Rugsėjo 26 d., trečiadienį, 10 val., Seimo kanceliarijos Europos informacijos biure (Seimo III r.) bus atidaryta Lietuvos vaikų piešinių paroda „Europa ir daugiakalbystė“ skirta Europos kalbų dienai paminėti.
Parodos rengėjai Valstybės institucijų kalbų ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centrai bei Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas.
Parodoje bus rodomi 40 geriausių piešinių konkurso darbų. Konkursui piešinius pateikė 312 dalyvių 4 amžiaus grupėse nuo 3 iki 19 metų.Darbų autoriai bus apdovanoti laureato arba I, II ar III vietos diplomais; 3 geriausių kiekvienos amžiaus grupės darbų autorių (viso 12 vaikų ir jaunuolių), užėmusių pirmą, antrą ir trečią vietas kiekvienoje amžiaus grupėje, bei jų pedagogai bus apdovanoti Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio vardinėmis padėkomis, Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato ir Švietimo ir mokslo ministerijos atminimo dovanomis.
Europos kalbų dienos renginiai tą pačią dieną tęsis Valstybės institucijų kalbų centre (Vilniaus g. 39, Vilnius) nuo 12 iki 13.30 val. užsienio šalių ambasadų rengiamomis kalbų dirbtuvėmis, o 14 val. Vilniaus Rotušėje prasidės protų kovų „Europos kalbų labirintas” finalas, kuriame dalyvauja 13 Lietuvos gimnazistų komandų, besivaržančių dėl pagrindinio Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus įsteigto prizo – pažintinės kelionės į Europos Parlamentą.
Europos kalbų dieną visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.
Europos kalbų dienos renginiai – piešinių konkursas, kalbų dirbtuvės ir protų kovos pelnė Europos kultūros paveldo metų nominaciją ir gavo išskirtinį leidimą naudoti Europos kultūros paveldo logotipą.
Piešinių konkurso darbai Europos informacijos biure eksponuojami nuo rugsėjo 19 d. iki spalio 3 d. Įėjimas laisvas.
Nematau, kad šiame renginyje būtų bent kiek didesnis dėmesys skiriamas SENIAUSIAI ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBAI, KURIĄ, pokalbyje su Antanu POŠKA, indų išminčius MAHATMA GANDIS, buvo pavadinęs SANSKRITO MOTINA!
tai čia tik tęsinys kampanijos “Lietuva be lietuvių kalbos”, juk Lietuva daugianacionalinė šalis 🙂
Arūnai, LIETUVIŲ KALBAI reikia groti LAIDOTUVIŲ MARŠĄ o ne juokauti! Ši problema yra ne tiktai lietuvių, bet ir PASAULIO! Kartu su LIETUVIŲ KALBA PASAULIS PRARASTŲ RYŠĮ TARP PRAEITIES DABARTIES IR ATEITIES!!!