Liepos 1-ąją Lietuvos zoologijos sodas pradės skaičiuoti jau 80-uosius savo veiklos metus. Lankytojai kviečiami į gimtadienio šventę liepos 2 d. Nors ji vyks ir ne Afrikoje, šį žemyną primins ne tik egzotiški gyvūnai, bet ir būgnų ritmai, smėlio kalnai, nematyti augalai. Į šventės programą įtrauktas edukacinis renginys „Afrikos gyvūnai zoologijos sode“ prie žirafų buveinės, pelikanų, kengūrų, liūtų, zebrų ir kitų zoologijos sodo gyventojų pristatymai.
Zoologijos sodas Kaune oficialiai buvo atidarytas 1938 m. liepos 1 d. prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Atidarymo dieną ekspoziciją sudarė tik keturiasdešimt eksponatų: penkios lapės, taurusis elnias, trys briedžiai, šernas, baltasis gandras, pilkasis garnys, ereliai, pelėdos, danieliai, du vilkai, meškėnai, baltieji šeškai, grifai, asilas ir anglų parko galvijas. Tai buvo paties prof. Tado Ivanausko bei kitų zoologijos sodų jam padovanoti gyvūnai.
Sunkiausiai sodas vertėsi Antrojo pasaulinio karo metais, kai dalį gyvūnų teko parduoti, o kai kuriuos jauniklius likviduoti. Pakilimas prasidėjo 1958-aisiais, gavus Respublikinio zoologijos sodo vardą – jis pradėtas stipriai plėsti ir tvarkyti, o gyvūnų kolekcija kasmet gausėjo. Dabar čia gyvena apie du tūkstančius gyvūnų, priklausančių daugiau kaip pustrečio šimto rūšių, iš kurių nemažai įtrauktų į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.