Nuo šiol Druskininkų kaimiškąsias vietoves puošia originalios skulptūros, simbolizuojančios kiekvienos bendruomenės identitetą ir išskirtinumą. Skulptūros – Druskininkų vietos veiklos grupės (VVG) teritorinio projekto, įgyvendinto kartu su Lazdijų vietos veiklos grupe, rezultatas. Iš viso pastatyta 10 išskirtinių skulptūrų. Jas sukūrė Druskininkų krašto menininkai.
Kaimiškosiose vietovėse apsilankęs ir visus menininkų darbus apžiūrėjęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas džiaugėsi, kad savivaldybės kaimiškų vietovių bendruomenės yra darnios ir veiklios.
„Savivaldybėje esančios kaimiškosios bendruomenės tampa vis aktyvesnės – įgyvendina projektus, organizuoja šventes, įgyvendina išsikeltus tikslus, visai neseniai visas jas papuošė menininkų sukurti darbai. Džiugu, kad bendruomenės turi įrengtus arba jau beveik baigiamus įrengti pastatus, skirtus įvairioms bendruomenės veikloms. Maždaug po metų bus įrenti visi bendruomenių namai – tarp jų yra ir iš naujo atgimsiančių dvarų“, – sakė R. Malinauskas.
Druskininkų vietos veiklos grupės vadovas Alvydas Varanis pasidžiaugė, kad kaimiškosios vietovės pamažu atgimsta. „Ir naujai įrengti bendruomenių namai, ir menininkų bei tautodailininkų kūriniai yra postūmis į priekį, į kaimiškųjų vietovių atgimimą. Norime, kad turistai, aplankę Druskininkų kurortą, užsuktų ir į kaimiškąsias vietoves, pamatytų jų grožį, sužinotų istoriją, pabendrautų su vietiniais žmonėmis“, – kalbėjo A. Varanis.
Skulptūros, skirtos bendruomenėms, iš tiesų įspūdingos. Didžiasalyje Bilso bendruomenės namų teritoriją puošia Gintauto Akstino sukurtos originalios medinės sūpynės, simbolizuojančios du vietovę supančius ežerus bei Seiros upę. Leipalingio miestelyje pastatyta Juozo Kavaliausko sukurta iš geležies nukaldinta beveik 3 metrų aukščio liepa. Atnaujintų Stračiūnų kaimo bendruomenės namų aplinką puošia Tauro Česnulevičiaus skulptūra „Vėžlys“, Jovaišiusoe esančių bendruomenės namų sieną papuošė įspūdinga vilkė.
Druskininkų menininkų sukurti darbai taip pat papuošė Ricielių, Neravų, Viečiūnų, Grūto, Švendubrės ir Naujasodės bendruomenių teritoriją.