Antradienį Vilniaus universiteto bendruomenė ir garbingi svečiai iškilmingai šventė restauruotos Šv. Jonų bažnyčios varpinės ir joje įrengtos muziejaus parodos “Universitetas ir pasaulis” atidarymą.
Vilniaus universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka pasidžiaugė sėkmingai užbaigta Šv. Jonų bažnyčios varpinės restauracija. Vykdomo projekto vaisiais Vilniaus gyventojai ir sostinės svečiai iš dalies galėjo mėgautis jau nuo praeitų metų birželio mėnesio, kai lankytojams buvo atidaryta varpinės apžvalgos aikštelė.
Apie varpinės restauravimo darbų eigą į atidarymą susirinkusiems svečiams trumpai papasakojo architektas Gintautas Pamerneckis. Tarp svečių buvo ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas dr. Gediminas Rainys, kuris anuomet dirbdamas Ūkio ministerijoje padėjo pradėti varpinės rekonstrukcijos projektą.
2011 m. įgyvendintas ambicingas projektas – baigti varpinės tvarkomieji statybos ir pritaikymo turizmui darbai, įrengtas modernus liftas. Varpinė, kaip didžiulę istorinę ir meninę vertę turintis universiteto paveldo objektas, restauruota iš ES struktūrinių fondų lėšų.
Šv. Jonų bažnyčios varpinė – aukščiausias Vilniaus senamiesčio pastatas (68 m). Į jos viršūnę veda 193 autentiški mediniai laipteliai. Šiais laipteliais arba moderniu liftu galima pakilti į 60 metrų aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti įspūdinga senamiesčio panorama. Pirmojo varpinės aukšto mūrai – XV amžiaus, ji perstatyta ir įgavo dabartinę išvaizdą po 1737 m. gaisro, kurio žymių varpinės viduje išliko iki mūsų dienų. Antrajame varpinės aukšte po rekonstrukcijos įrengta Fuko švytuoklė Žemės sukimuisi demonstruoti.
Bilieto kaina suaugusiesiems – 8 Lt; moksleiviams, studentams, žmonėms su negalia – 5 Lt.
Pavasarį ir rudenį lankytojai laukiami nuo 10 iki 18.30 val., vasarą – nuo 11 iki 19.30 val.