Seimas pradėjo svarstyti Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko pristatytas Seimo statuto pataisas (projektas Nr. XIIP-4750), kuriomis numatoma patikslinti Seimo narių atlyginimo sumažinimo dėl nedalyvavimo posėdžiuose reglamentavimą.
Teikiamu projektu siūloma nustatyti, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatyti ir numatytu laiku įvyko balsavimai dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas būtų mažinamas po 5 proc. už kiekvieną praleistą posėdį.
Naujomis nuostatomis taip pat siūloma nustatyti atlyginimo sumažinimo tvarką Seimo nariui, nedalyvavusiam Seimo komiteto, komisijos posėdžiuose. Pagal projektą Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam iš anksto paskelbtuose Seimo komiteto, komisijos, kurių narys jis yra, posėdžiuose, to mėnesio atlyginimas būtų mažinamas po 5 proc. už kiekvieną praleistą posėdį.
Šiuo metu Seimo statute nustatyta, kad Seimo narys laikomas dalyvavusiu Seimo posėdyje, jeigu jis užsiregistravo daugiau kaip pusėje iš anksto numatytų ir numatytu laiku įvykusių balsavimų dėl teisės akto priėmimo ir užsiregistravo visuose tos dienos Seimo posėdžiuose. Seimo narys laikomas dalyvavusiu Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, jeigu jis užsiregistravo posėdžio protokolo priede pasirašytinai.
Po pristatymo už projektą balsavo 52 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 4 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 8 d.
Spalio 5 d. Konstitucinis Teismas nutarė, kad Seimo statuto 151 straipsnio 1 dalis tiek, kiek pagal joje nustatytą teisinį reguliavimą Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nuolat nedalyvavusiam Seimo, Seimo komitetų, kitų struktūrinių padalinių, kurių nariu jis paskirtas Seimo statuto nustatyta tvarka, posėdžiuose, to mėnesio atlyginimas negali būti mažinamas daugiau negu vienu trečdaliu, prieštarauja Konstitucijos 60 straipsnio 3 daliai, konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams.
Seimo narei gauna atlyginimą už politine veikla bet ne už kažkoki tai darbą. Ir dar negana to už savo politine veikla atsakingi tik prieš savo rinkėjus ir daugiau nei prieš nieką.
Na, liaukitės, gerbiamieji… Juk jie ateina į valdžią turėdami tik vieną tikslą – praturtėti, o jūs jiems, šnai, per piniginę. Negražu. Sakyčiau, nehumaniška.