Penktadienis, 30 gegužės, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

LLRA pateikė savo sąlygas prisijungimui dėl koalicijos

www.delfi.lt
2012-11-13 15:51:49
2
K.Čachovskio nuotr., DELFI

K.Čachovskio nuotr., DELFI

K.Čachovskio nuotr., DELFI
K.Čachovskio nuotr., DELFI

Socialdemokratų, Darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiai antradienį susitiko su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovais dėl paramos formuojamai koalicijai. Jungtis prie koalicijos lenkams siūloma pagal formulę „3+1”, tai reiškia, kad Valdemaro Tomaševskio vadovaujama partija turi derėtis su visu trijų partijų bloku.

Po susitikimo partijų lyderiai nenoriai komentavo, ar pavyko susitarti. Lenkų rinkimų akcija tik pateikė keletą siūlymų, kuriuos įgyvendinus sutiktų tapti koalicijos dalimi, bet kartojo, kad nekalbėjo apie partijos galimas valdyti ministerijas.

„Buvo pristatytos Lenkų rinkimų akcijos programinės nuostatos, tokios principinės nuostatos ir dėl jų buvo galima drąsiai teigti, yra sutarta. Aišku, po to dar bus diskutuojama darbo grupėje, kuri ruoš Vyriausybės programą, o dėl kitų klausimų derybas tęsime trečiadienį“, – teigė socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius.

Prašys neblokuoti pasiūlymų, susijusių su pasaulėžiūra

Kaip nurodoma, lenkai pareikalavo, kad šilumos ūkyje būtų pereinama prie biokuro visos šalies mastu, taip pat, kad lėšos vietinės reikšmės keliams būtų didinamos 30 proc. Lenkų rinkimų akcija taip pat nori, kad būtų įsipareigojama iki 2013 m. pabaigos minimalią algą padidinti iki 1200 litų, kad būtų baigiama žemės ūkio reforma ir visiškai atsiskaityta su sovietmečiu nacionalizuotos žemės savininkais.

V. Tomaševskio vadovaujama politinė jėga taip pat pageidauja Tautinių mažumų įstatymo priėmimo bei prašo partnerių įsipareigoti neblokuoti jų pasiūlytų pasaulėžiūros srities įstatymų pateikimo stadijoje. Kaip žinoma, Lenkų rinkimų akcija atstovauja griežtoms katalikiškoms vertybėms, tad siekia drausti abortus, priešinasi dirbtiniam apvaisinimui, siekia, kad šeima būtų grindžiama tik santuoka.

Paklaustas, ar socialdemokratai nusiteikę keisti Švietimo įstatymą dėl valstybinio lietuvių kalbos egzamino suvienodinimo lietuviškų ir lenkiškų ir rusiškų mokyklų absolventams, A. Butkevičius sakė tik tiek, kad socialdemokratai nori keisti kai kurias šito įstatymo nuostatas – tačiau ar tai tos nuostatos, kurių trokšta lenkai, neatskleidė. Jis tik užsiminė, kad kai kurios šio įstatymo nuostatos turi įsigalioti vėliau.

Kaip žinoma, Lietuvos lenkai siekė ilgesnio pereinamojo laikotarpio lietuvių kalbos egzaminų suvienodinimui.

V.Tomaševskis: pirmas žingsnis dėl koalicijos padarytas

Lenkų rinkimų akcijos lyderi V. Tomaševskis, kaip ir A. Butkevičius, aiškino, kad dėl ministerijų valdymo nebuvo tartasi, nes paprasčiausiai pritrūko laiko. Tačiau jis pakartojo, kad lenkų sąlygos turi būti tokios pat, kokios taikomos „Tvarkai ir teisingumui“.

„Mes šiandien iš principo susitarėme dėl mūsų, Lenkų rinkimų akcijos programinių pasiūlymų. Tai žingsnis pirmyn, o dėl postų mes šiandien nekalbėjome, nespėjome aptarti ir rytoj renkamės 11 valandą“, – teigė V. Tomaševskis.

„Mes kalbėjome, kad mūsų sąlygos visumoje turi būti vienodos, kaip vienos iš koalicijos partnerių „Tvarkos ir teisingumo“, – pridūrė politikas.

Klausiamas, ar tai reikia suprasti, kaip apsisprendimą dalyvauti koalicijos formavime, jis teigė, kad „pirmas žingsnis padarytas“.

Turėjo derėtis prieš kelias savaites

Susitikimas su V. Tomaševskiu turėjo įvykti kiek anksčiau, tačiau tuomet Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis išvyko į Vatikaną.

Neoficialiai kalbama, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos trijų partijų koalicijai reikia dėl santykių su Lenkija, taip pat dėl galimybės užsitikrinti stiprią konstitucinę daugumą Seime.

Lenkai iš pradžių pareiškė norintys bent trijų ministrų portfelių, veliau prašė tokių pat sąlygų, kokias turi partija „Tvarka ir teisingumas“ – tai yra dviejų ministerijų.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius yra teigęs, kad Lenkų rinkimų akcijai būtų galima skirti vieną ministeriją bei viceministrų postų.

Pagal trijų partijų susitarimą, premjero postas priklausys socialdemokratams, Seimo pirmininko – Darbo partijai, tačiau Seimo vadovu neturėtų tapti kaltinamieji Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje Viktoras Uspaskichas ir Vytautas Gapšys.

Socialdemokratai taip pat turėtų vadovauti 7-ioms ministerijoms – Finansų, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Susisiekimo, Ūkio, Teisingumo, Sveikatos apsaugos.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ vadovaus 2 ministerijoms – Aplinkos ir Vidaus reikalų.

Darbo partijai pagal trijų partijų susitarimą skirtos 5 ministerijos – Energetikos, Žemės ūkio, Socialinių reikalų ir darbo, Švietimo ir mokslo, Kultūros – tačiau „darbiečiai“ yra teigę galintys paaukoti Kultūros ministeriją Lietuvos lenkų rinkimų akcijai.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Būsima koalicija sutarė dėl ministerijų
  2. Socdemai, tvarkiečiai ir darbiečiai į koalicija kviečiasi lenkus
  3. Formuojamos valdančiosios daugumos ir V.Tomaševskio susitikimas nukeltas
  4. Sąjūdininkai ir „Vilnijos“ draugija socialdemokratus ragina nekviesti į valdančią koaliciją lenkų rinkimų akcijos atstovų
  5. Konctitucinis Teismas: Seimo priimta pataisa dėl R.Pakso prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui
  6. Nauja Vyriausybė – be teisiamųjų suole esančios partijos
  7. Lietuvos lenkų rinkimų akcijai Švietimo ir mokslo ministerijos neatiduos
  8. „Lietuvos ryto“ surengtoje apklausoje Tautininkų sąjunga išsiveržė į ketvirtą vietą
  9. R.Paksas vėl galės būti renkamas Seimo nariu
  10. Sutrumpinta minimali leistina politinės reklamos siužetų trukmė
  11. Partija „Drąsos kelias“ patikslino rinkiminį sąrašą
  12. Rinkimų pasiutpolkė: stabdoma Panevėžio mero narystė TS-LKD partijoje
  13. Referendume ir Seimo rinkimuose šiemet galės dalyvauti 100 tūkst. mažiau rinkėjų
  14. Šiųmečių Seimo rinkimų vieno mandato kaina nuo 50 tūkst. iki pusės milijono
  15. L.Ulevičius prašo Seimo balsuoti dėl pasitikėjimo juo kaip VRK nariu

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Kažin says:
    13 metų ago

    Pruskienės partijos balsuotojų balsais LLRA peržengė 5% slenkstį ir dėl to gavo Seime 5 vietas. Tačiau, matyt, LLRA rinkėjai Prunskienės partiečius nureitingavo žemyn, kad apie juos nesigirdi. Įdomu paanalizuoti šį Prunskienės partijos žingsnį įvairiomis prasmėmis, tarp jų ir kaip paslaugos suteikimą LLRA…

    Atsakyti
  2. Gross Reich says:
    13 metų ago

    tas LLRA draugo Tamoševskio tai ir yra tikrų tikriausia koalicija, ir aišku kaip dieną, kad koalicijoms yra 7 proc reikalavimas

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Saulės elektrinė | enmin.lrv.lt nuotr.
Energetika

Saulės elektrinėms įsirengti – dar 9 mln. eurų paramos

2025 05 30
„Sodra“
Lietuvoje

Persikėlus į Europos valstybę, pensija bus mokama be pertraukų

2025 05 30
„Vėjų vėjai“
Gamta ir žmogus

Klaipėdos padangę papuoš spalvingi aitvarai

2025 05 30
Teismas priėmė nagrinėti skundą dėl VRK
Pilietinė visuomenė

Teismas priėmė nagrinėti skundą dėl VRK atsisakymo registruoti referendumą dėl piliečių nuosavybės apsaugos

2025 05 30
Elektroninė cigaretė ir įprasta cigaretė
Gamta ir žmogus

Rūkymas kasdien pasaulyje nusineša apie 20 tūkst. gyvybių

2025 05 30
Žemė | am.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Valstybinės žemės paslaugos bus teikiamos tik internetu

2025 05 30
Turizmas | visalietuva.lt nuotr.
Gamta ir žmogus

Turizmo poreikiai keičiasi: Lietuva ruošia žinovus naujoms kryptims

2025 05 30
Kaune bus pristatyta T. Medelio paroda „Pankai dar nemirė (Punk Is Not Dead)“ | ciurlionis.lt nuotr.
Kultūra

Kaune bus pristatyta T. Medelio paroda „Pankai dar nemirė“

2025 05 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Giedrius apie Valstybinės žemės paslaugos bus teikiamos tik internetu
  • +++ apie Žmogaus teisių gynėjai: puolimas prieš A. Valotką – tai ideologinis spaudimas
  • Zigmas Vaišvila apie Z. Vaišvila. VRK sprendimas atsisakyti registruoti referendumą ginantį piliečių nekilnojamąjį turtą apskųstas teismui
  • +++ apie Z. Vaišvila. VRK sprendimas atsisakyti registruoti referendumą ginantį piliečių nekilnojamąjį turtą apskųstas teismui

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Saulės elektrinėms įsirengti – dar 9 mln. eurų paramos
  • Persikėlus į Europos valstybę, pensija bus mokama be pertraukų
  • Klaipėdos padangę papuoš spalvingi aitvarai
  • Teismas priėmė nagrinėti skundą dėl VRK atsisakymo registruoti referendumą dėl piliečių nuosavybės apsaugos

Kiti Straipsniai

Zigmas Vaišvila | alkas.lt koliažas

Z. Vaišvila. VRK sprendimas atsisakyti registruoti referendumą ginantį piliečių nekilnojamąjį turtą apskųstas teismui

2025 05 29
Pinigai

Liberalai lauks Finansų ministerijos plano šešėliui mažinti  

2025 05 29
Linas Jonauskas | Seimo kanceliarijos nuotr.

L. Jonauskas ragina nuo taršos gelbėti Žibos upelį

2025 05 29
Spaudos konferencija Seime

Universitetai pasiruošę įgyvendinti valstybinės kalbos įstatymą laiku

2025 05 29
Sveikata

Ministrų kabinetas pritarė siūlymui atsisakyti priemokų už gydymą

2025 05 28
Kibernetinis saugumas | lrv.lt nuotr.

Kibernetinių įvykių skaičius pernai išaugo 63 proc.

2025 05 28
Kelias Vilnius–Utena | „Via Lietuva“ nuotr.

Vyriausybė pritarė Kelių fondo steigimui

2025 05 28
Šalna

Dėl šalnų Vyriausybė nutarė šalyje skelbti ekstremaliąją padėtį

2025 05 28
G. Palucko susitikimas su medikais

G. Paluckas su medikais aptarė priemokų už paslaugas naikinimą

2025 05 27
Daugiabučiai | am.lrv.lt nuotr.

Seimo komitetas laukia pasiūlymų dėl NT mokesčio

2025 05 26

Skaitytojų nuomonės:

  • Giedrius apie Valstybinės žemės paslaugos bus teikiamos tik internetu
  • +++ apie Žmogaus teisių gynėjai: puolimas prieš A. Valotką – tai ideologinis spaudimas
  • Zigmas Vaišvila apie Z. Vaišvila. VRK sprendimas atsisakyti registruoti referendumą ginantį piliečių nekilnojamąjį turtą apskųstas teismui
  • +++ apie Z. Vaišvila. VRK sprendimas atsisakyti registruoti referendumą ginantį piliečių nekilnojamąjį turtą apskųstas teismui
  • +++ apie Ukraina spaudžia Rusiją: ar įvyks tikros taikos derybos?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Tremtis | GAM nuotr.

Taigoje ir širdyje išminti takeliai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai