyklą“.
Mažosios Lietuvos lietuvininko sodybos dvasią išlaikiusi dailininkės Lidijos Meškaitytės tėviškė Antšvenčių kaime, jos autentiška aplinka ne tik padeda geriau pajusti jos miniatiūrų subtilumą, bet ir reikšminga kaip viena iš dviejų Jurbarko rajono savivaldybėje esančių etnografinių sodybų. Privačioje nuosavybėje esanti sodyba kruopščiai prižiūrima: išlaikytas ne tik kiemo užstatymas, želdynai, lauko takeliai, keliukai, bet ir senas sodas, daržas, kuriame pagal XX a. pradžios žemėnaudą tebežaliuoja to laikmečio Mažajai Lietuvai būdingos prieskoninės kultūros: mėtos, raudonėliai, juozažolės, peletrūnai. Lapoja čia ir visų pamirštas tabakas…
Rašytojas Johanesas Bobrovskis yra vienas iš tų paribio arba dviejų kultūrų sandūros asmenybių, kurių kūrybą didžiąja dalimi lėmė lietuviška aplinka, to meto Mažosios Lietuvos gyventojų tautinis margumynas. Jo vaikystės dienos, praleistos svečiuojantis Vilkyškių miestelyje (Pagėgių sav.) pas močiutę, bažnyčia, dvaro parkas – tai visam gyvenimui likę širdžiai brangūs prisiminimai. Į Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčios pastatų komplekso klebonijos patalpas 2013 metais iš Vokietijos perkeltas rašytojo darbo kambarys, čia veikianti nuolatinė ekspozicija supažindins su šiuo XX a. vidurio vokiečių rašytoju.
Aušrininko, spaustuvininko Martyno Jankaus, didžiojo lietuvybės puoselėtojo ir spaudos darbininko, daug nuveikusio dėl Didžiosios ir Mažosios Lietuvos sujungimo, sodyboje įsikūręs Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejus, puoselėjantis lietuviškos spaudos draudimo laikmečio spaudinius, tiek atkeliavusius iš anapus Nemuno, tiek spausdintus M. Jankaus spaustuvėje Bitėnuose. 1946 m. sudegęs spaustuvės pastatas pagal ikonografinę medžiagą atstatytas 1998 m. Netoliese – M.Jankaus globotas Rambyno kalnas ir jo kapas Bitėnų kapinėse.
Naujasis turistinis maršrutas skirtas žingeidiems žmonėms, siekiantiems geriau pažinti šio krašto kultūros paveldą, istoriją ir joje pėdsakus palikusias asmenybes.