Sausio 16 d. 16 val. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos salėje (Laisvės al.39, Kaunas), vyks Ernesto Kuckailio knygos apie partizanus – „Tylūs žingsniai per samanas“ pristatymas.
„Tylūs žingsniai per samanas“ – tai istorinė apybraiža – pasakojimas apie partizaną Šapalą, kuris 1944 metų rudenį pabėga nuo kareivių ir prisijungia prie miško brolių. Beveik du metus kovoja būryje, daugiausia darbuodamasis virėjo pareigose. Dalyvauja dviejuose dideliuose mūšiuose, patiria daug pavojingų nuotykių.
Pasakojimas paremtas autoriaus senelio (dziedulio) – Boleslovo Kuckailio-Šapalo – gyvenimo istorija. Tais niūriais pokario metais jis kovojo Šarūno rinktinės Leipalingio partizanų būryje, kuris budėjo Pūsčios girioje prie Seiros ir Dulgelės upių.
1946 m. partizanas Šapalas, buvo suimtas slėptuvėje, kartu su bendražygiu – Baliu Virbaliu-Margiu ir po kankinančių tardymų, nuteistas kalėti Sibiro lageriuose.
Kartu su Šapalu, kovojo ir du jo žmonos broliai – Bolius Savickas-Strazdas ir Jonas Savickas-Žvirblis. Abu žuvo bunkeriuose, 1949 m. pavasarį, nesutikę pasiduoti gyvi. Visi šie knygos veikėjai – tikri žmonės. Likę knygos veikėjai išgalvoti.
Knygos autorius yra Lietuvos kariuomenės profesionalus karys, viršila Ernestas Kuckailis, 1991 m. pradėjęs savanorišką karo tarnybą, vėliau tarnavęs Vytauto didžiojo lengvųjų pėstininkų dalinyje. Jis dalyvavo tarptautiniuose kariniuose veiksmuose – Kosove, Afganistane ir Irake. Dabar tarnauja Sausumos pajėgų J. Lukšos mokymo centre. Dabartinės jo pareigos – snaiperių rengimo žinovas.
Lietuvos kariuomenės profesionalus karys, viršila E. Kuckailis, dalyvauja ir pasipriešinimo kovų vietų tyrime – talkina istorikams ir archeologams, kaip to laikotarpio kovos būdų ir ginkluotės žinovas.
E. Kuckailis buvo atkūręs mūšio Daugeliškių miške, ties LLKS būstinės bunkeriu, eigą. Šiame mūšyje žuvo vienas iš 1949 m. vasario 16 d. akto signatarų – Leonardas Grigonis – Užpalis.
Autorius jau yra išleidęs dvi knygas: atsiminimų knygą apie Specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis-02“ misiją Afganistane ir karinę istorinę apybraižą – „Pavasarį paukščiai sugrįžta“.