Lapkričio 3 d., 18 val., Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos g. 58), atidaroma Antano Obcarsko tapybos studijos „Antaniniai obuoliai“ narių paroda.
Ketverių metų studijos sukaktį mininčioje parodoje, dalyvaus 15 autorių: Laimutis Brundza, Kristina Čivilytė, Irma Gūžienė, Vanda Kaminskienė, Raimondas Karčiauskas, Edmundas Kartanas, Daiva Kupstienė, Rūta Levulienė, Jolita Lubienė, Ugnius Motiejūnas, Gitana Padegimienė, Dainora Ramanauskienė, Rita Rimšienė, Gintarė Šiaulienė, Aušra Žukauskienė.Antano Obcarsko tapybos studijos nariai nėra įprasti mokiniai. Pirmiausiai – tai jau mokslus pabaigę, savus darbus dirbantys suaugę žmonės, tiesa, tie mokslai bei darbai – kitų sričių, tačiau svarbiausia, kaip pabrėžia pats A.Obcarskas – jie yra jo kolegos. Su gyva tapymo ugnimi, su noru išsisakyti, su savo inšskitinumu, kurį A.Obcarskas stengiasi išryškinti ir tobulinti. „Jis – puikus mokytojas“, – vienas per kitą antrina studijos nariai, – „griežtas, reiklus, bet tuo pačiu teisingas ir įžvalgus“.
Akivaizdu, kad vieni parodos „Ketveri metai“ autoriai – intravertiškos natūros, tylūs, medidatyvūs, kiti – atviri, ekspresyvūs, ryškūs. O gal ne? Kiek tapybos darbas atskleidžia patį autorių? Gal jis kaip tik – pasislepia, ar tai, ką slėpė, atveria? Kaip ten bebūtų, žiūrovas paprastai ilgėliau stabteli ties tuo paveikslu, kuris sutampa su jo pačio asmeniniais pojūčiais, o šioje, margoje savo išraiška, parodoje turbūt yra visko – prisipažinimo, nutylėjimo, baimės, gestikuliavimo, nuoširdumo bei angažuotumo, racionalumo ir metafizikos. Taigi savąjį „antaninį obuolį“ tikrai yra iš ko išsirinkti, o gal atpažinti.