Rugsėjo 24 d., ketvirtadienį, pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytos net dvi pasaulyje jau spėjusio išgarsėti ir Lietuvos publikai žinomo menininko Mykola Bilouso parodos „Tik spalva“. Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ bus eksponuojama personalinė M.Bilouso tapybos paroda, o nuo rugsėjo 25 d. galerijoje „Meno niša“ veiks jo piešinių paroda.
Parodos organizatoriai – Kijeve įsikūrusi šiuolaikinio meno galerija „Tsekh“ ir sostinės galerija „Meno niša“, jau ne vienerius metus sėkmingai bendradarbiauja plėtodami bendrus projektus. Prieš 10 metų Kijeve atidaryta šiuolaikinio meno galerija „Tsekh“ iki šiol yra viena inovatyviausių Ukrainoje, jos įkūrėjas Oleksandras Ščeluščenka yra tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ tarybos narys. Šeštą kartą šiemet mugėje dalyvavusi „Tsekh“ vertinimo komisijos buvo išrinkto geriausia „ArtVilnius‘15“ užsienio galerija.
Mykola Bilousas yra vienas iš svarbiausių „Tsekh“ galerijos menininkų. Su jo kūryba buvo galima susipažinti „ArtVilnius“ metu, 2013 m. menininkas buvo išrinktas geriausiu mugės užsienio menininku. Pasak „Tik spalva“ kuratoriaus O. Ščeluščenko, M.Belousas – pomedijinio meno atstovas, savo tapyba dažnai sugrąžinantis kino filmų kadrus, kuriuos kino operatoriai jau buvo „pasiskolinę“ iš tapybos klasikų. „Projektas „Tik spalva“ apjungia įvairių laikotarpių ir projektų darbus. Tačiau aštuoni darbai sukurti specialiai Lietuvos auditorijai ir bus pirmą kartą eksponuojami Vilniuje. Su galerija „Meno niša“ ir jos vadove Diana Stomiene bendradarbiaujame jau ne vienerius metus, galerijos erdvės puikiai tiko Belouso eskizams, o erdvesnis „Titanikas“ – tapybos darbams “, – teigia O. Ščeluščenko, į pirmąją personalinę savo galerijos menininko parodą Lietuvoje pakvietęs gausybę svečių iš Latvijos, Ukrainos, Estijos.
M. Belouso parodos anotacijoje menotyrininkė Prof. Dr. Raminta Jurėnaitė pabrėžia, kad menininko paveikslai iš pirmo žvilgsnio atrodo kupini gyvenimo džiaugsmo. Žiūrovą jie patraukia ryškiais dekoratyviais spalviniais deriniais ir skambiais ritmais. „Tačiau šis pirmas įspūdis greitai išsisklaido. Atidžiai pažvelgus, abstrakčios kompozicijos pasirodo esą daugiafigūrės, o džiugesį pakeičia nerimo būsena. Paroda pavadinta „Tik spalva“, bet tai greičiau postūmis diskusijai ir aš ją grečiau pavadinčiau „Tik spalva?“ – teigia menotyrininkė.