Nevyriausybinė organizacija „Žali LT“ visiems kandidatams į LR seimą vienmandatėse apygardose bei politinėms partijoms išplatino raginimą viešai deklaruoti savo požiūrį į atominę energetiką.
„Raginame šiuose rinkimuose savo balsą atiduoti labai atsakingai ir rinktis ne pagal reklaminių plakatų išradingumą, o pagal vertybines nuostatas, kuriomis vadovaudamasis kandidatas ketina priimti mūsų valstybės gyvenimą lemsiančius sprendimus. „Žali LT“ nuomone, būsimų seimo narių nuostatos energetikos politikos srityje lems mūsų šalies ateitį bent 80 metų į priekį, todėl rinkėjams būtina jas žinoti“, – sakė susivienijimo narė ir viena iš projekto iniciatorių Benedikta Daukšaitė.
Projekto metu kiekvienas kandidatas Seimo rinkimuose gali viešai deklaruoti savo nuostatas atominės energetikos klausimu ir pasirašyti po pasižadėjimo tekstu: „Aš, ….. , pasižadu, kad 2012 m. Seimo rinkimuose išrinkta (-s) Seimo nariu remsiu atsinaujinančią energetiką ir pasisakysiu prieš atominių elektrinių statybą (Lietuvoje ar už jos ribų)“. Spalio 13 d. projekto svetainėje rinkėjai galės sužinoti, kokie kandidatai pasirašė pasižadėjimą, o kurie pritaria atominės energetikos plėtrai ar liko pasyvūs ir nuomonės neišreiškė.
„Šiais metais drauge su Seimo rinkimais vyksiantis referendumas nepaliko abejingų atominės energetikos temai. Kandidatai į Seimą turėtų viešai ir visiškai aiškiai deklaruoti savo poziciją šiuo klausimu. Tikimės, kad mūsų iniciatyva taupys rinkėjų laiką ir padės savo balsą atiduoti atsakingai, o išrinktiems kandidatams – laikytis jų pažadų“, – sakė B. Daukšaitė.
Iniciatyva „Žaliasis pasižadėjimas“ vykdoma šio susivienijimo narių iniciatyva ir nėra susijusi su jokiu projektiniu ar kitu finansavimu, teigiama pranešime.
Susivienijimas „Žali LT“ – tai naujos kartos žaliųjų asociacija, besiremianti laisvanoriška ekologiškai ir socialiai atsakingai mąstančių entuziastų naryste ir tokiais principais kaip darnios raidos, taikos ir nesmurtinių santykių siekimas, visuomeninis aktyvumas, lygios teisės ir pažeidžiamų grupių apsauga, ekologinių prioritetų laikymasis ir aktualių problemų, įskaitant atominės industrijos pasekmes, kėlimas.
teisingai. Žiūrėsime, kas kaip nuspręs.