Liepos 6 d., visos Lietuvos akys nukryps į sostinės širdyje stovinčius Valdovų rūmus: atkurtos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos Didžiajame kieme vyks rūmų atidarymo iškilmės, kuriose dalyvaus aukščiausi valstybės vadovai, užsienio svečiai.
Tesioginę renginio transliaciją per LRT televiziją galėsite žiūrėti ČIA ir ČIA nuo 14 val., liepos 6 d.
Atidarymo iškilmių organizatoriai žada įspūdingą reginį: svečius džiugins integruota vizualinė-muzikinė-literatūrinė-koncertinė programa, per kurią į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus grįš istorija ir valdovai. Iškilmėse įvairias kompozicijas atliks dainininkai Veronika Povilionienė, Augustė Vedrickaitė ir Vaidas Baumila, muzikantai Petras ir Dominykas Vyšniauskai, Vaclovo Augustino vadovaujamas choras „Jauna muzika“ bei Donato Katkaus vadovaujamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Renginį ves aktorius Rimantas Bagdzevičius.
Valdovų rūmų atidarymo iškilmėse bus daug netikėtumų, o renginio kulminacija – rūmų atidarymo ceremonija – bus patikėta ne keletui aukštas pareigas užimančių žmonių, o visiems renginio dalyviams.
„Galimybė atverti Valdovų rūmų vartus bus sudaryta ne tik atėjusiesiems į iškilmes, bet ir visos Lietuvos žmonėms. Tai padaryti jie galės žiūrėdami tiesioginę renginio transliaciją per LRT televiziją. Valvovų rūmai – tai vieta, kurioje telpa daug Lietuvos ir kuri priklauso visai Lietuvai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė.
Valdovų rūmų atidarymo iškilmių ir tiesioginės transliacijos per LRT televiziją pradžia – 14 val. Vėliau, nuo 21.00 val., žiūrovai prie ekranų bus kviečiami žiūrėti iškilmių tęsinį – Gyčio Padegimo režisuotą teatralizuotą koncertą „Opera atsiveria Valdovų rūmuose“, kuris prasidės „Tautiškos giesmės“ giedojimo tradicija liepos 6 d.
Valdovų rūmų muziejaus ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) organizuojamame renginyje beveik keturių šimtmečių operos kelio istoriją mūzų kalba pasakos LNOBT teatro solistai, orkestras, choras, senosios muzikos atlikėjai, šokėjai, aktoriai. Toks renginys Valdovų rūmuose vyksta neatsitiktinai – Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija Vilniuje yra baroko menų karalienės – operos – pirmųjų žingsnių Lietuvoje liudininkė.
„Tai – ne tik atidarymo iškilmių renginys, bet ir įžanga į operos Lietuvoje gimtadienį, kurį kasmet švęsime rudenį. 1636 m. rugsėjo 4 d. Valdovų rūmuose Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vladislovo Vazos rūpesčiu buvo pastatyta opera „Elenos pagrobimas“. Ji čia skambėjo dešimtmečiu anksčiau nei Paryžiuje ar Londone“, – sako dr. J. Karpavičienė.
Koncerto programoje skambės gražiausi Frančeskos Kačini (Francesca Caccini), Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart), Džuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi), Ričardo Vagnerio (Richard Wagner), Amilkarės Ponkjelio (Amilcare Ponchielli), Miko Petrausko, Balio Dvariono, Vytauto Klovos ir Algimanto Bražinsko operų fragmentai, kuriuos papuoš Renesanso ir Baroko epochų šokiai. Klausytojai turės galimybę išgirsti ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės 1792 m. Raitosios artilerijos pabūklų salvę.
Operą Valdovų rūmuose atvers dirigento Roberto Šerveniko ir meno vadovo Česlovo Radžiūno vadovaujamas LNOBT orkestras ir choras, solistai – Sigutė Stonytė (sopranas), Regina Šilinskaitė (sopranas), Irena Zelenkauskaitė (sopranas), Inesa Linaburgytė (mecosopranas), Edmundas Seilius (tenoras), Arūnas Malikėnas (baritonas), Egidijus Dauskurdis (bosas), Liudas Norvaišas (bosas), Jūratės Mikiškaitės-Vičienės vadovaujamas senosios muzikos ir šokio ansamblis „Banchetto musicale“, Giedrės Strikulienės vadovaujamas senosios muzikos ir šokio vaikų teatras „Puelli Vilnenses“, Živilės Antanavičienės vadovaujamas Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos istorinio šokio kolektyvas ir kt.
Atvėrę savo vartus Valdovų rūmai lankytojų lauks jau kitą dieną, liepos 7-ąją, sekmadienį, nuo 11.00 val. Visi bus laukiami rūmų Didžiajame kieme ir lankytojų vestibiulyje veikiančioje atviroje edukacinėje-kultūrinėje erdvėje „Salvete“, kurioje Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai nemokamai rengs įvairias edukacines programas.
Valdovų rūmų muziejaus lankytojų vestibiulyje esančiose kasose įsigijus bilietą, bus galima apsilankyti Valdovų rūmuose veikiančiose nuolatinėse istorinės ir architektūrinės raidos bei atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijose. Bilieto kaina suaugusiesiems – 10 litų, moksleiviams, studentams , senjorams ir neįgaliesiems – 5 litai. Vaikai iki 7 m. įleidžiami nemokamai, bus taikomos ir kitos įvairios nuolaidos.
siam Korupcijos, Melo, Vogimo monstrui 🙁 tfiu-tfiu-tfiu… Amzina panieka siam gelzbetonio AMB Mauzoliejui.
Bus idomu paziureti- kiek Lietuvoje yra dar save gerbianciu zmoniu ar cia tik mankurtu ir liumpenu apgyvendinta teritorija!
Patikėk bus sočiai. Na, bus kur gėjų ir lesbiečių baliukus bei orgijos organizuoti, o bažnyčia pašventins ir pirmyn…
užuojauta tamstai. Iš šono žiūrint, atrodo kaip siaubinga yra būti mankurtu, bet kai pats toks esi, tai nieko baisaus, nes žmogus net nesuvoki, kurioje vietoje ir dėl ko tas siaubas kitiems kyla.
Ko judu čia kankinatės Lietuvoj? Varykit statyti rūmų svetimiems. Va, vokiečiai Berlyne pradeda atstatinėti. Ten galėsit pailsėti nuo “nuomonių” rašinėjomo betoną maišydami.
Per tokius kaip judu – lojančius ant dirbančių, kad vagiančių nesimatytų ir turime, ką turime.
„užuojauta tamstai“, „Per tokius „dirbančius“ – turime, ką turime“.
Valdovų rūmai su krikščionių katedra – kažkaip tandeme dvyniuojasi, ir viena su kita jokiais būdais “nesipjauna”.
Esmė lyg tame, kad kiekvienam režimui reikia tikinčiųjų – pagarba spindinčiomis akimis.
Trumpai tęsiant, aname pastate bus šeimininko viešpaties viešpatautojai, o šiame – šeimininkų valdovų valdatautojai. Tai tik tiek šis pastatas simbolina.