Pašnekovai: Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė – Ilona Šedienė ir šios mokyklos darbuotoja, mokymo dalies administratorė – Božena Šeško.
Pietryčių Lietuva, kurioje lietuviai mažuma. Dieveniškių pusiasalyje gyvena tik 10 % lietuvių, tačiau tai unikalus kraštas. Čia kitoks net gamtovaizdis – jame nebuvo paskutinio apledėjimo, tad kraštas žavi lėkštais kalvų šlaitais ir plačiais upelių slėniais. Po keletą kilometrų besidriekiantys senoviniai gatviniai kaimai – gyvi, ne ekspoziciniai. Jie gana tankiai užstatyti, nėra vienkiemių, tad nėra ir kaimo turizmo sodybų. Tai – pasienio zona, čia retai sutiksi nevietinį žmogų.
I. Šedienė: „Negalėčiau prisiekti, nes nebuvau nė vienoje lenkakalbėje mokykloje vestoje istorijos pamokoje, tačiau atrodo, kad drauge su vadovėliuose pateikiama informacija vaikams ten skelbiama kitokia istorinių įvykių interpretacija, pavyzdžiui, tarpukario laikotarpis Vilniaus krašte nėra laikomas okupaciniu“.
Laidą veda: kelionių žurnalistas – Gerimantas Statinis.
Būtų įdomu sužinoti, kaip lenkiškuose vadovėliuose vadinamas Lenkijos kariuomenės dalinių neteisėtas įvedimas į suverenios valstybės teritoriją, kuri anksčiau Lenkijai NIEKADA nepriklausė. Gal humanitarinė pagalba vargšams litvinams?… Šiaip jau tarptautinė teisė tokį veiksmą traktuoja kaip OKUPACIJĄ.