Spalio 28 d.. švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė susitiko su CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos vadovu Rolfu-Dieteriu Heueriu. Susitikimo metu aptartas bendradarbiavimas mokslo, švietimo, mokytojų kvalifikacijos tobulinimo bei kitose srityse.
„Džiaugiuosi, kad mūsų mokslininkai, studentai, mokytojai sėkmingai bendradarbiauja su priešakiniu pasaulio mokslo centru CERN, kur turi galimybę susipažinti su naujausiais mokslo atradimais ir parvežti įgytas žinias į Lietuvą, – sakė ministrė A. Pitrėnienė. – Tikiuosi, kad Lietuvos ir CERN bendradarbiavimas sėkmingai klostysis ir toliau.“
Mus domina tik geriausi – todėl esame čia, Lietuvoje, pabrėžė CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos generalinis direktorius R.-D. Heueris. Pasak jo, bendro darbo patirtis, ypač IT srityje, rodo, kad Lietuva turi labai gerų specialistų. Šiuo metu CERN organizaciją itin domina Lietuvos pasiekimai medicinos srityje.
Švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės kvietimu spalio 27–28 d. Lietuvoje viešintis CERN vadovas susitinka su LR Prezidente, Seimo, Vyriausybės, universitetų ir verslo atstovais. Vizito metu tariamasi dėl tolesnio Lietuvos ir CERN bendradarbiavimo galimybių.
Lietuva turi bendradarbiavimo su CERN potencialą ne tik fizikos ir informatikos bei švietimo, bet ir pramonės bei medicinos srityse. CERN projektuose kasmet dalyvauja keliolika Lietuvos mokslininkų ir tyrėjų bei apie dešimtį studentų, kurie parsiveža į Lietuvą naujas žinias, mokslinius kontaktus, įgytą kvalifikaciją. Į CERN susipažinti su moderniausia fizikos srities įranga vyksta mūsų šalies fizikos mokytojai.
Lietuvai CERN parodytas specialus dėmesys atveria išskirtines glaudesnio bendradarbiavimo galimybes. Planuojama, kad 2016 m. vasario mėnesį į Lietuvą CERN atveš didelę atliekamus tyrimus pristatančią ir mokslinius pasiekimus populiarinančią parodą. Parodoje būtų demonstruojamas interaktyvus Didžiojo hadronų greitintuvo tunelis, galima būtų žaisti „protonų futbolą“ ir patirti Higgso efektą kūnu valdant ekraną. Tai unikali galimybė su naujausiais mokslo ir technologijų laimėjimais supažindinti visuomenę ir jais sudominti jaunąją kartą.
Netoli Ženevos veikiančiame CERN centre įsikūrusi didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija, čia įrengtas Didysis hadronų greitintuvas. Pasitelkdama pasaulyje galingiausius įrenginius, tarptautinė mokslininkų komanda siekia atsakyti į fundamentaliausius ir sudėtingiausius fizikos klausimus: kas yra „tamsioji materija“, kokia medžiaga sudarė Visatą Didžiojo sprogimo metu, kodėl egzistuoja gravitacija ir pan.
Centras ne tik atlieka priešakinius mokslo eksperimentus, bet ir prisideda ir prie technikos progreso. Būtent CERN buvo sukurtas internetas. Šiuo metu CERN veikiantis tinklynas, prie kurio praktiką atlikti turi galimybę ir informacinių technologijų studentai iš Lietuvos, – viena pajėgiausių skaičiavimo sistemų pasaulyje.
Glaudūs bendradarbiavimo ryšiai su CERN teikia galimybę Lietuvos visuomenei susipažinti su naujausiais mokslo atradimais, o mūsų mokslui ir inovacijoms imliam verslui – padaryti proveržį tarptautinėje rinkoje.
Laikas lietuviams LIETUVIŲ KALBOS pagalba “atrakinti” seniausiųjų kultūrų šaltinius ir juose surasti informaciją iš tolimiausios PASAULIO praeitiaes!!! Tiktai ši informacija gali pasaulio mokslininkus išvesti iš dabartinės aklavietės į kurią jie yra patekę, ir nurodyti kelią į ATEITĮ!!!
Mokslininkai, jei galėtų, tai Pasaulio suvokimą suspaustų, kol galų gale šisai sprogtų arba sudegtų.
Juda ir mūsų šalis link to, o svarbiausia, kas iš to judėjimo uždirbs (turės naudos).