Seimo Antikorupcijos komisija posėdyje išklausė Žemės ūkio ministro paaiškinimus dėl žiniasklaidoje paviešintų faktų apie galimai darytą spaudimą valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos žirgynas“ vadovybei bei bendrovės valdybai.
Posėdyje paaiškėjo, kad be ministerijos vadovybės žinios vienasmenius sprendimus atleisti iš pareigų valstybinio žirgyno vadovę Feliciją Kelmickaitę ir į žirgyno vadovo pareigas priimti Žemės ūkio ministro patarėją Genadijų Vorobjovą inicijavo Žemės ūkio ministerijos į bendrovės valdybą deleguotas Teisėkūros ir atstovavimo skyriaus vedėjas Andrius Burlėga.
A. Burlėga komisijai nurodė, kad tikėdamasis bendrovės valdybos narių pritarimo iš anksto parengė valdybos posėdžio protokolo projektą, kuriame neva bendru sutarimu nutariama atleisti iš pareigų žirgyno vadovę, o į jos vietą priimti G. Vorobjovą.
Taip pat komisijos nariai kėlė Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatų dėl asmens patikimumo patikrinimo galimo pažeidimo klausimą. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo pavaduotojas patvirtino, kad G. Vorobjovas negalėjo būti skiriamas į žirgyno vadovo pareigas, nes STT atliktas asmens patikimumo patikrinimas yra vykdomas tik dėl konkrečių pareigų, kurias užimti pretenduoja asmuo. Konstatuota, kad G. Vorobjovo patikrinimas buvo tik dėl darbo Žemės ūkio ministro patarėjo pareigose.
Posėdyje pasisakę Riešės bendruomenės atstovai kėlė žirgyno Riešėje išsaugojimo klausimą. Jų nuomone, žirgynas atlieka vietos bendruomenės bendrystės, susibūrimo funkciją, saugo Riešės išskirtinumą.
Komisija nusprendė rekomenduoti Žemės ūkio ministrui įvertinti į UAB „Lietuvos žirgynas“ valdybą deleguoto A. Burlėgos veiksmus, kai be ministerijos vadovybės žinios buvo inicijuoti vienasmeniai sprendimai, susiję su UAB „Lietuvos žirgynas“ vadovės atleidimu iš pareigų. Taip pat komisija prašys STT įvertinti ar A. Burlėga, galimai piktnaudžiaudamas pareigomis, nesiekė į UAB „Lietuvos žirgynas“ vadovo pareigas neteisėtai įdarbinti Žemės ūkio ministro patarėją G. Vorobjovą.
Atsižvelgdama į išsakytą poreikį tęsti valstybinio žirgyno veiklą bei vertindama jo esamą finansinę būklę, komisija prašys ministro atlikti UAB „Lietuvos žirgynas“ veiklos analizę bei parengti šio žirgyno veiklos strategiją, su kuria būtų supažindinta ir Riešės bendruomenė.