Šiaurės Korėjos karių siuntimas į Rusiją, siekiant sustiprinti Rusijos karinę galią Ukrainoje, gali nepasiteisinti – taip teigia vienas iš Šiaurės Korėjos pabėgėlių Hjon Sun Li (이현승). Šis žmogus, tarnavęs Šiaurės Korėjos kariuomenėje 2000-aisiais, skeptiškai vertina Kim Čen Uno (김정은) karių galimybes ištverti karo realybę.
Pasak Li, šie kariai gali greitai palikti savo postus, kai tik susidurs su kovos sąlygomis. Jis taip pat pabrėžė, kad rusų pajėgos gali naudoti Šiaurės Korėjos karius kaip „gyvus skydus“.
Šiuo metu pranešama, kad apie 10 tūkst. Šiaurės Korėjos karių dalyvauja karinėse operacijose Kursko regione kartu su Rusijos kariuomene, kur Ukrainos pajėgos vis dar sėkmingai atlaiko puolimus.
Kodėl nauda gali būti menka?
Hjon Sun Li teigia, kad Šiaurės Korėjos karių nauda karo eigai bus beveik nepastebima. Jis mano, kad laikui bėgant ne tik pavieniai kariai, bet ir grupės kariškių, įskaitant karininkus, gali pereiti į Ukrainos pusę.
„Rusijos kariai jų nelaiko lygiaverčiais bendražygiais. Jie juos vertina kaip gyvus skydus. Jie mirs, nepadarę jokio reikšmingo poveikio. Putinas ir Kim Čon Unas tikisi daugiau, tačiau jų viltys greičiausiai subliukš“, – teigė pabėgėlis interviu Didžiosios Britanijos laikraščiui „The Sun“.
Realūs iššūkiai karo lauke
Karo ekspertai pažymi, kad Šiaurės Korėjos kariuomenė, įpratusi prie griežtų režimo taisyklių ir propagandos, gali būti pasirengusi tik teoriniam mūšiui. Tačiau atšiaurios karo sąlygos Ukrainoje – nuo žvarbių orų iki atkaklaus Ukrainos kariuomenės pasipriešinimo – yra visai kita tikrovė, kurią šie kariai gali sunkiai pernešti.
Tuo tarpu Rusija ir toliau ieško būdų sustiprinti savo pozicijas, o Šiaurės Korėjos karių įtraukimas į karą Ukrainoje kelia daugiau klausimų nei atsakymų.
Laikas parodys Ar Kim Čon Uno parama padės teroristui Putinui, ar taps dar viena strategine klaida.
Ar jau išsigando, kai Amerika leido Ukrainai panaudoti ilgojo nuotolio raketas ir taip uždrožti per uodegas ne tik Rusijai bet kartu ir Korėjai.
Tas leidimas , beje, yra niekinis, ukrai neturi personalo tokias raketas paleisti. Tai leidimas Pentagonui ir NATO pulti Rusiją. Nes, tokias raketas turės paleisti NATO personalas . O tai ne kas kita, kaip NATO agresija prieš Rusiją. Iranas nepasiduoda išprovokuojamas – Rusija dabar jau tikrai pasiduos ?
Nekalbėk nesąmonių. Bet kuris maskolius tau pasakys; mes kariaujam su NATO, o ne su Ukraina. Seniausiai.
Tavoji raša seniai agonijoje, “proces pašol”. Blogio imperijos griūties nieks nesustabdys.