Balandžio 13 d., šeštadienį, Kaune Vytauto Didžiojo universiteto studentai ketina įkurti klubas „Wu wei“, siekiantį suburti Kinijos kultūra besidominčius žmones.
Klubo atidarymas vyks balandžio 13 d. 18 val. rytų kovos menų studijoje „Wudang Tao“ (P.Kalpoko g. 1-26, Kaunas). Atidaryme bus pristatytas naujasis klubas, o VDU Azijos studijų centras dovanos įkurtuvių dovaną.
Renginio metu kviesti kinų kultūros žinovai pristatys daoizmo filosofinę koncepciją „Wu wei“, tradicinės kinų medicinos principus, kaligrafijos subtilumus, pademonstruos kinų kovos menus. Tarp renginio svečių bus menininkė Dalia Dokšaitė, medikė Irena Bartašienė, filosofė doc. dr. Agnė Budriūnaitė, kovos menų mokytojas Aidas Žilinskas ir kt.
Klubas „Wu wei“ Lietuvoje skleis žinias apie tūkstantmetės Kinijos civilizacijos tradicijas, burs visus, kuriems įdomi Kinijos kultūra. Vienas iš klubo įkūrėjų, VDU Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų programos studentas Andrius Vilkas, neabejoja, kad atsiras galimybės organizuoti įvairius kultūrinius renginius, susijusius su šia Rytų Azijos šalimi: kino filmų peržiūras, viešas paskaitas, tradicines šventes, maisto gaminimą.
„Šiuo metu Lietuvoje Kinija vis dar suvokiama kaip komunistinė šalis ir pigios masinės produkcijos gamintoja. Savo klubo veikla ir pirmuoju renginiu norime parodyti, kad ši šalis gali pasiūlyti ir gerokai daugiau. Tai – labai sena civilizacija, turinti ypač įdomią, spalvingą ir turtingą kultūrą“, – teigė kitas klubo steigėjas Rimvydas Markevičius.
Klubą globojančio VDU Azijos studijų centro vadovo dr. Aurelijaus Zyko teigimu, susidomėjimas Kinijos kultūra Lietuvoje auga labai sparčiai.
トNors Lietuvoje domėjimasis Rytų Azijos šalimis prasidėjo nuo Japonijos, per pastarąjį dešimtmetį visuomenės dėmesys krypsta ir į kitų regiono šalių – Korėjos, Kinijos, Taivano – aktualijas bei kultūrines tradicijas. Augantį susidomėjimą Kinija parodė ir ypač sėkmingi 2012 m. stojimai į naują VDU Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų programą, kur daugiau nei trečdalis studentų rinkosi mokytis kinų kalbą. VDU kultūrinę veiklą jau kurį laiką sėkmingai vykdo Japonijos mylėtojų klubas „Hashi“ ir Korėjos mylėtojų klubas „Hallyu“. Todėl klubo „Wu wei“ įkūrimas yra labai savalaikis. Džiaugiuosi šia studentų iniciatyva ir linkiu jiems nepritrūkti idėjų bei ambicijų“, – teigė A. Zykas.
Pagal nuotrauką, tai kažkoks Mao pasekėjų sambūris, o ne kultūros puoselėtojai. Nemaloniai nuteikia. Dar turint omeny Tibetą. ALKAS galėtų ir atsakingiau žinias ruošti.
Tokia žinia, Jūsų žiniai.
Jūsų žiniai, tai tik Kinijos vėliava, šalies simbolis, o ne Mao. 🙂