Sekmadienis, 31 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos bendruomenė prašo ministerijos perimti iš Šalčininkų rajono savivaldybės mokyklos steigėjo teises

www.alkas.lt
2015-05-06 12:32:53
118
PERŽIŪROS
2
Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos bendruomenė prašo ministerijos perimti iš Šalčininkų rajono savivaldybės mokyklos steigėjo teises
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
dieveniskes.salcininkai.lm.lt nuotr.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai Valentinas Stundys, Rima Baškienė ir Gintaras Steponavičius yra sunerimę dėl Šalčininkų rajone švietimo prieinamumo valstybine kalba ir viešina šį Šalčininkų r. Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos bendruomenės prašymą, svarstyti galimybę perimti iš Šalčininkų rajono savivaldybės mokyklos steigėjo teises“:

„Šalčininkų r. Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos bendruomenė, siekdama išvengti skubotų ir neišdiskutuotų sprendimų dėl mokyklos struktūros ir statuso bei saugodama lygių galimybių principą ir asmens teises, kuriuos garantuoja Švietimo įstatymas, vėl kreipiasi į valdžios ir vietos savivaldos institucijas.

2015 m. gegužės mėn. 4 dieną bendruomenė per mokyklos tarybą pateikė Šalčininkų rajono savivaldybės merui Zdislavui Palevič prašymą išimties ir skubos tvarka pakeisti Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 30 d. sprendimą Nr. T-1385 „Dėl Šalčininkų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2013-2015 m. bendrojo priemonių plano pakeitimų“ taip, kad iš jo būtų išbrauktas sprendimas „Ryto“ vidurinėje mokykloje nutraukti nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. vidurinio ugdymo programos vykdymą, taip pat prašo mero leisti Dieveniškių „Ryto“ vidurinėje mokykloje vykdyti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas ir, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, vykdyti vidurinio ugdymo programos akreditavimo procesą.

Šiuo metu mokykla, priskiriama pasienio zonose esančioms mokykloms, turi pakankamą mokinių skaičių vidurinio ugdymo klasėse, atitinka kitus galiojančiais teisės aktais nustatytus kriterijus ir gali pretenduoti į gimnazijos statusą. Tą patvirtina ir Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai.

Tėvai ir mokyklos bendruomenė įsitikinę, kad Šalčininkų rajono savivaldybės administracija po 2012 m. pakartotinai net neteikė Švietimo ir mokslo ministerijai Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos akreditacijai, pati nusprendusi, kad ši mokykla neperspektyvi. Nors meras teigia, kad toks jo sprendimas suderintas su ministerija, ministerijos atstovai to patvirtinti negali.

Balandžio 29 dieną prieš Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos posėdį prie savivaldybės pastato piketavo mokyklos bendruomenės atstovai, nepritardami Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. balandžio 21 d. projektui PR-53 ,,Dėl Šalčininkų r. Dieveniškių ,,Ryto“ vidurinės mokyklos struktūros pertvarkymo, tipo ir pavadinimo pakeitimo“. Tą pačią dieną taryba svarstė, tačiau nepriėmė šio sprendimo.

Prieš tai mokyklos tėvai, bendruomenė ir mokyklos taryba raštu kreipėsi į įvairias Lietuvos Respublikos valdžios institucijas, prašydami tiek įsiklausyti į jų nusiskundimus dėl planuojamo mokyklos struktūros pertvarkymo, tiek užtikrinti švietimo prieinamumą dieveniškiečiams vaikams, kad būtų garantuojamos jiems lygios galimybės ir asmens prigimtinės teisės.

Taip pat mokyklos bendruomenė, patvirtindama savo prašymą tėvų parašais, prašė švietimo ir mokslo ministro skubos tvarka, nelaukiant Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos ir Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje sprendimų, įtraukti Dieveniškių ,,Ryto“ vidurinę mokyklą į vidurinio ugdymo programą akredituojamų mokyklų sąrašą.

Be to, nusivylus Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos ir administracijos objektyvumu, Švietimo ir mokslo ministerijos prašyta skubos tvarka ieškoti juridinių galimybių perimti Dieveniškių ,,Ryto“ vidurinės mokyklos steigėjo teises iš Šalčininkų rajono savivaldybės, nes mokyklos bendruomenė įsitikinusi, kad dabar savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija niekada nebuvo suinteresuota lietuviškos mokyklos, kultūros, pilietiškumo ir patriotiškumo židinio šiame krašte, išsaugojimu, jos rėmimu ir augimu.

Kadangi Dieveniškių „Ryto“ vidurinė mokykla atitinka visus galiojančius teisės aktus ir nustatytus kriterijus gimnazijos statusui gauti, raginame Šalčininkų rajono tarybą kuo skubiau pateikti minėtos mokyklos akreditavimo dokumentus Švietimo ir mokslo ministerijai. Prašome Švietimo ir mokslo ministeriją atsižvelgti į susidariusią situaciją bei Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos, tėvų bendruomenės prašymus, svarstyti galimybę perimti iš Šalčininkų rajono savivaldybės mokyklos steigėjo teises.“

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Švietimo ir mokslo ministras sulaukė pagalbos šauksmo iš lenkų diskriminuojamų Šalčininkų rajono lietuviškų švietimo įstaigų atstovų
  2. Savivaliaujančiam Šalčininkų savivaldybės administracijos direktoriui teismas kirto per piniginę
  3. Nukabintos dvikalbės lentelės Šalčininkų rajone
  4. Teismas: Šalčininkų r. savivaldybė privalo pakeisti gatvių pavadinimų lenteles
  5. Pradėtos vertinti aukštosios mokyklos
  6. Pirmą kartą bus įteikta tautinės mokyklos kūrėjos Meilės Lukšienės premija
  7. V.Stundys: Naujajai Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybei bus sudėtinga įgyti visuomenės pasitikėjimą
  8. Aukštelkės mokykla sieks demokratinės mokyklos statuso
  9. Bus draudžiama mokyklos teritorijoje rūkyti elektronines cigaretas ir jų turėti
  10. V. Šiaudinis: Ryto mokyklas susirasdavo patys gyventojai
  11. Vilniuje vyks renginiai skirti Tautinės mokyklos kūrėjos M.Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms
  12. Moksleivė Gabija iš Šalčininkų. Blogas tas paukštis kuris savo lizdą teršia
  13. Prieš patyčias – bendros mokyklos, šeimos, visuomenės pastangos
  14. Seimo nariai prašo atšaukti lenkakalbių mitingą Vilniuje – savivaldybė nesutinka
  15. Atgimusios Dieveniškių krašto dainos

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Gintautas says:
    11 metų ago

    Manau, kad ministerija turi pritarti tokiam reikalavimui. Gana lenkinti Vilniaus krašto žmones. Buvusiems okupantams reikia pasakyto ne.

    Atsakyti
  2. Kostas says:
    11 metų ago

    Kuo greičiau reikia perduoti Švietimo ministerijai visas mokyklas lenkų akcijos valdomuose rajonuose. Nei Švietimo įstatymas, nei Valstybinės kalbos įstatymai Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose negalioja

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kavinė
Lietuvoje

Prasidedant sezoniniams darbams, priminimas darbuotojams ir darbdaviams

2026 05 31
Kaip neperlenkti lazdos vartojant vaistus nuo skausmo?
Gamta ir ekologija

Reikšminga dalis įsigytų vaistų taip ir lieka nepanaudoti

2026 05 31
Būstas
Lietuvoje

Būsto rinka ir šiemet išlieka aktyvi

2026 05 31
Tapytojos Marijos Teresės Rožanskaitės ir fotomenininkų Brolių Černiauskų paroda „Rešotai“
Istorija

M. T. Rožanskaitės ir Brolių Černiauskų parodoje – Rešotų lagerio tikrovė ir pasipriešinimas atminties naikinimui

2026 05 31
Vėjo jėgainės
Lietuvoje

Gyvenantys netoli vėjo elektrinių jau gali kreiptis kompensacijų

2026 05 31
Vilniuje vyks pasaulinis universitetinio teatro kongresas
Kultūra

Pirmą kartą Baltijos šalyse: Vilniuje vyks pasaulinis universitetinio teatro kongresas

2026 05 31
Piniginė, pinigai
Lietuvoje

Neišnaudojus neperleidžiamų mėnesių, vaiko priežiūros išmoka bus mokama trumpiau

2026 05 31
Liepos Žaidimų Pieva
Gamta ir žmogus

Vilniuje atsiras dar viena laisvalaikio erdvė

2026 05 30
Žemės ūkis
Lietuvoje

VDI ragina ūkininkus tinkamai deklaruoti veiklą ir nelaukti patikrinimų

2026 05 30
Žievėgraužis tipografas suaktyvėjo naujuose eglynų plotuose
Gamta ir žmogus

Šalta žiema ir vėsus pavasaris žievėgraužio tipografo neišgąsdino

2026 05 30
Žemės ūkis, laukai
Lietuvoje

Iš valstybinės žemės pardavimų šiemet į gynybos fondą surinkta apie 1,4 mln.

2026 05 30
Didysis apuokas
Gamta ir ekologija

Į gamtą paleisti du didžiųjų apuokų jaunikliai

2026 05 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • klaustukas apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
  • Rimgaudas apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Prasidedant sezoniniams darbams, priminimas darbuotojams ir darbdaviams
  • Reikšminga dalis įsigytų vaistų taip ir lieka nepanaudoti
  • Šilti ir lietingi orai gali paskatinti uodų populiacijos augimą
  • Būsto rinka ir šiemet išlieka aktyvi

Kiti Straipsniai

Piniginė, pinigai

Neišnaudojus neperleidžiamų mėnesių, vaiko priežiūros išmoka bus mokama trumpiau

2026 05 31
Apdovanojimai Prezidentūroje

Prezidentas apdovanojo nusipelniusias mamas, tėčius ir globėjus

2026 05 29
Diakritiniai ženklai

L. Čepienė. Išlįs klasta, nors ir po žemėm būtų pakasta

2026 05 26
Sveikata

Mokinių sveikatos patikrinimo neverta atidėlioti iki rudens

2026 05 23
Mokykla

Perkūnkiemyje iškils bendruomenės itin laukta progimnazija

2026 05 22
Lietuvių kalba

L. Kasčiūnas: turime sukurti tokią lietuvių kalbos mokymo sistemą, kuri visiems mokiniams sudarytų galimybes vienodai gerai išmokti valstybinę kalbą

2026 05 19
Laurynas Kasčiūnas

Siekiama suvienodinti lietuvių kalbos mokymo apimtis

2026 05 18
Lietuvių kalbos abėcėlė

 S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?

2026 05 17
Kavinė

Mokinių darbas vasarą: ką turi žinoti nepilnamečiai ir jų tėvai

2026 05 17
Vaikai

Vengiantiems išlaikyti vaikus siūloma daugiau ribojimų

2026 05 13

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • klaustukas apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
  • Rimgaudas apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
efoto.lt nuotr.

Pagrindiniai „Snoro“ banko bylos įtariamieji grąžinami į Lietuvą

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai