Šiandien vasario 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė 13-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę.
Šalies vadovės teigimu, mugė su šūkiu „Atversk pasaulį“, subūrė visus, kuriems knyga – išminties lobynas. Knyga, pasak Prezidentės, atveria platesnį pasaulį, padeda pažinti žmones ir suartina tautas labiau nei bet kokios sutartys. Didžiausia regione tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet yra ir Baltijos šalių knygų mugė.
„Spausdintas žodis – tai kalbos išlikimo garantas, svarbus visoms trims Baltijos šalims. Knyga ypač svarbi ir mūsų tapatybės formavimui. Tai laiką įveikianti jungtis tarp praeities, dabarties ir ateities. Kad ir kokia būtų knyga – popierinė ar elektroninė – ji visada prisidės prie valstybės kūrimo. Knyga yra pats tikriausias tautos tobulėjimo kelias“, – sakė šalies vadovė.
Prezidentės nuomone, būtina užtikrinti lietuviškos knygos sklaidą pasaulyje bei pasirūpinti, kad bibliotekose netrūktų knygų ir jos būtų prieinamos visiems, ypač vaikams ir jaunimui.
Šalies vadovė mugėje apžiūrėjo leidėjų pristatomas knygas vaikams ir suaugusiesiems, apsilankė Sigutės Chlebinskaitės kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“, liejo akvarele knygos iliustracijas, stebėjo kaip kuriama ilgiausia knyga Lietuvoje bei tapo viena jos bendraautorių. Prezidentė taip pat apžiūrėjo ir 32 lietuvių iliustruotojų kūrybą išradingai sukonstruotame „Iliustrariume“, kuris pernai Bolonijos knygų mugėje sulaukė didžiulio lankytojų dėmesio.
Tai ko ši ponia nepalaikė Songailos teikiamų pataisų dėl PVM lengvatų spausdintam žodžiui?
Nesutinku su Grybauskaitės teiginiu. Kalba gyva išlieka tik ja kalbant. Antai lotynų kalba spausdinti tekstai išliko, spaudintų tekstų yra ir prūsų kalba, tačiau šiomis kalbomis kalbančių gyvų tautų nebėra.
O kalba tai išliko gi, tai kas, kad lotynų nėra, kalba gi yra. Va apie ką kalba.
Kai kalbėjimas atitinkama kalba yra išnykęs, tai tokia kalba yra mirusi. Gal tokiu atveju galima būtų sakyti, kad yra išlikęs tik ja rašyti tekstai. Be to, gali atsitikti taip, kad išlikusių kalbos tekstų nebus galima perskaityti ar suprasti, kas jais pasakyta. Taigi vien spausdinimas nėra kalbos išlikimo, t.y. jos gyvavimo garantas.
Geriau negu nieko. Va kačaputrų genties kalba išnyko ir viskas, nes jie rašto neturėjo. O perskaityti bus kam, tobulėja dešifruotojai diena iš dienos.
Mat, gentis – ne tauta, tai visko gali būti. Lietuviai tauta, jau raštą turinti ir ne tik… Todėl kalbėti apie spausdinimus kaip išlikimo garantumus Baltijos šalyse yra lėkšta…
Na šeip tai nėra lėkšta, nes gali būti koks kataklizmas ir rašinių gali nebelikti tuolabiau elektroniam formate….
Na jau, na jau – o šumerų dantiraštis? O egiptietiški hieroglifai???? Tos tautos (nacijos) išnyko, bet jų raštas liko, buvo iššifruotas ir perskaitytas. Taip jie grįžo į istoriją. Net prūsų kalba prisikėlė tik todėl, kad kažkur liko kažkokie jų raštai (ar svetimų užrašyti (kad ir tas apie “dėdelį”)) – kitaip jie būtų dingę visiems laikams.
Tai va tautiečiai darykit išvadas 🙂
Ateities prezidentė Nijolė Oželytė. lyvis
Manau, kad kandidato reikalinga jau dabar ieškoti amerikono, kuris turėtų visišką JAV pasitikėjimą ir būtų įtakingas kaip asmenybė. Mat, tokiu atveju Lenkija tampa suvaržyta viešai reikšti Lietuvai priekaištus, kadangi, kaip rodo Adamkaus atvejis, Lietuva turinti tokį prezidentą įgauna politinį svorį regione netgi didesnį už Lenkijos.