Gegužės 14–15 dienomis Burbiškio dvare Radviliškio rajone vyko 16-oji Tulpių žydėjimo šventė „Tulpių pasaka“. Jau šešioliktą kartą Burbiškio dvaras džiugino lankytojus žydinčių tulpių žiedais, gera nuotaika ir atnaujintais dvaro pastatais, pagražėjusiu parku ir romantiškais pasivaikščiojimų takais.
Šiais metais pirmą kartą šventė truko dvi dienas: pirmoji buvo tradicinė – su pramogomis ir Lietuvos atlikėjų koncertais, antroji – skirta Radviliškio rajono meno kolektyvams. Renginio lankytojai galėjo ne tik pasigrožėti žydinčiomis tulpėmis, bet ir pasiklausyti muzikos gryname ore.
Burbiškio dvaro salelėse Radviliškio rajono gimnazijų mokiniai rodė savo parengtus pasirodymus, vaikų pramogų vietas užpildė batutai, sūpynės ir šokdynės.
Šventės dalyvius ir svečius stebino liaudies meistrų gaminių ir tautodailininkų mugė bei įvairūs atrakcionai.
Burbiškio dvaru ir pražydusių tulpių žiedais pasigrožėti susirinko ne tik daug lankytojų iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.
Burbiškio dvaras
Įspūdingas Burbiškio dvaras buvo žinomas nuo XVII a. Tada jį valdė Andriejus Drobišas. 1819 m. dvaras atiteko Baženskiams, kurie XX a. pr. atnaujino dvaro rūmus – jie tapo panašūs į pilį ar tvirtovę. Taip pat buvo sukurtas įdomus sodybos akcentas – rūmų viduje suformuotas didelis vidinis kiemas, dvarą puošė greta įkurtas puošnus parkas su tvenkiniais, salomis ir tilteliais. Mykolo Baženskio iniciatyva parke iškilo poeto Adomo Mickevičiaus ir Vytauto didžiojo paminklai, liūtų, nimfos skulptūros – visa tai skulptoriaus Kazimiero Ulianskio kūriniai.
Burbiškio dvaras tapo kultūros centru: jame lankėsi dr. Jonas Basanavičius, rašytoja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, visuomenės veikėjas Petras Vileišis. Pokario metais dvaras labai sumenko, todėl nuo 1981 m. imtasi dvaro sodybos atstatymo darbų: Burbiškio dvare įsikūrė muziejus, 2007–2010 m. buvo restrauruoti rūmai, šalia esantys pastatai, atkurtas peizažinis parkas su keturių aukštų bokštu ir 22 tilteliais.