Šiaulių pramonininkų asociacijos iniciatyva Šiauliuose netrukus bus įdiegta pirmoji „Ateities mokyklos“ informacinė sistema. Pritraukus rėmėjų, iki rugsėjo pabaigos iš viso šiame mieste planuojama įrengti 7 mokyklas, kurių mokiniai naudosis pažangiausiomis technologijomis.
Pilotine šio projekto mokykla pasirinkta Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija, kurią žadama įrengti iki balandžio pabaigos. Kiekvienas jos mokinys netrukus turės vieną e-kortelę, kuri bus ne tik raktas į mokyklą, viešojo transporto bilietas, bibliotekos skaitytojo pažymėjimas, bet ir elektroninė piniginė.
„Džiaugiamės, kad Šiauliai neatsilieka nuo didžiųjų Lietuvos miestų, kuriuose kuriamos šiuolaikiškos, patogesnės ir saugesnės mokyklos. Tikimės, kad rugsėjį jau būsime minimi tarp miestų, turinčių daugiausiai pažangiomis technologijomis besinaudojančių mokyklų“, – sako Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.
„Mus, pramonininkus, šiems projektams pastūmėjo statistika, prognozuojanti, kad nuo 2004 m. iki 2020 m. Lietuvos moksleivių skaičius sumažės nuo 45 iki 25 tūkst. Tai pavojaus skambutis pramonei – mes investuojame didelius pinigus, o kas užims darbo vietas? Kiekvienas moksleivis turi būti saugomas kaip perliukas, nes jų skaičius mažėja ir tas klausimas neduoda mums ramybės“, – teigia Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas.
Vinco Kudirkos progimnazijos administracija ir mokytojai pirmieji Šiauliuose pasirinko naudoti atnaujintą elektroninio dienyno „Tamo“ versiją, kuri yra papildyta įvairiomis su elektroniniu mokinio pažymėjimu susietomis funkcijomis, todėl ši mokykla pasirinkta pilotine. Pirmuoju projekto „Ateities mokykla“ mecenatu tapo Šiaulių pramonininkų asociacijos narė bendrovė „Geco investicijos“.
„Pažangios technologijos yra viso ko ateitis, todėl sukurdami sąlygas jomis naudotis nuo mažų dienų, prisidedame prie pažangios visuomenės kūrimo. Jei šios technologijos ne tik sužadina mokinių smalsumą, bet ir užtikrina jų saugumą mokykloje, tuomet tai geriausia investicija į jaunąją kartą“, – sako direktorius Raimondas Štreimikis.
Šiuo metu Lietuvoje elektroninė įranga įdiegta ir sėkmingai veikia jau 20 „Ateities mokyklų“ – Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Anykščiuose, Kėdainiuose, Pakruojyje ir Plungėje.
„Mokyklos, kurių mokiniai jau turi e-kortelę iškart pajuto teigiamus pokyčius – daug kur sumažėjo pamokų praleidimas bei mokinių vėlavimas į pamokas. O ir patys mokiniai pastebėjo, kad naudodamiesi viena kortele, sugaišta dvigubai trumpiau užsisakydami bibliotekoje knygas ar apsipirkdami valgykloje“, – pastebi Lietuvos moksleivių parlamento pirmininkas Juozas Vaidelis.
Iki kovo 31 d. planuojama atrinkti dar 6 Šiaulių mokyklas, kuriose bus įdiegta „Ateities mokyklos“ informacinė sistema. Tikimasi, jog pritraukus rėmėjų, šios mokyklos bus įrengtos dar iki rugsėjo pabaigos.