Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. Jiems skirtos piniginės premijos už šalies ekonomikos tyrimus ir konkurencingumo įžvalgas. Pirmąją vietą užėmė Kauno technologijos universiteto magistrė Jurgita Butkevičienė, antrąją – Vilniaus universiteto magistras Paulius Imbrasas, trečiąją – Aleksandro Stulginskio universiteto magistrė Monika Šveikienė.„Šių metų magistro baigiamųjų darbų įžvalgos suteikė galimybę giliau pažvelgti į Lietuvos verslui ir šalies ekonomikai aktualius klausimus. Darbuose analizuojamas verslumo skatinimas, inovatyvūs žemės ūkio sprendimai, naujų medžiagų kūrimas, ekonomikos augimo analizė. Vertinimo komisijai teko nelengva užduotis iš pristatytų darbų atrinkti tuos, kurie verčiausi užimti prizines vietas“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.
Pirmoji vieta ir 1500 eurų piniginė premija atiteko Jurgitai Butkevičienei iš Kauno technologijos universiteto ir jos vadovei prof. dr. Jurgitai Sekliuckienei už magistro darbą tema „Antrepreneriškos orientacijos poveikis Lietuvos įmonių̨ eksporto rezultatams“. Šiame darbe ne tik apibendrinamos didžiausios įmonių problemos, kurios stabdo eksporto plėtrą, bet ir teikiamas išsamus pasiūlymų paketas mokslininkams, verslo įmonių vadovams ir antrepreneriams, politikos formuotojams ir net rizikos kapitalo turėtojams.
Antroji vieta ir 1000 eurų premija paskirta Pauliui Imbrasui iš Vilniaus universiteto ir jo vadovui dr. Karoliui Kazlauskui už darbą tema „Trečios kartos organinių šviestukų su naujais triazino junginiais optimizavimas“. Nagrinėjama tema yra aktuali, kadangi darbe iškeltomis įžvalgomis siekiama spręsti aktualias mokslines problemas, susijusias su menku energiją taupančių technologijų našumu, jų tolesniu komercinimu ir taikymu įvairiuose ekonomikos sektoriuose.
Trečioji vieta ir 500 eurų premija atiteko Monikai Šveikienei iš Aleksandro Stulginskio universiteto ir jos vadovei prof. dr. Vladai Vitunskienei už magistro darbą „Žaliasis augimas žemės ūkyje“. Šiame darbe nagrinėjama ūkininkavimo praktika ir technologijos, kurias taikant išlaikomas ir didinamas žemės ūkio produktyvumas ir pelningumas, efektyvus išteklių vartojimas, siekiant užtikrinti maisto tvarumą ir aprūpinimą maistu. Autorės analizė taip pat atskleidė, kad būtina skatinti investicijas į inovatyvias taršos mažinimo technologijas.
Tarp geriausių baigiamųjų magistro darbų pateko Vilniaus universiteto magistro Audriaus Kalesniko darbas „Kartografinių metodų taikymas Kuršių nerijos kopų paviršiaus pokyčių 2015–2017 metais įvertinimui“; Vytauto Didžiojo universiteto studentės Viktorijos Tauraitės darbas „Užimtų gyventojų laiko paskirstymo darbui ir asmeniniam gyvenimui palyginamoji analizė ir optimizavimas Lietuvoje“; Mykolo Romerio universiteto studentės Daivos Mencaitės darbas „Individualūs ir išvestiniai akcininkų ieškiniai vadovų civilinės atsakomybės bylose“ bei Kauno technologijos universiteto studentų Linos Paliulytės ir Mariaus Kantauto darbas „Smulkiųjų ir vidutinių įmonių integracijos į tarptautines vertės grandines prielaidos: informacijos ir ryšių sektoriaus atvejis“.
Iš viso buvo pateikta 14 darbų. Magistro baigiamuosius darbus vertino Ūkio ministerijos, Lietuvos inovacijų centro, VšĮ Mokslo ir technologijų parko, Fizinių ir technologijos mokslų centro ir verslo atstovai.
Darbo moksliniam vadovui išmokama 25 procentai, o darbo autoriui – 75 procentai piniginio prizo sumos.