Kovo 30 dieną, Ignalinos kultūros ir sporto centre, į rajoninį „Tramtatulio“ turą susirinko 20 atlikėjų iš Ignalinos, Vidiškių, Didžiasalio, Naujojo Daugėliškio. Dalyvių amžius nuo 6 iki 18 metų (pavieniai atlikėjai, duetas ir tercetas).
„Šis konkursas – tai galimybė prisiliesti prie savo šaknų, pažinti savo praeitį per ištartą žodį, dainą, per tas vertybes, kurias puoselėjo mūsų senoliai“, – sveikindama dalyvius sakė vertinimo komisijos pirmininkė, savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė.Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamas lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tramtatulis“ vaikus ir jaunuolius sukviečia pasirodyti, kas geriausias pasakorius, dainininkas, muzikantas, kieno lūpomis autentiškiausiai skamba gimtoji tarmė. Jaunoji karta skatinama domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą.
Šiais metais, bene vienodai populiari buvo ir pasakojamoji, ir dainuojamoji tautosaka. Įdomias, linksmas pasakas ir sakmes keitė senosios dainos. Visi atlikėjai buvo žavūs, įdomūs, o ypač tie, kurie kalbėjo jiems įprasta ir tokia sava tarmiška šneka. Malonu buvo klausytis mažųjų dainorėlių ir vyresniųjų – Ignalinos gimnazijos merginų ir vaikinų iš Vidiškių gimnazijos. „Ryto“ gimnazijos mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė konkursui parengė ne tik savo vaikus, jau žinomus skaitovus Jurgitą ir Algirdą, bet ir dar dvi šauniai tarmiškai kalbančias mokines Kamilę Filipavičiūtę ir Gintarę Jurėnaitę.
Atlikėjai buvo vertinami atsižvelgiant į pasirinktų kūrinių meninę vertę, atlikimo autentiškumą, įtaigumą, balso natūralumą, sceninę kultūrą. Vertinimo komisijoje dirbo savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, šio skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė ir Aukštaitijos nacionalinio parko kultūrologė, vyr. specialistė Sigutė Mudinienė.
Kadangi respublikinis konkursas vyksta kas dvejus metus, tai šiemet išrinkti tik rajoninio turo laureatai. Jais tapo Aida Čiučiurkaitė ir Hubertas Raginis iš Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos, Jurgita Pauliukėnaitė ir Algirdas Pauliukėnas iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos ir Gabrielė Čepulytė iš Vidiškių gimnazijos Mielagėnų skyriaus. Konkurso laureatams ir dalyviams įteiktos padėkos, dovanos. Visiems linkėta tobulėti ir neužmiršti savo krašto kultūros, tarmės. „Didžiulis džiaugsmas, kad kasmet susirenka toks gražus būrys tarmiškai kalbančių vaikų. Tai visų pirma mokytojų nuopelnas. Mūsų tarmė yra viena greičiausiai nykstančių Lietuvoje, tačiau reikia tikėtis, kad šie vaikai ją neš ir saugos visą gyvenimą…“, – renginio pabaigoje kalbėjo etnologė Sigutė Mudinienė.
Kaip nuostabiai atrodo vaikai su tautiniais kostiumais. Tai tikras tautiškumo ugdymas. Sėkmės jums