Pirmadienis, 24 lapkričio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Naisiai tampa kultūros, sveikos gyvensenos, naujų tradicijų ir švenčių pavyzdžiu

Juozas Dapšauskas, www.alkas.lt
2014-07-31 13:13:54
0
Rita Žukauskienė | Asmeninė nuotr.

Rita Žukauskienė | Asmeninė nuotr.

       
R.Žukauskienė | Asmeninio archyvo nuotr.
R.Žukauskienė | Asmeninio archyvo nuotr.

Naisiai paskelbti – 2015 metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Naisiai – tai  gyvenvietė, esanti  Meškuičių seniūnijoje, 17 kilometrų  atstumu nutolusi  nuo  Šiaulių ir  tik  7 km iki visiems gerai žinomo  Kryžių kalno. Joje gyvena  per 550 žmonių. Šiandien Naisiai  daugeliui labai gerai žinomi iš televizijos serialo „Naisių vasara“, penktą kartą  įvykusio renginio visai šeimai „Naisių vasara“, „Naisių vasaros teatro“ spektaklių bei daugelio kitų čia vykstančių  projektų. Šiemet vykęs renginys visai šeimai „Naisių vasara“  sukvietė jau penktus metus iš eilės, penktus gyvavimo metus jau skaičiuoja ir asociacija „Naisių bendruomenė“, vienijanti ir jungianti  per 330 Naisių ir aplinkinių kaimų ir žemių  žmonių,  atstovaujanti jų interesams, sprendžianti vietos problemas,  organizuojanti įvairius renginius, vykdanti projektus ir  visada kviečianti prisijungti.  Apie turiningą veiklą pasakoja asociacijos „Naisių bendruomenė“ pirmininkė Rita Žukauskienė.

Naisiai tampa kultūros traukos tašku ne tik per šeimos renginį „Naisių vasara“. Kokie renginiai vyksta Naisiuose?

„Naisių vasaros“ renginys– tai tik vienas iš daugelio projektų, kurie vyksta Naisiuose. Jau penktąkart  vykstantis renginys – koncertų, pramogų, spektaklių, sporto varžybų šventė ne tik Naisiams, seniūnijai, rajonui ar apskričiai,  bet ir visai Lietuvai. Kurdamas ir įgyvendindamas projektus mecenatas Ramūnas Karbauskis  siekia išsaugoti meilės, patriotizmo, bendruomeniškumo jausmą. Per metus Naisiuose vyksta net  keli renginiai, kur vaikai  ir  jaunimas gali aktyviai dalyvauti, mokytis, tobulėti.  Nuo 2013 m. Naisiuose  vyksta  akustinės muzikos renginys „Muzikiniai penktadienio vakarai Naisiuose“. Renginyje dalyvauja  jaunieji atlikėjai iš įvairių miestų ir miestelių. Šaunu, kad renginiai padeda jauniesiems talentams tapti žinomiems ir suteikia galimybę parodyti savo gebėjimus, susirasti bendraminčių. Spalio mėnesį Naisiuose  vyko  Nacionalinis ASITEŽO renginys, kur  per tris dienas pasirodė  8 teatro trupės. Iš viso parodyta 12 spektaklių, renginiai buvo nemokami. Smagu,  kad renginyje dalyvauja profesionalūs teatrai, atvežantys profesionaliai sukurtus spektaklius, tarp jų ir Cezario grupės „Drąsi šalis“, Stalo teatro „Avinėlio kelionė, Vitalijaus Mazūro teatro „Raudonkepurė“; vaikai išvydo  ir Panevėžio „Meno“, Kelmės mažojo teatro, Petro Mendeikos „Vaivorykštės“, „Naisių vasaros  teatro“ spektaklius. O svarbiausia, kad naisiečiai visa tai gali matyti savo kaime.

Kiekvieną pavasarį į Naisius užsuka ir dar vienas renginys – tarptautinis poezijos renginys  „Poezijos pavasaris“.  Jį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.  Naisiuose poezijos pavasario metu vyksta  tradicinė poezijos šventė „Tylios mano dainos“, įteikiama  respublikinė Zigmo Gėlės premija už geriausią poezijos debiutą. Premija įsteigta dar tuomečio kolūkio „Už taiką“ 1976 metais, o dabar jau per 20 metų ją teikia Šiaulių rajono savivaldybės administracijos  Kultūros skyrius.  Šiais metais jau 38-ąjį kartą paskelbtas ir apdovanotas  laureatas, o laureatų parke Sereikiuose pasodintas dar vienas ąžuolas.

Padedate jauniesiems rašytojams įgyvendinti savo svajones?

Andrius Mamontovas  ir  Ramūnas Karbauskis,  bendradarbiaudami  su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, Lietuvos rašytojų sąjunga, paskelbė Nacionalinį vaikų literatūros konkursą, o Naisiuose yra teikiamos literatūrinės premijos. Pirmasis konkursas sulaukė didelio susidomėjimo, jame dalyvavo 124 autoriai, pateikti  144 kūriniai. Pirmojo konkurso laureatai Naisiuose buvo apdovanoti kaltinėmis gandrų statulėlėmis, jų knygos bus išleistos  10 tūkstančių egzempliorių tiražu. Projekte „Vaikų bibliotekėlė“, kurios sumanytojas yra labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, vaikų bibliotekėlės bus dovanojamos  mokykloms, darželiams, bibliotekoms, bendruomenėms, ligoninėms, vaikų globos namams ir t. t.

Ar galite pasidžiaugti vietos gyventojų aktyvumu?        

Naisiai | R.Gendvilo nuotr.
Naisiai | R.Gendvilo nuotr.

Naisiečiai jau nuo seno ne tik šventė šventes, bet visada norėjo kuo daugiau pažinti, sužinoti, pasimokyti, aplankyti svetimas šalis, todėl  Naisių bendruomenės nariai  vyksta  į pažintines  keliones. Keliauta po pietų Lenkiją, aplankyta Neringa, Druskininkai, Vilniuje pabuvota Prezidentūroje, Gedimino pilyje, Valdovų  rūmuose ir televizijos bokšte. Pavasarį apie 50 bendruomeniečių aplankė  Latvijos istorinį ir kultūrinį kraštą:  Kuldygą, Ventspilį, Jūrkalnę. Smagu keliauti, kai „Agrokoncerno“ dėka sudaromos labai palankios sąlygos. Naisiečiai ne tik rengia šventes, organizuoja ekskursijas, bet ir patys stengiasi sveikiau gyventi, daugiau judėti, todėl  atsižvelgdama į aktualią šiai dienai Lietuvoje problemą – sveikos gyvensenos įgūdžių stoką,  asociacija „Naisių bendruomenė“ Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programai parengė projektą „Būsi sveikas – būsi turtingas“.  Pagrindinis projekto tikslas – sveikos gyvensenos ugdymas ir sveiko gyvenimo būdo įgūdžių stiprinimas bendruomenėje. Šis tikslas įgyvendintas per mokymų ciklą  „Sveika mityba, kvėpavimas, fizinis aktyvumas ir grūdinimasis“. Taip pat surengtas   šiaurietiškojo ėjimo renginys   „Judėk šiandien dėl rytojaus“.  Renginio tikslas – skatinti įvairaus amžiaus žmonių grupių fizinį aktyvumą propaguojant šiaurietiškąjį ėjimą, kaip kitokią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią visokio amžiaus žmonėms.

Naisiai garsėja kaip blaiviausias kaimas ir didžiausia sveikuolių koncentracija pasižyminti gyvenvietė, čia vykusioje Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuotoje Sveikatos mokykloje labai gausiai dalyvavo vietos gyventojai. Galite būti sveikatos pavyzdžiu ir kitoms vietovėms ar net miestams?

Lapkričio  16 d. Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro manieže vyko tradicinė fizinės kūno sveikatos įvertinimo šventė – finalinis  Lietuvos Respublikos Prezidento taurės konkursas „LIETUVOS SVEIKUOLIS – 2013“. Renginyje dalyvavo beveik 230 dalyvių iš sveikuolių klubų ir kitų organizacijų. Visi varžybų  dalyviai varžėsi  aštuoniolikoje amžiaus grupių (jaunuolių, moterų ir vyrų). Šiose varžybose pirmąkart dalyvavo ir naisiečiai: Lukas Kauneckas, Mantas Grigalauskas ir Lukas Chodunov.  Naisių mokyklos mokiniai dalyvavo EUROFIT testų amžiaus grupėse. Fizinis pajėgumas buvo vertinamas pagal 6 pratimus.  LR Prezidento taurės varžybose  puikiai pasirodė aštuntokas Mantas Grigalauskas, 12–13 metų amžiaus grupėje jis užėmė  III  vietą. Gerai sekėsi ir 9 klasės mokiniui Lukui Kauneckui. Jis  14–15 amžiaus grupėje  pelnė  IV vietą.  Lukas Chodunov  liko aštuntas.   Šiose varžybose  moterų grupėje  dalyvavo naisietės Vanda Juozaitienė ir Vilma Daraškienė. Abiems sekėsi gerai, tik truputį pritrūko sėkmės ir savo amžiaus grupėje jos  užėmė ketvirtąsias  vietas.

Savo pavyzdžiu stengiatės įkvėpti ir kitus?       

Gyvenamosios aplinkos tvarkymas, gražinimas – vienas pagrindinių bendruomenės tikslų.  Kad visiems gyventi Naisiuose  būtų jaukiau ir gražiau, bendruomenė kviečia  į gėlių sodinimo talką. Naisių  bendruomenė  dalyvauja  Lietuvos kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“. Birželio mėnesį  bendruomenė organizavo gėlių sodinimo talką, prieš ją buvo kalbama apie saugų elgesį keliuose, ypač tamsiuoju metų laiku, kai anksti temsta ir žmonės dažnai kaimuose nenešioja atšvaitų. Visus renginio dalyvius, svečius apdovanojo saugaus eismo priemonėmis: juostiniais ir prisegamais  atšvaitais, rankinėmis su šviesą atspindinčia juosta, lankstinukais  „Neskubėk kelyje“,  vaikiškais žaislais – atšvaitais, kalendoriais 2014 metams.   Tai Lietuvos automobilių kelių direkcijos dovanos. Šis renginys buvo dar viena proga priminti visiems eismo dalyviams, kad kelyje mes esame ne vieni, kad savo saugumu turime rūpintis patys.

Stengiamės, kad ir toliau bendras bendruomenės rūpestis ir darbai džiugintų kiekvieno akį grožiu, pagarba ir savitarpio meile.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Paskelbti Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai
  2. Kultūros sostinės titulą perėmusi Palanga žada nustebinti
  3. Ramūnas Karbauskis: „Naisų vasara“ parodo – šventė ir alkoholis nėra sinonimai (nuotraukos)
  4. „Tapatybėje.LT“ – Pasaulio lietuvio vardo verti šviesuoliai (video)
  5. Tūkstančiai dalyvių savaitgalį patrauks į Naisių šventę Šiaulių rajone
  6. Dėmesys Lietuvos kaimui (video)
  7. „Naisių vasara 2012“ dalyvius pasitiks staigmenų gausa (programa)
  8. Norintys svaigintis alkoholiu matant vaikams bus siunčiami pas psichiatrą?

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

TVF misija
Lietuvoje

TVF: Lietuvos ekonomika augs, reikės atsakingų sprendimų

2025 11 24
Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas nuotoliniu būdu dalyvavo EVT susitikime

2025 11 24
Žemė
Lietuvoje

Valstybinę žemę galima pirkti ir išsimokėtinai

2025 11 24
Dviračių takas
Lietuvoje

Seimo nariai ir žinovai teikia pasiūlymus dėl dviračių eismo saugumo

2025 11 24
Čiuožykla
Gamta ir žmogus

Sostinės Rotušės aikštė atvers kalėdinę čiuožyklą

2025 11 24
Kelias, žiema
Gamta ir žmogus

Pasirodžius snaigėms – prasideda avarijos keliuose

2025 11 24
Volodymyras Zelenskis
Lietuvoje

G. Nausėda su Ukrainos Prezidentu aptarė karo sprendimo paieškas

2025 11 24
Vandens telkinys
Lietuvoje

Klaipėda stiprina medžių apsaugą nuo bebrų daromos žalos

2025 11 24

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Šnipas apie T. Baranauskas. Kultūrveibinai
  • Betgi apie T. Baranauskas. Kultūrveibinai
  • LIETUVIŠKOS KARALYSTĖS JUNGTINĖS PAJĖGOS apie Valstybinę žemę galima pirkti ir išsimokėtinai
  • Vis dar aiškinasi apie V. Budnikas. Dviveidė valstybė: gelbsti raginančius kitus šaudyti ir teisia už meilę Tėvynei

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • TVF: Lietuvos ekonomika augs, reikės atsakingų sprendimų
  • Prezidentas nuotoliniu būdu dalyvavo EVT susitikime
  • Valstybinę žemę galima pirkti ir išsimokėtinai
  • Su bankų vadovais I. Ruginienė aptarė sukčiavimo užkardymą, paslaugas regionuose

Kiti Straipsniai

K. Donelaičio medalis su dėžute

Kviečiama teikti nusipelniusius kūrėjus apdovanojimams K. Donelaičio medaliu

2025 11 22
Banguolis Balaševičius

Mirė prozininkas, vertėjas Banguolis Balaševičius

2025 11 22
Druskininkai užvėrė Kultūros sostinės metus

Druskininkai užvėrė Kultūros sostinės metus: prakalbęs Čiurlionio paminklas ir Lietuvą vienijusi muzika

2025 11 19
Pagerbti 2025 metų kultūros rėmėjai

Pagerbti 2025 metų kultūros rėmėjai

2025 11 17
Simonas Kairys

S. Kairys siūlo nemažinti kultūros finansavimo, dvigubinti paramą Medijų fondui

2025 11 06
„Not Perfect Vilnius“ įkūrėjas Paulius Senūta vertina – ne visi technologiniai laimėjimai padarė reklamą geresne

Ar atsimenate šias legendines reklamas: 25 lietuviškos reklamos metai

2025 11 04
Rudens skaitymai Punske 2025

Poezija, tarmės ir bendrystė – Rudens skaitymai Punske 2025

2025 10 30
25-asis dzūkų kultūros žurnalo „Dainava“ numeris

Išleistas 25-asis dzūkų kultūros žurnalo „Dainava“ numeris

2025 10 22
Neries pakrantė

Vilnius pristatė Neries pakrančių ateitį

2025 10 08
Jonas Čiurlionis

J. Čiurlionis. Čiurlionis nepriklauso nei partijoms, nei kultūristams

2025 10 06

Skaitytojų nuomonės:

  • Šnipas apie T. Baranauskas. Kultūrveibinai
  • Betgi apie T. Baranauskas. Kultūrveibinai
  • LIETUVIŠKOS KARALYSTĖS JUNGTINĖS PAJĖGOS apie Valstybinę žemę galima pirkti ir išsimokėtinai
  • Vis dar aiškinasi apie V. Budnikas. Dviveidė valstybė: gelbsti raginančius kitus šaudyti ir teisia už meilę Tėvynei
  • Urbai apie T. Baranauskas. Kultūrveibinai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Atostogauti Lietuvos kurortuose brangiau nei šiltuose kraštuose | fjalonso.com nuotr.

Girtuoklystė paplūdimyje – tolygi savižudybei

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai