Š.m. balandžio 3 d. Seimui priminiau mūsų patirtį TSRS liaudies deputatų suvažiavimuose 1989 – 1990 m., kada Lietuvoje rinkti TSRS liaudies deputatai veikė kaip viena deputacija ir laužė TSRS nustatytas šių suvažiavimų organizavimo taisykles, nes atsakingai suvokė savo atsakomybę ir tai, kad Lietuvos suverenitetas yra aukščiau už centrinių TSRS valdžios institucijų sprendimus, jei jų nėra patvirtinusi Lietuvos TSR Aukščiausioji Taryba. Ginant valstybės interesus, būtina veikti išvien.
Gegužės 25 d. vyks rinkimai į Europos parlamentą (toliau – EP), kuriame veiks Lietuvoje išrinkti deputatai neprisiekę Lietuvos Respublikai ir ne kaip viena deputacija. Tokiu būdu jie negina ir neturi realios galimybės ginti Lietuvos valstybės interesus EP, verčiami jame dalyvauti šio parlamento neegzistuojančių partijų frakcijose, neginančiose EP narius rinkusių valstybių rinkėjų interesus.
Seimui pateikiau LR rinkimų į Europos parlamentą įstatymo pakeitimo projektą – pasiūliau įteisinti privalomą Lietuvoje išrinkto EP nario priesaiką Seime Lietuvos Respublikai, įsipareigojimą veikti vienoje mūsų valstybės deputacijoje, apkaltos procesą sulaužius šią priesaiką. Siūlyta ir atsisakyti Lietuvos piliečių teisės dalyvauti EP rinkimuose kitose valstybėse, atitinkamai ribojant ir kitų šalių piliečių teises dalyvauti šiuose rinkimuose, kas jau įteisinta mūsų savivaldos tarybų rinkimuose.
Balandžio 18 d. gavau Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkės Virginijos Baltraitienės atsakymą – siūlomi įstatymo pakeitimai negalimi, nes „…Europos Parlamentas Sąjungos lygiu tiesiogiai atstovauja visus Europos Sąjungos, o ne atskirų valstybių piliečius.„ Todėl, šiukštu, negalima kalbėti apie priesaiką mūsų valstybei, įsipareigojimą veikti vienoje deputacijoje ir apkaltą mūsų Seime. V. Baltraitienės nuomone, siūlomi pakeitimai dėl ribojimų kitų šalių piliečiams būti renkamiems ir dalyvauti rinkimuose Lietuvoje nesiderina su „1993 m. gruodžio 6 d. Tarybos direktyva 93/109/EB nustatančia išsamias priemones Sąjungos piliečiams gyvenantiems valstybėje narėje ir nesantiems šios valstybės piliečiams naudotis balsavimo teise ir būti kandidatais per Europos Parlamento rinkimus todėl negali būti keičiamos nepakeitus minėtos direktyvos.“
Štai taip. Leis ES – keisime, neleis – nekeisime. Tačiau kai klausimas paliečia mūsų „išrinktųjų kastą“, tai galima ignoruoti ES nurodymus – Seimas ką tik atsisakė leisti užsieniečiams (atsiprašau, ES piliečiams iš kitų šalių-narių) steigti politines partijas ir dalyvauti jų veikloje.
Tačiau balandžio 21 d. ES vairininkų ir jų tarnų tikrieji tikslai atsiskleidė atvirai ir Lietuvoje – kandidatai į EP narius ir Europos sąjungos federalistai Lietuvoje liberalas Petras Auštrevičius, konservatoriai Emanuelis Zingeris ir Laima Andrikienė, socialdemokratai Juras Požėla ir Gediminas Kirkilas nusimetė kaukes. Jie pasirašė ir viešai paskelbė Europos federalistų EP rinkimų pažadą, kuriuo kaip EP nariai be kitų prievolių įsipareigoja net veikti prieš Lietuvos valstybę:
– siekti Europos pinigų sąjungos išbaigimo papildant ją tvirta ekonomine ir fiskaline euro zonos sąjunga su atskiru euro zonos biudžetu;
– raginti sušaukti konstitucinį konventą, kad galima būtų reformuoti ES sutartis siekiant sukurti federacinę Europos Sąjungos ar bent jau euro zonos valdymo sistemą;
– reikalauti, kad Europos Komisija taptų tikra Europos vyriausybe, o Europos Parlamentui būtų suteiktos tokios pačios galios kaip ir valstybių narių atstovams.
Žodžiu, net LR Seimo nariai raštu ir viešai įsipareigojo veikti prieš mūsų valstybę, kuriai jie prisiekė. Prisiminkime pernai lapkrityje H. Vom Rumpėjaus pareiškimą Vilniuje, kad ES tautos ir valstybės turi išnykti. Todėl nuolankūs ES tarnai Lietuvoje, kuriuos gerai apmokame mūsų valstybės lėšomis, faktiškai paskelbė, kad nebereikia valstybių narių parlamentų ir vyriausybių. Tebūnie ir vienas bent jau euro zonos biudžetas.
Teisingai – viena valstybė, vienas biudžetas. Tikėsimės „demokratiškai“ leis mums turėti Lietuvos gubernijos ir savivaldybių biudžetukus. Štai dėl ko „patyrusi“ Euro-biurokratė ir Lietuvos Euro-derybininko P. Auštrevičiaus pavaduotoja D. Grybauskaitė, tapusi Prezidente, Lietuvos vardu pasirašė su euro zonos valstybėmis atskirą susitarimą dėl taip vadinamo euro zonos stabilumo mechanizmo, o dabar stumia mus į šią skęstančią nepadengto euro zoną, verčia atsisakyti 107% mūsų atsargomis padengti lito.
Pats sutarties pavadinimas jau verčia susimąstyti – pasirašyta dėl euro zonos stabilizavimo t.y. dėl šios zonos valstybių probleminių skolų, kurios jau pasiekė 4000 mlrd. EUR, gelbėjimo. Tačiau tai neprivertė susimąstyti mūsų Seimą, kone vienbalsiai ratifikavusį šį Prezidentės dekretu pasiūlytą susitarimą ir priėmusį įstatymus dėl euro įvedimo Lietuvoje.
Dauguma mūsų, iš inercijos pasitikėdami valdžia vien todėl, kad ji yra valdžia, psichologiškai vis dar vengia įsisąmoninti, kas iš tikrųjų vyksta, kodėl taip forsuotai ir be paaiškinimų mus stumia į euro zoną. Per daug baisi atvirai demonstruojama realybė.
2014-01-06 LRT laidoje „Teisė žinoti“ Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras ir nepriklausomas finansų analitikas Valdemaras Katkus patvirtino, kad Vokietijos ir kitų šalių centrinių bankų daryti išsamūs tyrimai parodė, jog buvimas euro zonoje kaip tik pagilino ir pratęsė krizę. Per dvejus metus nuo euro įvedimo Estijos skola beveik padvigubėjo.
Balandyje Toronte vykusioje „The Institute for New Economic Thinking“ (Niujorkas, JAV) konferencijoje dalyvavę pasaulio finansų ir ekonomikos pirmieji smuikai aptarė pasaulio biznio ir strateginės globalios politikos klausimus. Niekas iš pasaulinių ekspertų jau nebetiki Eurozona ir net pačia ES. Vokietija tiesiog pasinaudojo Euro zona, beatodairiškai plėsdama savo eksportą, ir dabar palieka visą Europą kaip atsilikusį ir išsemtą kraštą, persiorientuodama į Kiniją ir kitas rinkas.
Kodėl mes vis dar aklai tikime mūsų valdžia, nors sveikas protas sako, kad tai daryti negalima. Tikime gražiomis pasakomis, nepagrįstomis jokiais įrodymais. Ir džiaugiamės jos mums siūlomomis pramogomis – svarbiausia, nepradėkite mąstyti. Kol čerpė nuo stogo nenukrito ant konkrečios galvos, tol toks vidutinis statistinis ES pilietis ir pėdina toliau gatve, net neatsigręždamas į čerpę, jei ji nenukrito ant jo galvos.
Taigi, ES vystymosi tendencijos akivaizdžios ir jau atvirai skelbiamos. Mums apsispręsti reikėjo jau seniai, bet neturime išmanančios ir psichologiškai tvirtos, be vergo sindromo mūsų valstybės valdžios. Reikia nedaug – savigarbos ir šalto proto. Tačiau tokių mūsų vadovų nereikia nei ES, nei JAV, nei Rusijai. Nemanau, kad kandidatų į Respublikos Prezidentus debatuose išgirsime klausimą dėl ES ateities. Išsisuko ir jie patys nuo šio klausimo jų programose. Apsiribojo tik deklaracijomis.
Kaip apsaugoti nusistovėjusią sistemą nuo galimų permainų? Po fiasko su referendumais valdžiai beliko įsukti tik propagandinę gąsdinimo karu mašiną. Belieka tik iki gegužės 11 d. Prezidento rinkimų paskelbti visuotinę mobilizaciją. Tada „teks“ rinkti tą pačią Prezidentę, nes „negalima“ keisti valdžios karo metu. „Nesvarbu“, kad per penkerius D. Grybauskaitės valdymo metus Lietuva tapo korumpuočiausia ES šalimi, kad valstybės lėšos strateginių klausimų pretekstu semiamos rieškučiomis ir atvirai, kad Prezidentės iniciatyva įstatymais įteisintas dvigubas teisingumas – ne tik teismų, bet ir prokurorų, kurie nekreipdami dėmesio į teismo nuomonę nori tiria nusikaltimą, nori netiria, abiem prokuratūros vadovams pradedamos ikiteisminio tyrimo bylos, Prezidentės vyriausiąją patarėją faktiškai drauge su jos vadove prokuroras jau kviečia į kaltinamųjų suolą teisme, o pačiai Prezidentei jei nebus perrinkta, teks keliauti ten pat. Liko dar Konstitucinis Teismas – uolus palaimos valdžiai dalintojas.
Net Rusija, kontroliuojanti tikrąją nuo mūsų rinkėjų slepiamą Prezidentės D. Grybauskaitės biografiją, laiku padėjo! Kaip nepadės, jei penkerius metus Lietuvos vadovu buvo ponia, dėl kurios Rusijai galvos neskaudėjo. Dargi padėdavo Rusijai užsipulti mūsų gamintojus ir transportininkus. Ir dėl dujų kainų nekvaršino Rusijai galvos. Kaip ir Ukrainos Ministrė Pirmininkė Julija Tymošenko. Ir į skystų dujų alternatyvinio terminalo statybą, ignoruojant sveiką protą, pasikviesta Vokietijos įmonė PPS, bendrais projektais ir gaunamais užsakymais glaudžiai susijusi su Vokietijos Eon Rur Gas, kuri yra ne tik „Gazprom“ partnerė ir akcininkė (tikiuosi, Nord – Stream projekto dar neužmiršome), bet ir drauge su „Gazprom“ valdo po 38% AB „Lietuvos dujos“ akcijų. Nepasimokėme iš „Niukem“ istorijos – labai „tinkamą“ rangovą mums pasiūlė Vakarai. Tad kas mums gali garantuoti, kad PPS, galimai susitarusi su Eon Rur Gas ar „Gazprom“, „neįstrigs“, pvz. kur nors požeminiuose skystų dujų terminalo darbuose ir laiku (iki 2015 m.) nebaigs darbų. Sumokės mums PPS už vėlavimą kokią simbolinę keliasdešimties milijonų litų baudą, bet laikas bus prarastas. Tuo tarpu „Gazprom“ sutartis dėl dujų tiekimo į Lietuvą baigiasi š.m. gruodžio 31 d., o naujoji sutartis dar nepasirašyta.
Bent kiek norintys mąstyti, o ne tik matyti D. Grybauskaitės jau ne „vietinius karus“ TSKP CK Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, bet su Rusija, privalo suvokti esminį klausimą – „Gazprom“ ir Rusijai šiuo metu išskirtinai naudinga konfliktinė Lietuvos ir Rusijos padėtis. O jei pati Lietuva Prezidentės D. Grybauskaitės asmenyje uoliai kuria šį pretekstą, drauge su V. Landsbergiu vaidindami didelius Lietuvos patriotus, tai Rusijai belieka tik džiaugtis ir pagąsdinti demaskuoti ją kad išsigandę rinkėjai ją perrinktų. ES ir JAV taip pat sudarė idealias galimybes Rusijai pasireikšti Ukrainoje. Stebint šiuos įvykius ir, visų pirma, Vokietijos reakciją į tai, norom nenorom klausi savęs, ar neįvyko dar vienas Ribentropo – Molotovo pavyzdžio slaptas suokalbis, kuriuo sutarta pasidalinti Rytų Europą, o jei įvykiai gerai susiklostys, tai ir suvienyti ES, kurioje madas diktuoja Vokietija, su Muitų Sąjunga, kuriai vadovauja Rusija. Stiprios vieningos Ukrainos nereikia nei Vokietijai, nei Rusijai.
Kokias išvadas turtėtų pasidaryti Lietuvos pilietis, jei jam dar rūpi mūsų valstybė?
Pirma, nebalsuoti už liberalų, konservatorių ir socialdemokratų partijų sąrašus EP rinkimuose, nes balandžio 21 d. ES federalistų įsipareigojimą šių partijų atstovai tikrai negalėjo pasirašyti savarankiškai, nesuderinę to su savo partijomis.
Antra, nebalsuoti už kandidatus į Prezidentus, kurie aiškiai ir raštu neįsipareigoja ginti Lietuvos valstybę ne tik nuo Rusijos, bet ir nuo ES federalizavimo, taip pat ir euro įvedimo Lietuvoje. Iš D. Grybauskaitės, Z. Balčyčio, A. Zuoko to nesulauksime. Už V. Tomaševskį, nors jis bene dalykiškiausiai pasisakė apgailėtinuose LRT debatuose, nebalsuosiu dėl kitų priežasčių.
Tad pateikiu viešus klausimus kitiems trims kandidatams A. Paulauskui, N. Puteikiui ir Br. Ropei, kurių programose ir debatuose pasigedau aiškumo, kur link jie vestų Lietuvą:
1. Ar leisite įgyvendinti ES siekį, kad Lietuva atsisakytų valstybingumo, įvestų euro?
2. Ar kreipsitės į Seimą dėl Seimo narių, įsipareigojusių veikti už ES vertimą viena federacine valstybe ir tuo pažeidusius priesaiką Lietuvos Respublikai, apkaltos?
3. Ar vykdysite 2012-10-12 d. referendumo sprendimą, ar ribosite Tautos teisę į referendumą?
Autorius yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras
Labai svarbūs, labai aktualūs klausimai kandidatams. Tačiau, kad ir ką jie beatsakytų, vistiek lieka abejonių dėl pasitikėjimo jais, nes tie žmonės nėra realiai “išbandyti” ekstremaliose valstybės gyvenimo situacijose ir lieka neaišku, kaip jie pasielgtų esant dideliam prievartiniam ES spaudimui besąlygiškai paklusti įsakymams iš Centro. Ir ne tik Centro. Prezidentas gali sulaukti tam tikrų spaudimų ir iš vietinių politikų Lietuvos “vidaus gyvenimo” klausimais. Gerai nepažįstant šių kandidatų (AP, NP, BR) principingumo ir tvirtumo, tikėtina, kad bent jau prieš ES prievartą jie sukluptų. Nežinau, ar jie teiksis atsakyti į gerbiamo Signataro klausimus, net jei ir pažadėtų vykdyti įsipareigojimus Valstybės ir Tautos naudai, tačiau dėl didesnio aiškumo jie dar privalėtų labai tiksliai nurodyti, KAIP jie šiuos įsipareigojimus įgyvendintų . Priešingu atveju- pažadai ir liks tik pažadais. Tokioje neaiškioje situacijoje, kuri yra dabar, išviso sunku būtų išdrįsti balsuoti už kažkurį kandidatą, kad ir taip vadinamą “mažiausią blogybę iš 7”- yra didelė tikimybė, kad net ir šiam momentui “tinkamiausias” kandidatas, tapęs Prezidentu, paklusniai taps vieninga Sistemos dalimi. Todėl kol kas pagrįstai kyla klausimas : koks tikslas didinti rinkėjų aktyvumo procentą, naudingą tik Vienai Personai, jei bet kuriuo balsavimo variantu gausime iš esmės tą patį rezultatą… … ..?
Dar du LABAI SVARBŪS KLAUSIMAI kandidatams, kurių atsakymai taip pat nulemtų pasirinkimą:
KOKIE ASMENYS sudarytų Prezidento komandą laimėjimo atveju?
KOKIUS ASMENIS numato skirti į tų Valstybės institucijų vadovus, kuriuos išskirtinai skiria tik Prezidentas?
,Tačiau balandžio 21 d. ES vairininkų ir jų tarnų tikrieji tikslai atsiskleidė atvirai ir Lietuvoje – kandidatai į EP narius ir Europos sąjungos federalistai Lietuvoje liberalas Petras Auštrevičius, konservatoriai Emanuelis Zingeris ir Laima Andrikienė, socialdemokratai Juras Požėla ir Gediminas Kirkilas nusimetė kaukes. Jie pasirašė ir viešai paskelbė Europos federalistų EP rinkimų pažadą, kuriuo kaip EP nariai be kitų prievolių įsipareigoja net veikti prieš Lietuvos valstybę:
– siekti Europos pinigų sąjungos išbaigimo papildant ją tvirta ekonomine ir fiskaline euro zonos sąjunga su atskiru euro zonos biudžetu;
– raginti sušaukti konstitucinį konventą, kad galima būtų reformuoti ES sutartis siekiant sukurti federacinę Europos Sąjungos ar bent jau euro zonos valdymo sistemą;
– reikalauti, kad Europos Komisija taptų tikra Europos vyriausybe, o Europos Parlamentui būtų suteiktos tokios pačios galios kaip ir valstybių narių atstovams.’
ar jauciat dideli malonuma,stumdydami es s.da ?
rąstas – rašoma nosinė šaknyje 🙂
Gerai, Tauta už išdavikus nebalsuos. Aš taip pat. Tai kiek mūsų , gal 10 – 15 nuošimčių susirinks, o liaudis . O liaudis, manau, nei klausimų uždavinės , nei domėsis už ką balsuoja. Nepasitikiu liaudimi.
Aš pats panašiai rašau, gaunasi, kad ‘smegenys’ nepasitiki ‘raumenimis’… Kas kalti, smegenys ar raumenys?
Ateis laikas ir bus teisemi.
Beje, Vaišvila, kaip ir Landsbergis, vis dar Lenkijos šliaužimo “nemato”, nors ji jau po Lietuvos kiemą vaikštinėja… ir Kirkilą su Butkevičiumi advokatais čia turi…
Pamiršot, negirdėjot, neskaitėt ar tiesiog dirbat provokatoriaus darbelį?
1. https://alkas.lt/2013/09/15/z-vaisvila-ar-suvokiame-netolimos-istorijos-pamokas/
Ir šitą “pamiršot”?
https://alkas.lt/2013/02/11/signataras-z-vaisvila-uzsienio-reikalu-ministra-praso-paaiskinimu/
Sprendžiant iš reakcijos, išeitų, kad pataikiau nelabajam į ragus…
Visiškai sutinku – užteko akylajam “Kažin” (2014 m. balandžio pabaigoje) pastebėti, kad Vaišvila – lenkų agentas, ir pastarasis puolė reaguoti – nusikėlė į praeitį (2013 m. vasarį ir rugsėjį) ir suskubo straipsnius rašyti, kad save pateisintų. 😀
😀
ką čia advokatauji senam melagiui “Kažin”? Visi normalūs žino, kad šitas patologinis negali kitaip , nes yra apmokamas.
🙂
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=2443&p_d=146793&p_k=1
Seime vyks diskusija „Ar Tautos valią saisto narystės Europos Sąjungoje įsipareigojimai?“
2014 m. balandžio 22 d. pranešimas VIR
Balandžio 30 d., trečiadienį, 13 val. Seimo Europos informacijos biure (Seimo III r., Gedimino pr. 53, Vilnius) vyks Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto ir Seimo Europos informacijos biuro rengiama „Europos savaitė 2014 m.“ diskusija „Ar Tautos valią saisto narystės Europos Sąjungoje įsipareigojimai?“
Pastaruoju metu vis dažnesnės tampa iniciatyvos dėl referendumų organizavimo, kuriuose siūloma pasisakyti dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos pakeitimų, keliančių pagrįstų abejonių dėl jų atitikties Lietuvos Respublikos įsipareigojimams, prisiimtiems stojant į Europos Sąjungą. Vis dar nerimsta diskusijos dėl draudimo užsienio subjektams parduoti žemę Lietuvos Respublikoje, o pastaruoju metu atsirado ir nauja iniciatyva dėl Lietuvos nacionalinės valiutos lito išsaugojimo. Tačiau referendumų iniciatorių ir juos palaikančiųjų pateikiami argumentai kelia klausimų, ar nepamiršome daugiau nei prieš dešimtmetį, 2003 m. gegužės 10 ir 11 dienomis įvykusiame referendume, pareikštos Tautos valios, kad Lietuvos Respublika būtų Europos Sąjungos narė su visais iš šios narystės kylančiais įsipareigojimais. Kaip vertinti piliečių iniciatyvinių grupių reiškiamas iniciatyvas, nederančias su daugiau nei prieš dešimtmetį pareikšta Tautos valia dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje? Į šiuos ir kitus klausimus bandysime atsakyti diskusijoje.
Įdomu, ar į tokią diskusiją būtų įleistas gerb. Z.Vaišvila? Jis tikrai daug ką paaiškintų tiems Lietuvos išdavikams ir Suvereniteto pardavėjams, už ką Tauta balsavo apgaulingame stojimo referendume, ir už ką nebalsavo. O Tauta balsavo TIK už stojimo faktą, bet ne už stojimo Sutartį… Jau nekalbant apie įvairius referendumo pažeidimus…
Šitaip melagingai eurobolševikų saugoma ES Sutartis verčia manyti, kad Sutartis yra ne dokumentas, kuris bendru sutarimu gali būti keičiamas, o Nekeičiamas ir neginčijamas Mirties Nuosprendis… Tai UŽ KĄ Tauta balsavo euroreferendŪme ?
Labai teisingai pastebejote: 2013 referendume tauta balsavo TIK del stojimo i ES, ir jokiu budu ne del teisiniu aktu, itvirtinanciu es teises virsenybe pries Konstitucija. Siuos aktus seimas, sulauzydamas Konstitucija (nes Konstitucijos, kaip teisinio dokumento, nustumimas i antra plana gali buti priimtas TIK REFERENDUMU), prieme vienasaliskai praejus daugiau kaip metams po to. Cia Songailos straipsnis apie tai:
https://alkas.lt/2014/04/07/g-songaila-prof-v-landsbergiui-apie-referenduma-ir-apie-panieka-ii/
‘..pasigavo ir Konstitucinis Teismas, šių metų sausio 24 d. pareiškęs, kad negalima siūlyti jokių Konstitucijos pataisų, jeigu jos gali prieštarauti „europiniams įsipareigojimams“. Nesvarbu kas, kada ir kaip prisiėmė ar nustatė tuos į(si)pareigojimus – jie yra konstitucinė vertybė, konstitucinis imperatyvas, užtikrinantis Konstitucijos vientisumą.
Žodžiu, jeigu kas nors ką nors siūlo, o tas siūlymas gali prieštarauti „europinei teisei“, tuomet prieš tai reikėtų surengti referendumą konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos dalyvavimo Europos sąjungoje“ panaikinimui. Tiesa, Konstitucinis Teismas nutylėjo, kad šis „konstitucinis aktas“ buvo priimtas ne referendumu ir kad jis buvo priimtas praslinkus keturiolikai mėnesių po Tautos referendumo dėl stojimo į Europos sąjungą. Galite pasitikrinti – visos ES šalys jau buvo ratifikavusios Stojimo sutartį, Lietuva jau buvo Europos sąjungos nare, o šio akto dar nebuvo.
Mums, tautininkams, tai nėra jokia naujiena, nes mes dar prieš 2004 metų liepos 13d. viešai protestavome dėl šio projekto, neteisėtai nustatančio Europos teisės viršenybę, kadangi dėl tokios viršenybės ir dėl tokio akto Tauta 2003m. gegužės 10-11d. referendume nebalsavo. ..’
ačiū už vertingas pastabas
Kas šitą TIESĄ pasakys balandžio 30 d renginyje Seime, garsiai ir tiesiai į akis europininkams ir jų nupirktiems teisininkams?
Beje, pateiktame Seimo tekste yra rašoma: “…Tačiau referendumų iniciatorių ir juos palaikančiųjų pateikiami argumentai kelia klausimų, ar nepamiršome daugiau nei prieš dešimtmetį, 2003 m. gegužės 10 ir 11 dienomis įvykusiame referendume, pareikštos Tautos valios, kad Lietuvos Respublika būtų Europos Sąjungos narė su visais iš šios narystės kylančiais įsipareigojimais…”
Atkreipiu dėmesį http://www.vrk.lt/ankstesni -> 2003-05-10 /Seimo nutarimu/ Referendumas įvyko, sprendimas priimtas/ Referendumas dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje 2003 m. gegužės 10-11 d./
Referendumo pavadinimo tekste nėra žodžių “su visais iš šios narystės kylančiais įsipareigojimais…” Tai tik akivaizdus bandymas įteisinti eurobolševikų sumąstytą melą.
vadinasi,nieko Tauta neisipareigojo,:) o tie,kurie isipareigojo,tegul parceliuoja SAVO zemes.
Labai teisingai pastebejote: ‘..Tai tik akivaizdus bandymas įteisinti eurobolševikų sumąstytą melą..’ Butent- bolsevizmas. Tik si karta sklinda jis ne is rytu (kaip buvome prate), o is vakaru. Ir tai tik irodo, kad sis visuomenes maras niekur nedingo (kaip mus bando itikinti), jis keicia pavadinimus, bazavimosi vietas, bet yra gyvybingas kaip niekada. Kryptingai siekia uzsibreztu tikslu, kurie yra bendri nesvarbu po kokia kauke jis pasirodytu. Is to galima daryti isvada, kad bolsevizmo ideologai ir ‘stumejai i platuji pasauli’ yra laabai galingi ir tapatinsis su bet kuo (Rusija, europos sajunga, Amerika ar bet kuo kitu), kas pades jiems igyvendinti ju siaubingus tikslus
ar nepriestaravo LR Konstitucijai isipareigojimai del Zemes ,stojant i ES ?
ar nepriestarautu Konstitucijai euro ivedimas ?
kodel visi meluoja,kad istojom i ES ?
Labai geri klausimai.
Savanaudiškai pakeistas konstitucijos 47 straipsnis, referendume neatsiklausus tautos, prieštarauja konstitucijoje užtvirtintoje nuostatoje.
1 straipsnis
Lietuvos valstybė yra n e p r i k l a u s o m a demokratinė respublika.
“Sėkmingai” pardavus žemes svetimiems, Lietuva tampa priklausoma nuo svetimų, tampa invalidė.
Lietuviškos bendruomenės prievartinio atplėšimo nuo žemės ir kabinimo ore įteisinimai
prasidės po 2 dienų.
Manau, kad artėjant klaikiąjai gegužės 1-ąjai derėtų skelbti trumpą ir aiškų pranešimą visiems agresyviems svetimšaliams – Lietuvos žemių pirkliams su štai tokia mintim. Kol neįvyko referendumas, visi sandoriai yra nusikaltimas prieš Lietuvą.
pataisau
… prieštarauja konstitucijoje užtvirtintai svarbiausiai nuostatai.
ar kreipesi seimo nariai i Konstitucini teisma del siu Konstitucijos pazeidimu ?
Neteko girdėt ar skaityt apie tokį kreipimąsi.
Puiki antraštė. Patiko. Reiktų mums atsiriboti nuo seimo, naikinančio Lietuvą.
dovanoju..antraste..)
Idėjos autorius – vedlys, jei atsiranda pasekėjų.
ar seimas patvirtino MORATORIUMA iki referendumo rezultatu ?
Dar dėl jo balsuos, lyg turėtų gegužės 6 dieną, nežinau tiksliai.
Šiaip tai visi mato, kokia kryptimi ta ES juda. Aš nesuprantu, tada kokio velnio aplinkui kažką vis sukti – surenkim tos narystės PANAIKINIMĄ ir baigtas kriukis. Terliojamės čia kažko pastoviai, o visi rodikliai buvimą ES parodo, kaip nepalankų Lietuvai, tai užtenka gal pilstyt iš tuščio į kiaurą?
Lietuviška bendruomenė gali kurti savo Didingąją Lietuvą savarankiškai, kaip užrašyta konstitucijoje.
Lietuvos piliečiai gali gyventi taip, kaip vokiečiai Vokietijoje, kaip anglai Anglijoje. Bastytis po visą pasaulį nereik. Deja, agresyvios rytų ir vakarų imperijos erodai klastingai siekia sunaikinti Lietuvą, išniekindami Lietuvos konstituciją.
Liko 1 diena iki klaikiosios gegužės 1-ios. Tai yra giljotina, užvakar pasakė man. Tai yra kartuvės, tiksliau apibūdinant.
Lietuviai, kaip išmintingai susitvarkyti su piktų svetimųjų antikonstitucine agresija prieš Lietuvą?
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=7715&p_k=1
http://www3.lrs.lt/pls/inter/seimas_tiesiogiai.tv_anonsai
13:00 per TV kanalą ‘Seimas – tiesiogiai’
Nurimkite, mielieji euroskeptikai, bent vienam vakarui. LRT transliuoja nuostabų koncertą Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dešimtmečiui. Paklausykite puikios klasikinės muzikos, džiugių liudijimų. Kaip miela, kad gegužės 1-oji mūsų valstybėje jau nebe sovietinių paradų, o laisvės garantijų, demokratijos triumfo diena. Sveikinu visus, net ir tuos, kurie nesuvokia, kokia svarbi mums ši sukaktis. Džiaukimės, švęskime, sveikinkime vieni kitus!
tuo pačiu dar ir Lietuvos konservatorių įsteigimo diena
Kokių tik sutapimų nebūna…
Su Vardadieniu, Signatare! Laimės, meilės, džiaugsmo, sveikatos!
Nuoširdžiai dėkoju.
Retai kas šiais laikais sveikina su vardadieniu. Nebent Jonus ir Janinas.
Ruošimės kitai savaitei.
Gerb. Signatare, prisijungiu prie sveikinimų;)
Dar vis tebelieka neaišku, kaip ruoštis kitai savaitei. Ar tie 2-3, galbūt, galimi kandidatai atsakė į Jūsų klausimus, ar aiškėja jų pozicija dėl ES ir Lietuvos tarpusavio santykių? Į asmeniškai (elektroniniu būdu, nes ne į visus miestus atvyksta susitikti) užduodamus klausimus nereaguoja. Kol kas esame visiškai pasimetę. Joks pasitikėjimas galimais kandidatais nedidėja. Kaip balsuoti nežinia už ką?
Dar kartą dėkoju už sveikinimus.
Dėl kitos savaitės. Manau, kad bus reikšmingų įvykių.
Bent aš padarysiu tai, ką, mano supratimu, privalau padaryti.
Kandidatai tyli. Manau, neturi, ką atsakyti ne tik į mano klausimus.
Jau pirmoji LRT laida parodė, kad dėl vienų ar kitų argumentų visi iki vieno, kas su formaliu patosu, kas iš beviltiškumo nuleistu balsu, bet visi iki vieno pasisakė už euro įvedimą ar bent jau susitaikė su tuo. Tai, kaip lakmuso popierius.
Balandžio 23 d. viešame susitikime su šiauliečiais paskutinis klausimas buvo toks pat kaip ir Jūsų, Rasa.
Laiko išsamesniam pokalbiui pritrūko, tačiau spėjome štai ką. Pradėjome atranką atmetimo būdu. Visų pirma, paklausiau, ar yra susirinkusiems klausimų dėl D. Grybauskaitės. Visi atsakė, kad dėl šios kandidatės visiems susirinkusiems viskas aišku. Ir ragino skubiau mane pasisakyti dėl kitų. Netrukome atmesti ir Z. Balčyčio kandidatūrą – ir dėl jo ir jo atstovaujamos partijos nuostatos dėl E. Estrelos rezoliucijos, Reprodukcijos įstatymo projekto, socdemų patekto Seimui, dėl jo aiškaus nenoro būti išrinktu, dėl jo partijos nuostatos referendumų klausimais. Dėl A. Zuoko taip pat šiauliečiams viskas aišku, jie nesiruošia diskutuoti. Vieningai atmetėme ir V. Tomaševskį. Beje, pirmojoje LRT laidoje šis kandidatas, mano subjektyvia, nuomone, bene dalykiškiausiai pasisakė – kad nors tokį dalykinį lygį siektų likusieji, pavadinkime, lietuviškieji kandidatai. Antroje LRT laidoje V. Tomašveskis, užsiciklino abortų ir bažnyčios klausimais, jais pakeisdamas vos ne visus dalykinius ir nedalykinius Jakilaičio klausimus.
Su šiauliečiais mūsų visų pasisprendimui palikome likusius tris – A. Paulauską, Br. Ropę ir N. Puteikį. Dėl A. Paulausko kalbėjome ne emociškai (KGB temos susitikime buvo gan išsamiai aptartos dar iki šio klausimo), atkreipiau dėmesį, į tai, kad bent jau teisėsaugoje, kuri yra šiandien viena svarbiausių temų, jis vienintelis gaudosi. Vien populistiškų paaiškinimų šia tema, kuriais antrojoje LRT laidoje vos ne į visus klausimus atsakinėjo N. Puteikis, deja, neužtenka. Esmė yra ne Konstitucinis teismas, kaip visų blogybių panacėja, o jo teisėjai. Tie ar kiti teisėjai tuos pačius klausimus ir Aukščiausiame Teisme tuos pačius klausimus išspręs taip, kaip reikia sistemai. Kuo mažiau kandidatas išmano klausimo (taip pat ir šito) dalykinę pusę, tuo paprasčiau tai aiškina. Visi suprantame, ką daro dabartinis Konstitucinis Teismas. Tačiau reikia spręsti lygiagrečiai du esminius dalykus – pradėti apkaltą šio teismo teisėjams Seime ir spręsti sistemos klausimą, Esmė yra ta, kad dabar, o ir pagal mūsų dar tebegaliojančią Konstituciją esminiai dalykai sprendžiasi Seime. Neatsitiktinai sistema drauge su Prezidente ir padarė šią sistemą visiškai uždarą – realius šansus pateikti į Seimą turi tik sisteminių partijų nariai, finansavimą politinei veiklai uždarant biudžeto pinigais. Todėl N. Puteikio, vengiančio atsakyti į esminius klausimus (euras, referendumai, AE ir sistemos keitimas, o ne jos spardymas, anot N. Puteikio), manęs kaip rinkėjo netenkina. Todėl šiauliečiams pasiūliau susitikimo su N. Puteikiu metu gauti jo raštiškus įsipareigojimus. Paskutiniu metu jis labai noriai pasirašinėja įvairius susitarimus, kad gausintų parašų rinkėjų ir rėmėjų gretas. Beje, dalyvavau jo komandos organizuotoje diskusijoje dėl euro klausimo, kuri vyko prieš pat pirmąją LRT kandidatų laidą. Tai, ką pasiūlėme N. Puteikiui (ne tik esminius euro – lito klausimus, bet ir labai konkrečią D. Grybauskaitės kritiką dėl jos interesų konflikto Lietuvai brangiai skolinantis), N. Puteikis laidoje nepanaudojo.
Esminis klausimas yra tai, kad nė vienas kandidatas nepasisako, o ir LRT to aptarti nepasiūlys – tai Lietuvos ir ES santykių klausimas. Demagogams dėl Rusijos primenu, kad tebegalioja konstitucinis Lietuvos įstatymas dėl nesijungimo į postsovietinę erdvę. Todėl ES ateitis ir Lietuvos santykis su šia akivaizdžiai federalizuojama struktūra yra esminis klausimas, į kurį niekas neatsako.
Dalykiškiausiai diskusijose atrodo Br. Ropė, tačiau bijau, kad jo kvapo neužteks kažką esmingai keisti. Man labai nepaliko ekspertai.eu pasklebta Br. Ropės rinkimų štabo informacija apie jų tam tikrų iniciatyvų derinimą su “Baltosiomis pirštinaitėmis”. Pakvipo galimu R. Karbauskio ir D. Grybauskaitės susitarimu.
Iš kitos pusės, jau pasirodė ir vieša V. Landsbergio parama N. Puteikiui, kas mane nenustebino – jo pritarimas N. Puteikio pasiūlymui demilitarizuoti Karaliaučiaus sritį. Visą šios srities klausimą reikia spręsti, bet ne landsbergiškais tuščiais ir provokuojančiais pareiškimais. Prie šio kausimo grįžti būtina, tačiau tai reikia daryti bent drauge su Lenkija ir Vokietija. Kad vėl nebūtumėme vieninteliais išsišokėliais prieš Rusiją, ką sėkmingai dabar daro D. Grybauskaitė – lyg idealus Rusijos rezidentas Lietuvoje.
Labiausiai prašiau šiauliečių atsisakyti prietaro, kad jo balsas tariamai prapuls, jei jis balsuos už kandidatą, kuris, balsuotojo nuomone, neturi šansų laimėti. Taip mastyti kategoriškai negalima – taip niekada nežinosime tikros mūsų visų valios.
Tačiau, manau, kitą savaitę bus esminių įvykių. Rezervavau laiką bent dviem mano spaudos konferencijoms Seime.
Geros dienos!
Ačiū. Lauksime naujienų.
ir,kad niekas ka JUS darote nenueitu veltui.Aciu,kad esate su Tauta.Sekmes Jums .
Prisijungiu prie sveikintojų būrio. Linkiu Jums, gerbiamas signatare, puikios sveikatos, daug jėgų ir energijos !!!