Penktadienis, 20 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos

Lietuva pasirengusi didinti paramą Ukrainos saugumo ir gynybos reformoms

www.alkas.lt
2015-04-20 22:25:19
40
PERŽIŪROS
0
Lietuva pasirengusi didinti paramą Ukrainos saugumo ir gynybos reformoms

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.
kam.lt nuotr.

Balandžio 20 d. Kijeve su oficialiai viešintis Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė Lietuvos pasirengimą didinti praktinę paramą Ukrainos reformoms saugumo ir gynybos srityje.

„Reformos padėtų kuriant efektyvias ginkluotąsias pajėgas, gebančias apginti nuo agresoriaus“, – sakė ministras J. Olekas susitikime su Ukrainos gynybos ministru Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak). Pasak ministro J. Oleko, reformos taip pat padėtų siekti didesnio visuomenės pasitikėjimo valstybės institucijomis.

Susitikime J. Olekas pabrėžė, kad nuo pat Rusijos agresijos pradžios Lietuva pagal galimybes teikia visokeriopą paramą Ukrainai, įskaitant ir karinę. Jis išreiškė viltį, kad Lietuva tuo pačiu rodo pavyzdį ir kitoms šalims.

„Dabartinė situacija Ukrainoje labai panaši į tą, kurią turėjome Lietuvoje prieš dvidešimtmetį. Todėl esu tikras, kad Lietuva turi reikiamos patirties įgyvendinant reformas ekonominio ir politinio nestabilumo sąlygomis“, – sakė J. Olekas.

J. Olekas atkreipė dėmesį į tai, kad Ukraina taip pat turi vertingos priešinimosi agresoriui karinėmis priemonėmis ir informacinėje erdvėje patirties, kuria galėtų pasidalyti su Lietuva.

Iki šiol teikdama paramą Ukrainos saugumo ir gynybos sektoriaus reformoms ir gynybinių pajėgumų plėtojimui, Lietuva daugiausia dėmesio skyrė paramai karinio mokymo ir rengimo srityje.

„Pasiūliau kolegai Ukrainos gynybos ministrui rengti dar daugiau mokymų ir kursų Ukrainos kariuomenės atstovams, atsižvelgiant į jų poreikius. Pasiūlymo detales dar turėtų aptarti ir patikslinti kariuomenių atstovai“, – po susitikimo teigė J. Olekas.

Lietuvos krašto apsaugos ministras taip pat informavo kolegą apie pasirengimą siųsti patarėjus į Ukrainos gynybos ministeriją ir Ukrainos generalinį štabą. Pirmas logistikos ekspertas į Ukrainą turėtų išvyki jau kitą savaitę.

Ukrainoje su oficialiu vizitu viešintis krašto apsaugos ministras J. Olekas balandžio 20 d. Kijeve taip pat susitiko su Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu (Oleksandr Turchynov) ir Ukrainos saugumo tarybos viršininku Valentynu Nalivaičenko (Valentyn Nalyvaichenko).

Prieš tai J. Olekas dalyvavo NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginyje Ukrainos nacionaliniame gynybos universitete.

Kartu su ministru į Ukrainą atvykęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas susitiko su Ukrainos generalinio štabo viršininku generolu pulkininku Viktoru Muženko (Viktor Muzhenko).

Balandžio 21 d. Lietuvos kašto apsaugos ministro J. Oleko delegacija lankysis Ivano-Frankivsko (Vakarų Ukraina) srityje, susitiks su srities gubernatoriumi Olehu Honcharuku (Oleh Honcharuk) ir miesto meru Viktoru Anuškevičiumi (Viktor Anushkevychus).

Ivano-Frankivsko Vasilio Stefaniko Priekarpatės nacionaliniame universitete ministras J. Olekas skaitys paskaitą apie NATO atsaką į kylančius saugumo iššūkius Rusijos agresijos Ukrainoje akivaizdoje.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.

Atsižvelgdama į Ukrainos kariuomenės poreikius, Krašto apsaugos ministerija teikia humanitarinę pagalbą, siunčia materialinę paramą, yra perdavusi karinės ginkluotės elementų.

Vykdami į Ukrainą, krašto apsaugos atstovai taip pat nuveš medicininių priemonių siuntą.

Lietuvos civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose ir karių reabilitacijos centre Druskininkuose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje.

Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja su Ukrainos kariuomene karinio rengimo ir mokymo srityje. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina yra įsteigusios trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG, sutartį jau ratifikavo visų trijų šalių parlamentai, šių metų rudenį Lietuvoje planuojamos pirmos junginio pratybos.

Lietuvos kariuomenė remia ir kitas iniciatyvas, padedančias stiprinti Ukrainos kariuomenę. Šių metų vasario–balandžio mėn. Lietuvos paramedikai dalyvavo JAV vykdomos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių mokymo misijoje.

Lietuvos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijos bendrai skyrė apie 50 tūkst. eurų į NATO patikos fondą, kurio lėšomis finansuojamos Ukrainos kariuomenės valdymo, kontrolės, ryšių ir kompiuterių pajėgumų stiprinimo priemonės.

Nuo šių metų pradžios Lietuvos ambasada Ukrainoje dvejus metus atstovaus NATO Ukrainoje, veikdama kaip NATO kontaktinė ambasada, skleisdama informaciją apie Aljanso veiklą ir politiką, organizuodama šviečiamojo pobūdžio renginius, palaikydama ryšius su Kijevo valstybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis ir NATO institucijomis ir pan.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministrai sutarė aktyviai bendradarbiauti gynybos srityje
  2. Lietuva kartu su JAV teiks paramą Ukrainos paramedikams medicinos mokymuose
  3. KAM gynybos politikos direktorius: Saugumo priemonės Baltijos regione turi būti toliau stiprinamos
  4. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis: NATO turi keisti savo požiūrį į gynybos planavimą
  5. JT Saugumo Taryba renkasi į neeilinį posėdį dėl Ukrainos (tiesioginė transliacija)
  6. „Už Lietuvą Lietuvoje“ surengs mitingą prie Ukrainos ambasados Vilniuje valstybinei ukrainečių kalbai palaikyti
  7. Į Lietuvą atvyko 17 Ukrainos vaikų (video)
  8. J. Olekas: Didinsime paramą Ukrainai
  9. Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai sutarė dėl bendro atsako atgrasant Rusiją
  10. EVT aptars energetinio, ekonominio ir informacinio saugumo klausimus
  11. L.Linkevičius: Rusijos cinizmas griauna Europos saugumo pamatus
  12. ES vadovai aptarė energetinio, ekonominio ir informacinio saugumo klausimus
  13. Rusija ir Janukovyčius neigia susitarę dėl Ukrainos stojimo į Muitų sąjungą, Maidano dalyvių tai neįtikina
  14. Prezidentė su JAV senatoriais aptarė Europos saugumo situaciją (video)
  15. D. Grybauskaitė Miunchene: Po Ukrainos būsime mes (video)

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Potvynis
Lietuvoje

Rengiamasi galimo potvynio scenarijams

2026 02 20
Viadukas
Lietuvoje

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį bus laikinai uždarytas eismas kelyje A1 ties Sitkūnais

2026 02 20
Neris
Lietuvoje

Neries pakrantėse Vilniuje – želdinių tvarkymo darbai

2026 02 20
Lietuvos kariuomenės analitikai
Lietuvoje

LK analitikai: sausį stebėti priešiški naratyvai apie Lietuvos gynybos politiką

2026 02 20
Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti
Lietuvoje

Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti

2026 02 20
Europos komisija
Gamta ir ekologija

Saugoti ar saugant leisti ūkininkauti?

2026 02 20
Metų knygos rinkimai Vaikų ir paauglių literatūros komisija
Kultūra

Kaip vaikams ir paaugliams padėti pamilti knygas: žinovai dalijasi patarimais

2026 02 20
Bus apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų varžytuvų laimėtojai
Kalba

Bus apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų varžytuvų laimėtojai

2026 02 20

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • skt. apie Laboratoriniai tyrimai pateikė naujų žinių apie Vilniaus pilių negandas XIV amžiuje
  • Vincas Kalava apie A. Navys. M. Sėjūnas. Tiktoko varpeliai
  • Ne visai apie Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti
  • Mes neatsilikome? apie Paskelbtas nuslėptas vaizdo įrašas kaip buvo paimta mergaitė iš Venckienės namų (video, nuotraukos)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Rengiamasi galimo potvynio scenarijams
  • Naktį iš šeštadienio į sekmadienį bus laikinai uždarytas eismas kelyje A1 ties Sitkūnais
  • Neries pakrantėse Vilniuje – želdinių tvarkymo darbai
  • A. Navys. M. Sėjūnas. Tiktoko varpeliai

Kiti Straipsniai

Lietuvos kariuomenės analitikai

LK analitikai: sausį stebėti priešiški naratyvai apie Lietuvos gynybos politiką

2026 02 20
Susitikimas Prezidentūoje

Prezidentūroje aptarti nacionalinio saugumo klausimai

2026 02 19
Šarvuotasis visureigis

Lietuvos kariuomenėje – jau 500 naujausių šarvuotųjų visureigių

2026 02 19
Minaičiuose pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

Minaičiuose pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

2026 02 18
Susitikimas su ambasadoriais

Prezidentas susitiko su užsienio šalių ambasadoriais

2026 02 17
Ukrainos vėliava

Įsteigtas tarptautinis fondas Ukrainos transporto sektoriui atkurti

2026 02 17
V. Kondratovičius ir O. Dunda

Vidaus reikalų ministras aptarė pagalbą Ukrainai

2026 02 17
Konstitucinis Teismas

Seimo Pirmininkas teikia A. Drigoto kandidatūrą į KT teisėjus

2026 02 17
Markas Rubijas Miuncheno saugumo konferencijoje sako kalbą

M. Rubijas. Negalime vadinamosios pasaulinės tvarkos toliau kelti aukščiau gyvybinių mūsų tautų interesų

2026 02 15
Dž. K. Melchior. NATO pamatė ateitį ir nėra jai pasiruošusi! (R. Armaičio komentaras)

Dž. K. Melchior. NATO pamatė ateitį ir nėra jai pasiruošusi! (R. Armaičio komentaras)

2026 02 15

Skaitytojų nuomonės:

  • skt. apie Laboratoriniai tyrimai pateikė naujų žinių apie Vilniaus pilių negandas XIV amžiuje
  • Vincas Kalava apie A. Navys. M. Sėjūnas. Tiktoko varpeliai
  • Ne visai apie Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti
  • Mes neatsilikome? apie Paskelbtas nuslėptas vaizdo įrašas kaip buvo paimta mergaitė iš Venckienės namų (video, nuotraukos)
  • Mes neatsilikome? apie N. Venckienė. Prezidentūra, L. Slušnys ir Garliava
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Pažinkite kitą gitaros istoriją „Gitaros fiestoje 2015“

Pažinkite kitą gitaros istoriją „Gitaros fiestoje 2015“

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai