
Spalio 5 d., šeštadienį – Tarptautinė veltinio diena. Šią dieną 12 val. Gamtos muziejuje, VU botanikos sode, (Kairėnų g. 43) pirmą kartą Lietuvos veltinio amatininkų gildija pristato parodą „Vanduo“.
Parodos lankytojai pamatys daugiau nei pusšimtį unikalių veltinio interpretacijų vandens tema. Kūrybines idėjas sujungė 2013-ųjų metų vasarą Kūrybinės stovyklos metu gimęs įspūdingo dydžio bendras darbas, apie 5 kvadratinių metrų veltas 3D kilimas – „Ežero dugnas“.
Vanduo – gyvas, tekantis, stovintis, skystas, kietas. Jame knibžda daugybė gyvasties savo formomis ir spalvomis stebinančių augalų ir gyvūnų. Veltinis taip pat gali būti tvirtas, kaip ledas, lengvas kaip sniegas, perregimas kaip rūkas… Tokį jį ir pamatysite parodos eksponatuose.
Tik vandens ir rankų šilumos pagalba natūralūs vilnos, šilko, lino, bambuko, kanapių, dilgėlių ir kt. pluoštai, jungiasi tarpusavyje suformuodami nuostabią veltinio faktūrą. Veltinio meistrių rankose vilna virsta įvairių formų kūriniais – nuo papuošalų, aksesuarų, drabužių iki funkcionalių buities dekoro elementų ir meno kūrinių. Begalinė faktūrų, spalvų įvairovė, neribojama jokių taisyklių, suponavo ir šios parodos pavadinimą.
Darbų autorės – kūrėjos, kurioms vilnos vėlimas – menas, amatas, hobis, darbas, pristato beribes veltinio galimybes. Gildijos narės dalyvauja tarptautinėse parodose, veda mokymus Lietuvoje bei užsienyje, jų darbai jau seniai pripažinti Lietuvos ir užsienio tekstilės meistrų, bei vienetinių gaminių pirkėjų iš JAV, Kanados, Australijos ir Europos.
Parodą „Vanduo“ pristato Lietuvos veltinio amatininkų gildija, įsikūrusi 2012 m. rudenį. Jos tikslas – suburti vėlimo meistrus, menininkus ir amatininkus, bei populiarinti rankų darbo, kokybiško veltinio gaminius Lietuvoje bei užsienyje. Gildijos nariai saugo ir tęsi vėlimo tradicijas, kuria naujas technologijas, bei veltinio formas, skatina kūrybiškumą ir tobulėjimą, populiarina šią tekstilės formą.
Paroda veiks iki spalio 27 d.
Parodą taip pat galite aplankyti VU Gamtos muziejaus darbo metu: VI-VII. 12.00-18.00 val.
Pagarba, labai gražu