Penktadienis, 2 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Generalinio prokuroro posto „išsipirkimo“ aplinkybės vis dėlto bus tiriamos

www.alkas.lt
2016-02-08 11:05:22
54
PERŽIŪROS
0
Povilas Urbšys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Povilas Urbšys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Povilas Urbšys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.
Povilas Urbšys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario 5 d. Vilniaus apygardos teismas atmetė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Arūno Stankevičiaus skundą ir nutarė palikti galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2016 m. sausio 11 d. nutartį, kuria įpareigojama atlikti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Seimo nario Povilo Urbšio pareiškimą dėl siūlymo kandidatei į Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas Editai Dambrauskienei išsipirkti generalinio prokuroro postą.

Vilniaus apygardos teismas, susipažinęs bei įvertinęs skundo nagrinėjimui pateiktą medžiagą, nusprendė, kad pirmos instancijos teismo išvada, jog nagrinėjamu atveju teisėsaugos pareigūnai neišnaudojo visų įstatyme numatytų galimybių, kuriomis remiantis būtų galima pagrįstai įsitikinti, ar Seimo nario P. Urbšio pareiškime nurodyti duomenys atitinka tikrovę, yra visiškai pagrįsta ir išsamiai motyvuota prokuroro skundžiamoje ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartyje. Todėl anot teismo, P. Urbšio pareiškime nurodytoms aplinkybėms patvirtinti arba paneigti, yra tikslinga atlikti Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjo 2016 01 11 nutartyje nurodytus veiksmus.

Toks teismo sprendimas reiškia, kad prieš priimant vienokį ar kitokį procesinį sprendimą būtina apklausti Seimo valdybos narius ir informaciją apie siūlymą išsipirkti generalinio prokuroro postą paviešinusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Kadangi „nepatikrinus visų pareiškime nurodytų bei kitų pareiškimo pagrįstumui įvertinti reikšmingų aplinkybių, negalima daryti vienareikšmės išvados, jog nurodyti faktai apie galimai padarytą nusikalstamą veiką yra akivaizdžiai neteisingi ar nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo, numatyto BK, požymių“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

Ši Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Edita Dambrauskienė | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.
Edita Dambrauskienė | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Alkas.lt primena Seimo nario P. Urbšio teisybės paieškos kelio eigą šioje prokuroro posto „išsipirkimo“ byloje:

2015 11 05 d. Seimo narys P. Urbšys kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl didelę visuomeninę reikšmę turinčio įvykio viešo prezidentės D. Grybauskaitės pareiškimo, kad iš kandidatės į Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas E. Dambrauskienės buvo reikalaujamo kyšio, teigiant, kad šias pareigas reikia išsipirkti.

Seimo nario pareiškime nurodytus faktus ištirti buvo pavesta prokurorui Gintarui Jasaičiui. Jis atliko pirminius procesinius veiksmus. Buvo apklausta liudytoja E. Dambrauskienė, kuri nepaneigė tokio reikalavimo išsipirkti generalinio prokuroro pareigas buvimą. Ji nurodė, kad dėl šios viešai pasirodžiusios informacijos galėtų būti apklausta tik specialiąja liudytoja ir turėtų teisę atsisakyti duoti parodymus prieš save. Medžiaga nepagrįstai iš prokuroro G. Jasaičio buvo paimta ir tolimesniam tyrimui perduota į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

STT priėmė sprendimą ikiteisminio tyrimo nepradėti, o  Vilniaus apygardos prokuratūra nutarė atmesti P. Urbšio skundą.

Tuomet P. Urbšys šį sprendimą apskundė Vilniaus apylinkės teismui. Sausio 11 d. Vilnius apylinkės teismas patenkino P. Urbšio prašymą ir panaikino STT nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą bei Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro A. Stankevičiaus 2015 12 11 nutarimą atmesti pareiškėjo skundą.

Tuomet Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras A. Stankevičius apskundė šį Vilniaus apylinkės teismo sprendimą Vilniaus apygardos teismui.

Pagaliau, vasario 5 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė minėtą galutinę ir neskundžiamą nutartį įpareigojančią atlikti ikiteisminį tyrimą pagal P. Urbšio pareiškimą.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. P. Urbšys apskundė STT atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo generalinio prokuroro posto išsipirkimo
  2. D. Grybauskaitė į generalinio prokuroro pareigas grąžino D. Valį
  3. Seimas vėl nepritarė kandidatūrai į generalinio prokuroro pareigas
  4. Prezidentė D.Grybauskaitė kreipėsi į KT dėl Seimo nutarimų susijusių su Generalinio Prokuroro atleidimu
  5. D. Grybauskaitė į generalinio prokuroro pareigas Seimui teikia teisėją Evaldą Pašilį
  6. Seimas pritarė D. Valio atleidimui iš generalinio prokuroro pareigų
  7. Seimo Pirmininkė L. Graužinienė: Seimas laukia generalinio prokuroro kandidatūros
  8. Seimui pristatyta E. Dambrauskienės kandidatūra į generalinio prokuroro pareigas
  9. Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Kviečiu Prezidentę prisiimti atsakomybę ne tik dėl generalinio prokuroro, bet ir dėl melo Lietuvos rinkėjams (video)
  10. P. Gylys. Prokuroro skyrimas: Prezidentė turėtų gerbti parlamentinę šalies sąrangą
  11. S.Stoma. Ypatingojo prokuroro ir Dievo belaukiant
  12. Prezidentė teikia STT vadovo kandidatūrą
  13. Teismas nurodė pareiškėjui Z.Vaišvilai pašalinti skundo trūkumus
  14. P. Urbšys. VSD padėjo Rusijos žvalgybai diskredituoti Lietuvą
  15. Signataras Z. Vaišvila LVAT įteikė apeliacinį skundą dėl VRK neveikimo Lietuvos Prezidento rinkimų metu

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Ponis Naikas
Gamta ir ekologija

Zoologijos sodas kviečia susipažinti su Šetlando poniais

2026 01 02
Vaistai
Lietuvoje

Kompensuojamųjų vaistų kainyne – didesnės galimybės rinktis

2026 01 01
„Regitra“
Lietuvoje

Atnaujinamas „Regitros“ klientų aptarnavimo darbo laikas

2026 01 01
Pinigai
Lietuvoje

Atnaujinamos „Sodros“ išmokų ribos

2026 01 01
Miškas
Lietuvoje

Įsigalioja apribojimas kirsti plynai miškus šalia miestų ir miestelių

2026 01 01
Abipus Vandenynų fragmentas
Kultūra

Dokumentinis filmas, kurį verta pamatyti

2026 01 01
Gimtoji kalba
Kalba

Išleistas 2025 metų 12-asis „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 01 01
Konservavo Andrius Salys, rest. prot. Nr. 386/22641
Istorija

Valdovų rūmų parodoje – pusfalkonečio sviedinys

2026 01 01

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Rimgaudas apie V. Budnikas. Seime klastinga dvikalbystės legalizacija: „techninėmis“ pataisomis paneigtas valstybinis lietuvių kalbos statusas
  • skt. apie V. Budnikas. Seime klastinga dvikalbystės legalizacija: „techninėmis“ pataisomis paneigtas valstybinis lietuvių kalbos statusas
  • Betgi apie J. Vaiškūnas. 2026-aisiais atsigręžkime į tai, kas mus jungia
  • Betgi apie J. Vaiškūnas. 2026-aisiais atsigręžkime į tai, kas mus jungia

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Sausio 1-ąją Gedimino pilies bokšte iškelta Lietuvos trispalvė – valstybės vėliava
  • Zoologijos sodas kviečia susipažinti su Šetlando poniais
  • V. Budnikas. Seime klastinga dvikalbystės legalizacija: „techninėmis“ pataisomis paneigtas valstybinis lietuvių kalbos statusas
  • Kaip nesuklysti perkant lėktuvo bilietus?

Kiti Straipsniai

Nida Grunskienė

Prezidentas paskyrė N. Grunskienę antrajai kadencijai

2025 12 30
Nida Grunskienė

Pritarta N. Grunskienės kandidatūrai į generalinio prokuroro pareigas

2025 12 23
Prokuratūra

Pareikšti įtarimai augalininkystės tarnybos vadovams, patarėjams ir kitiems asmenims

2025 12 17
Nida Grunskienė

Pristatyta N. Grunskienės kandidatūra į generalinio prokuroro pareigas

2025 12 11
Petras Gražulis, Vilniaus apygardos teismas

P. Gražulis. 5 000 € bauda už tiesą – Lietuvos teismas kriminalizuoja istoriją ir laisvą žodį

2025 12 08
Aplinkos apsaugos departamentas | am.lrv.lt nuotr.

Už neteisėtą saugotinų želdinių iškirtimą – 44 tūkst. eurų bauda

2025 12 08
Remigijus Žemaitaitis

Teismas pripažino R. Žemaitaitį kaltu dėl neapykantos kurstymo

2025 12 04
Specialiųjų tyrimų tarnyba

Siūloma sporto finansavimo reforma kelia abejonių dėl skaidrumo

2025 11 25
Lietuvos mokslo taryba pristato Lietuvos mokslinių tyrimų infrastruktūros kelrodį

Seimo komisija į plenarinį posėdį kviečia LMT pimininką

2025 11 13
Alina Laučiuvienė

V. Budnikas. Dviveidė valstybė: gelbsti raginančius kitus šaudyti ir teisia už meilę Tėvynei

2025 11 12

Skaitytojų nuomonės:

  • Rimgaudas apie V. Budnikas. Seime klastinga dvikalbystės legalizacija: „techninėmis“ pataisomis paneigtas valstybinis lietuvių kalbos statusas
  • skt. apie V. Budnikas. Seime klastinga dvikalbystės legalizacija: „techninėmis“ pataisomis paneigtas valstybinis lietuvių kalbos statusas
  • Betgi apie J. Vaiškūnas. 2026-aisiais atsigręžkime į tai, kas mus jungia
  • Betgi apie J. Vaiškūnas. 2026-aisiais atsigręžkime į tai, kas mus jungia
  • Betgi apie V. Budnikas. Seime klastinga dvikalbystės legalizacija: „techninėmis“ pataisomis paneigtas valstybinis lietuvių kalbos statusas
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Turkija Sirijoje pradėjo statyti stovyklą pabėgėliams (video)

Turkija Sirijoje pradėjo statyti stovyklą pabėgėliams (video)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai