„Ar žinojome, kad Baltijos jūros vandenyse, mūsų Lietuvos teritorije yra vykdomi povandeniniai tyrimai? Juos vykdo Klaipėdos universiteto profesorius Vladas Žulkus su narų komanda. Kai parašiau mokslininkui ar sutiktų papasakoti, jis atsakė klausimu: o gal norėtumėte išplaukti į jūrą kartu su mūsų ekspedicija?“ – laidą pradeda vedėjas Ignas Kančys.
Tyrėjai į Baltijos jūrą plaukia su Klaipėdos universiteto burlaiviu „Brabander“. Šio laivo ilgis yra 36 metrai, plotis – 6 m, o burių plotas – 440 m2. Tačiau šį kartą burės nebuvo naudojamos. Laivo bakuose telpa net 6 tonos dyzelino. Su tiek galima nuplaukti daugiau nei 4600 kilometrų!Taigi, kaip vyksta Baltijos jūros tyrimai? Kas jau yra žinoma? Po vandeniu slypinčius lobius atraskite su „Mokslo sriuba“.
Laidos įrašas:
Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.
Dažnai kyla klausimas: “Kaip 9,6 tūkst. m. atgal Birutės kalne galėjo būti pastatyta struktūrinė Palangos astronomijos observatorija, jeigu viskas, ką tik ištirpus ledynams, buvo po vandeniu?”. Kaip matome iš prof. Vl. Žulkaus tyrimo, krantas tuo metu nuo Palangos buvo nutolęs į jūrą 50 km. atstumu ir BIrutės kalnas buvo laisvas nuo vandenų. Dėkoju laidos “Mokslo sriuba” vedėjams už šios geros prof. Vl. Žulkaus žinios paskleidimą Lietuvos visuomenei.