
Seimo narys Linas Balsys kartu su pustrečio šimto Europos ir Lietuvos visuomeninių, aplinkosaugos bei politinių organizacijų kreipėsi į Europos Komisiją išreikšdamas susirūpinimą dėl nepakankamo skalūnų dujų reglamentavimo ir pakartotinių Poveikio aplinkai vertinimo direktyvos peržiūrų.
L. Balsio teigimu, tarp Europos žaliųjų pasklidęs Europos Komisijos rekomendacijų dėl skalūnų dujų visoje Europos Sąjungoje reglamentavimo projektas neužtikrina pakankamos aplinkos ir visuomenės apsaugos, o rekomendacijos – pernelyg bendro pobūdžio.
„Dar iki paskelbimo tarp žaliųjų išplitęs Europos Komisijos rekomendacijų projektas, kurį ruošiamasi pristatyti sausio 22 d., atskleidė, kad ES rekomendacijos yra silpnos, jos nėra privalomojo pobūdžio. Apmaudu, kad Europos Komija po tiek įvairių konsultacijų, susitikimų su suinteresuotomis grupėmis, studijų, kuriomis aiškintasi dėl teisinių aktų poreikio, nuėjo lengviausiu keliu – tiesiog pakluso „Chevron“, „Total“, „ConocoPhilips“ ir kitų Europoje stipriai veikiančių ir lobizmui lėšų negailinčių transnacionalinių naftos ir dujų korporacijų spaudimui“, – sakė parlamentaras.
Pasak L. Balsio, susirūpinimą kelia ir tai, kad ES vis dar nėra privalomo poveikio aplinkai vertinimo skalūnų dujų žvalgybai, o gavybai taip pat palikti tokie patys reikalavimai, kaip ir kitų dujų išgavimui. „Akivaizdu, kad šiuo klausimu savo pirmininkavimo Europos Tarybai pabaigoje Lietuva nepadarė visko, kad būtų susitarta dėl griežtesnių Poveikio aplinkai vertinimo direktyvos sąlygų, nors turėjo tam puikią progą. Gaila, kad Lietuvos Prezidentė, atstovaujanti Lietuvai ES Vadovų taryboje, taip pat pasirinko tylos politiką, pritardama tarptautinių naftos ir dujų oligarchų, o ne Lietuvos žmonių interesams“, – teigė Seimo narys.
Nors Europos Parlamente buvo balsuota dėl privalomo poveikio aplinkai skalūnų dujų žvalgybai ir gavybai, tačiau gruodžio pabaigoje derybose dėl Poveikio aplinkai vertinimo direktyvos Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva susitarė su Europos Parlamentu, kad privalomo poveikio aplinkai vertinimo skalūnų gavybai nereikės, kadangi dėl šių direktyvos reikalavimų šalys narės nepasiekė bendro sutarimo. Ypač dėl to priešinosi Jungtinė Karalystė.
L. Balsio teigimu, Lietuvos bendruomenės ir piliečių organizacijos turėtų neprarasti budrumo ir atvirai reikalauti, kad skalūninių angliavandenilių technologijos, žalojančios Lietuvos žemės gelmes ir gresiančios geriamojo vandens katastrofa, būtų uždraustos, kaip jau yra padaryta Prancūzijoje.
prezidentės instituciją lauk!
Na Balsys niekada nepasižimėjo didele politine nuovoka tiek čia Lietuvoje, tiek ten Europoje žaidžiant tuos savo žaliuosius žaidimėlius. Ką reiškia oponuoti milijardinėms investicijos argumentų kuris tinka daugiau paspekuliuoti dėl viešo nesutvarkyto tualeto.
Išsipilk prie savo namo srutų ir mėšlo ir triesk apie investicijas.
na , Balsys Lietuvos žmonėms labai prasiskolinęs – visą pavasarį miegojo ir nieko nedarė dėl Ševrono . Turėtų gi pateisinti savo partijos pavadinimą , lauksim rimtesnių darbų .
Ar nebutų Tamstai paprasčiau savam kieme pasistatyti ‘ baidykle’ su Ševron lentele ir kas ryta ją pačiam tvatinti .. vardan Lietuvos žmonių…nereikalaujant to iš balsio.
Ačiū, kad dar žmonės iš Žemaitijos ir Balsys dar kažką realaus darė. o tokie kaip Juozas tik lojo ir nieko nedarė. LOk, lok paskui tokie ir lieka be nieko, o atsibudęs kaltina visus tik ne save.
Kiek tau Balsį Kremlius kas mėnesį sumoka už aktyvią Gavnopromui naudingą veiklą?
O šavronas kiek tau moka? Už aktyvią naudingą veiklą.
JAV skalūninės dujos pabrango ir kainuoja 3000 USD už tūkstantį kubų. Štai ir pasaka baigta…