Gruodžio 21 d., trečiadienį, 13 val. Vilniuje, Seimo Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks konferencija „Prezidentinei Lietuvai – 90“. Bus paminėtas svarbus Lietuvos istorijos įvykis, kada patriotiniškai nusistatę nepriklausomos Lietuvos karininkai užkirto kelią komunistuojančiai valdžiai įstumti Lietuvą į chaosą galėjusį sunaikinti Lietuvos valstybingumą bei atvėrė kelią kurti modernią lietuvišką ir vakarietišką Lietuvą.
Konferencijos rengėjai sieks atkreipti dėmesį į tai, kad prabėgus devyniems dešimtmečiams mes vis dar negalime tinkamai suvokti ir įvertinti 1926 gruodžio 17 d. įvykių bei šio istorinio posūkio, kuris negrįžtamai pakeitė mūsų Pirmosios Respublikos istoriją.
„Šiandien sunkiai randame atsakymus į klausimą, ar 1926 m valstybės pokyčiai buvo neišvengiami. Vadovaudamiesi vien siaurais fakto konstatavimais apie valstybės perversmus negebame tinkamai suprasti to meto atmosferos, geopolitinių pavojų, esame pasimetę, kai turime įvertinti prezidentinės Lietuvos idėją formavusius asmenis. Tad aktyvūs ir savo šalies praeičiai neabejingi Lietuvos piliečiai, mokslininkai bei politikai kviečia aptarti prezidentinės Lietuvos vertinimą šiandien, Lietuvos istorijos vingius bei iškilių mūsų šalies asmenų atminimą“, – teigia renginio organizatoriai.
Konferencijoje dalyvaus ir sveikinimo žodį tars Seimo narys Laurynas Kasčiūnas ir buvęs parlamentaras Rimantas Smetona.
Konferencijoje pranešimus skaitys:
- Dr. Algimantas Liekis „Nepriklausoma tautinė prezidentinė Lietuva ir jos vaidmuo Lietuvos istorijoje“;
- Politologas Dovilas Petkus „Gen. Povilo Plechavičiaus vaidmuo Lietuvos istorijoje bei jo vertinimas šiandien“;
- Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas „Prezidentinė Lietuva Laisvės kovotojų dėl Nepriklausomybės atminties vizijose“;
- Pulkininkas Jonas Užurka „Nepriklausomos Lietuvos gynybos sistemos atkūrimas Kovo 11-osios Lietuvoje“;
- Tautininkų sąjungos pirmininkas, Kovo 11-osios Akto signataras Audrius Rudys „Tautinės organizacijos dabartinėje Lietuvoje“.
Mokslininkų nuomonė:
http://bendraukime.lrytas.lt/man-rupi/docentas-primine-dabartinei-valdziai-skaudzias-1926-m-ivykiu-pamokas.htm
Ar tikrai vieta Seimo konstitucijos salėje minėti prezidentinės Lietuvos 90 m. sukaktį žinant, jog tada, 1926 m. gruodžio 17 d. įvyko valstybės perversmas??? Jo metu teisėta valdžia buvo nuversta.
Puiki mintis.
Pagarba.
Net trys komentatoriai jau išreiškė norą, kad Griniui toliau valdant jau 1927 metais Lietuva suklestėtų SSRS tautų „brolijoj“. Tik P.Plechavičiaus vadovaujama kariuomenė ištraukė Lietuvą iš palaidos balos, o A. Smetona paliko tokį pėdsaką, kad ir dabar tautoje išlikęs posakis „buvo gerai kaip prie Smetonos“.
Pritariu Tavo nuomonei.
Abudu nušnekat: jei ta TSRS tikrai tada to būtų norėjusi, tai be jokių ceremonijų būtų užpuolusi ir užėmusi šalį.
O kaip Lietuva galėjo suklestėti toje SSRS tautų “brolijoje”, jeigu ji 1927 metais bendrų sienų su ta “brolija” neturėjo. Nerimta…
Čia pilna probanditinių elementų ir nedamuštų kontrų, kuriems ne objektyvi tiesa svarbu, o tai, kad būtų žudynės.
Jei būtų karas, tai tokie ir vėl žudytų.
Ir taip jie elgiasi tik todėl, kad perversmininkai (po ko jiems rodės, kad gali daryti bet ką – šaudė žydus, šaudė lietuvius pokariu ir t.t) nebuvo nubausti.
Bet niekada ne vėlu tai padaryti.
Štai: str.Генерал США Барри Маккеффри: Россия получила жесткий ответ на массовые убийства в Сирии https://www.kavkazcenter.com/russ/content/2016/12/21/113854/general-ssha-barri-makkeffri-rossiya-poluchila-zhestkij-otvet-na-massovye-ubijstva-v-sirii.shtml
, kur sakoma, kad žmonės jau pradėjo Rasiejai atskaičiuoti už jų nusikaltimus Sirijoje.
Metodai gali būti visokie – niekas iš anksto to nenuspės, bet akivaizdu, kad perversmininkų aukštinimu siekiantys dar vieno Lietuvos sugriovimo gali būti ir, manau, bus skaudžiai pamokyti.